Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Włosy przedłużane pielęgnacja

2018-03-07
Włosy przedłużane pielęgnacja

Aby przedłużane włosy wyglądały pięknie nawet przez kilka miesięcy, warto postawić na odpowiednią pielęgnację. W artykule odpowiemy na pytanie jak pielęgnować dopinki do włosów. Omówimy również najczęściej popełniane przez właścicielki doczepów błędy.

Piękne i zdrowe włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety, nie każda przedstawicielka płci pięknej może pochwalić się gęstymi, grubymi pasmami. Wiele z nas - pomimo stosowania świetnej jakości kosmetyków - boryka się z rzadkimi, delikatnymi, odpornymi na zabiegi fryzjerskie włosami.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że naturze można pomóc. Skutecznie, szybko i… dyskretnie. W jaki sposób? Przedłużając naturalne włosy przy pomocy doczepów.

Na czym polega przedłużanie włosów?
Przedłużanie włosów polega na połączeniu naturalnych pasm z doczepami - naturalnymi lub syntetycznymi. W zależności od metody, zabieg może odbywać się przy użyciu ciepła lub na zimno. Jego efekty mogą być trwałe, utrzymując się nawet kilka miesięcy lub jedynie czasowe, np. na jedną noc. Jako spoiwa najczęściej używa się niewielkich silikonowych lub metalowych ringów, keratynowych końcówek lub przezroczystych taśm.

Do najpopularniejszych metod przedłużania włosów należą:

  • metoda clip in,
  • metoda kanapkowa,
  • metoda keratynowa,
  • metoda na ringi

Poniżej w kilku słowach omówimy każdą z nich.

Przedłużanie włosów metodą clip in
Taki sposób przedłużania pasm polega na połączeniu naturalnych włosów z doczepami przy pomocy zatrzasków clip in. Część z nich mocuje się na włosach z tyłu głowy, pozostałe - z boków. Przedłużanie włosów metodą clip in nie zapewnia trwałego efektu. Zaleca się, aby codziennie przed zaśnięciem zdejmować dopinki. Regularnie używane i pielęgnowane w odpowiedni sposób posłużą Ci nawet przez kilkanaście miesięcy.

Przedłużanie włosów metodą keratynową
Keratynowe przedłużanie włosów to jedna z najchętniej wybieranych przez kobiety metod. Polega ona na spojeniu naturalnego pasma włosów z dopinką, wyposażoną w keratynową końcówkę. Zabieg odbywa się przy pomocy specjalnej zgrzewarki lub pistoletu z użyciem wysokiej temperatury. Dzięki metodzie keratynowej możesz przedłużyć nawet krótkie włosy, a efekt zabiegu utrzymuje się przed 3-4 miesiące.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową
Metoda kanapkowa zwana inaczej metodą tape on umożliwia szybką i efektowną zmianę fryzury. Jej założeniem jest wszczepienie pomiędzy naturalne włosy, umocowanych na przezroczystych taśmach dopinek. W porównaniu z innymi, wykonywanymi w salonach fryzjerskich jest ona najmniej inwazyjna. Również dlatego, że przeprowadza się ją na zimno, bez użycia wysokiej temperatury.

Przedłużanie włosów metodą na ringi
Przedłużenie włosów metodą na ringi odbywa się poprzez dołączenie do włosów klientki naturalnych doczepów przy pomocy niewielkich obrączek (ringów) z gwintem lub silikonem. Cały proces nie wymaga użycia wysokiej temperatury i odbywa się „na zimno”. Taka metoda doskonale łączy trwały efekt z bezpieczeństwem. Metoda na ringi nie uszkadza struktury włosów i nadmiernie nie obciąża naturalnych kosmyków. Może być więc stosowana również przez posiadaczki cienkich, delikatnych i wrażliwych pasm.

