SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

2017-12-15
Przedłużanie włosów metodą kanapkową
Przedłużanie włosów metodą kanapkową. Na czym polega?
Przedłużanie włosów stało się modne kilka lat temu. Do Polski zaczęły trafiać świetnej jakości włosy, a techniki ich doczepiania rozwinęły się tak, że doczepki nie obciążają zbytnio naturalnych włosów właścicielki. Wśród metod przedłużania wyłoniło się kilku faworytów, jednak najwięcej pochwał zbiera tak zwana metoda kanapkowa. Przedłużanie włosów metodą kanapkową jest dość szybkie, a do tego jest to najmniej inwazyjny sposób, który pozostawia prawdziwe włosy w świetnym stanie.

Jak doczepia się włosy?
Przedłużanie włosów metodą kanapkową najlepiej jest wykonać u doświadczonego fryzjera. Włosy do przedłużania przyczepione są na specjalnej samoprzylepnej taśmie. W jednym opakowaniu możemy znaleźć dwa takie pasma. Fryzjer najpierw wybiera szerokie pasemko naszych własnych włosów i do jego spodu, tuż przy skórze głowy, dokleja jedną część kanapki. Następnie dokładnie dociska taśmę do naszych własnych włosów po to, by trzymała się ich jak najsolidniej. Kolejnym krokiem jest doklejenie drugiej części kanapki (drugiego pasemka z opakowania) na górze tego samego pasma naturalnych włosów, do którego przyklejona jest pierwsza cześć. Fryzjer dociska obie taśmy do siebie, a potem przeczesuje nowopowstałe pasmo z włosów naturalnych i doczepianych. Tym samym sposobem doczepia kolejne kanapki, by przedłużyć lub zagęścić naturalne włosy klientki. Metoda kanapkowa jest na tyle łatwa w wykonaniu, że niektóre panie decydują się na przedłużanie włosów na własną rękę. Te z nich, które mają dryg do układania włosów i nie mają problemu, by zapanować nad swoją fryzurą z tyłu głowy, świetnie radzą sobie również z precyzyjnym doklejaniem pasemek. Ściąganie kanapek jest  jeszcze łatwiejsze, o ile oczywiście użyjemy odpowiedniego preparatu.

Przecież włosy rosną!
Owszem, naturalne włosy rosną, a co za tym idzie – włosy doczepiane odrastają od skóry głowy razem z nimi. Dlatego też co około 4-6 tygodni należy je odczepić i podciągnąć do góry. Panie, którym włosy rosną bardzo wolno, są w tym przypadku prawdziwymi szczęściarami. Podciąganie taśm czeka je jeszcze rzadziej. Włosy Tape On (tak też nazwa się włosy na taśmie) odkleja się od naturalnych przy pomocy specjalnego removera. Absolutnie nie wolno robić tego przy użyciu innych środków, gdyż możemy zniszczyć swoje naturalne pasma. Dobrej jakości włosy Tape On nadają się do użytku nawet 3 do 5 razy, dlatego przy każdym podciąganiu można wymieniać sukcesywnie po kilka pasm, nie trzeba za każdym razem kupować wszystkich nowych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by raz przedłużone włosy po prostu zdjąć po kilku dniach. Niektóre panie nie lubią sztuczności i nie są w stanie przekonać się na co dzień do sztucznych paznokci czy włosów, jednak szukają dobrego rozwiązania na dzień swojego ślubu lub bal sylwestrowy. Włosy na taśmach na pewno ich nie zawiodą. Na tę jedną magiczną noc sprawią, że kobieta będzie mogła mieć fryzurę o jakiej zawsze marzyła.

Jak dobrać kolor pasemek?
Panie, które interesuje przedłużanie włosów metodą kanapkową, często szukają włosów w Internecie. Jest to bardzo dobry pomysł, gdyż to właśnie tu można je znaleźć w rozsądnych cenach. Jednak kobiety martwią się, że kolor, który na ekranie monitora przypomina kolor ich własnych włosów, w rzeczywistości może bardzo od niego odbiegać. Nie jest to jednak problemem! Dobrej jakości, naturalne włosy, można dowolnie farbować. Jeśli więc pasemka będą się nieco różniły, koloryzujemy je jak naturalne włosy. Co ciekawe, włosy Tape On można też dowolnie stylizować. Nie boją się one lokówki ani prostownicy, dlatego z doczepek można stworzyć wymarzoną fryzurę w ciągu maksymalnie kilku godzin. Pasma Tape on pozwalają na prawdziwe metamorfozy. Należy jednak pamiętać, że aby przedłużyć włosy tą metodą, najpierw trzeba nieco zapuścić swoje naturalne pasma. Powinny one mieć co najmniej 15cm od czubka głowy. Jest to niezbędne by uzyskać naturalny efekt. Długie włosy lepiej maskują taśmy. Metoda kanapkowa poza tym nie ma innych wymagań. Jest więc świetnym rozwiązaniem dla każdej pani.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017

Polecane

pixelpixel