Jak pielęgnować dopinki do włosów?
Jeśli wybrałaś naturalne dopinki słowiańskie, rytuały pielęgnacyjne powinny przypominać te, które na codzień stosujesz w stosunku do swoich włosów. Główną zasadą, przyświecającą pielęgnacji włosów przedłużanych jest delikatność. Jeśli chcesz by wyglądały zdrowo i pięknie, wyrzuć do kosza wszystkie kosmetyki, zawierające silne detergenty i sztuczne, często zbędne dodatki.

Przed umyciem dokładnie rozczesz włosy grzebieniem o rzadkich grubych zębach. Następnie zmocz włosy ciepłą wodą, wyciśnij na dłoń niewielką ilość szamponu i delikatnie nanieś go na włosy posuwistym ruchem z góry do dołu, od szczytu pasma aż do końcówek. Nie skręcaj, nie ciągnij i nie pocieraj agresywnie przedłużanych pasm. Wilgotne zawiń w ręcznik i delikatnie przyciśnij, pozbywając się nadmiaru wody. Jeśli to możliwe, myj włosy w pozycji stojącej lub siedzącej. Jeśli będziesz robić to w pozycji ze spuszczoną głową, możesz nadwyrężyć łączenia.

Pamiętaj, aby używać jedynie lekkich, nawilżających szamponów, np. do włosów suchych. Unikaj produktów zawierających panthenol i olejki. Mogą one powodować zsuwanie się pasemek. Po każdym myciu nakładaj nawilżającą odżywkę. Aby zapewnić im miękkość i piękny blask, stosuj również płynny jedwab. Resztki kosmetyków spłucz letnią wodą.

Czesz włosy jedynie specjalną szczotką, którą otrzymasz od fryzjera. Zabieg ten wykonuj kilka razy dziennie. Obowiązkowo rano i wieczorem oraz kilka razy w ciągu dnia. Dzięki profesjonalnej szczotce dokładnie rozczeszesz pasma, nie uszkadzając przy tym silikonowych spoiw czy ringów. Regularne rozczesywanie pomoże Ci uniknąć plątania pasm, które może skutkować nie tylko gorszym wyglądem, ale również zmniejszeniem trwałości doczepów.

Jeśli poddałaś się trwałej metodzie przedłużenia włosów (np. metodzie keratynowej czy metodzie na ringi), śpij w luźnym kucyku lub warkoczu. Dzięki temu unikniesz plątania włosów i nadwyrężania łączeń podczas snu.

Stylizacja włosów przedłużanych
Naturalne dopinki możesz traktować dokładnie tak samo, jak swoje naturalne włosy. Oznacza to, że możesz je farbować, suszyć suszarką, prostować przy pomocy prostownicy i nawijać na wałki i papiloty.
Pamiętaj jednak, że na skutek zabiegów pielęgnacyjnych - podobnie jak włosy naturalne - również dopinki mogą ulec wysuszeniu lub osłabieniu.
Jeśli planujesz poddawać przedłużane włosy intensywnym zabiegom, np. tym z użyciem wysokiej temperatury, szczególnie zadbaj o ich odpowiednią pielęgnację.

Jeśli zechcesz przefarbować pasma na inny kolor, wybierz szampon i odżywkę do włosów farbowanych. Jeśli codziennie suszysz pasma suszarką lub prostujesz, sięgnij po preparat, który zabezpieczy je przed działaniem wysokiej temperatury.

Czy warto przedłużyć włosy?
Przedłużanie włosów to doskonały sposób na metamorfozę fryzury. W zależności od preferencji, może być ona bardziej lub mniej trwała. Będąc zadziorną chłopczycą chcesz stać się długowłosą uwodzicielką? Zamiast prostych włosów pragniesz mieć na głowie burzę loków? Chcesz, by Twoje włosy stały się gęste i bajecznie miękkie? Dzięki przedłużaniu osiągniesz swój cel.

Świetny wygląd przełoży się również na… Twoje wnętrze. Dłuższe, piękne włosy dodadzą Ci pewności siebie, sprawią także, że staniesz się odważniejsza i… bardziej skłonna do ryzyka. A to pozwoli Ci osiągać cele i spełniać marzenia. Nawet te najbardziej spektakularne.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018

Polecane

pixelpixel