Metody doczepiania

 

Metody przedłużania włosów wszystko, co musisz wiedzieć

 

Przedłużanie włosów to skuteczny sposób na nadanie fryzurze długości i objętości. To, jaki efekt osiągniesz, jak długo będziesz się nim cieszyć i jak przebiegnie zabieg, zależy przede wszystkim od tego, któmetodę wybierzesz. Szczegółowo omówimy najpopularniejsze: metodę na mikroringi/tulejki, keratynową U-tip, Tape On, Invisible Tape On, Nanoringi, Ultradźwięki Flat-tip, Clip In oraz Kucyki. Gotowa? Zaczynamy.

Chcesz przedłużyć i zagęścić włosy? Najważniejszą decyzją, przed jaką staniesz, będzie ta, dotycząca wyboru metody. To bardzo ważne, abyś nie podejmowała jej przypadkowo, pod wpływem impulsu. Kluczem do najlepszych efektów i pełnej satysfakcji jest bowiem wybór tej dostosowanej do potrzeb, oczekiwań i kondycji naturalnych pasm. W kolejnych akapitach przyjrzymy się bliżej każdej z nich.

 


 

Metoda Tape On - inaczej metoda kanapkowa

 

 

Jak przebiega przedłużanie włosów metodą Tape On?

Metoda ta znacząco różni się od innych dostępnych na rynku metod przedłużania włosów. W czym tkwi jej unikalność? Przedłużanie włosów metodą kanapkową polega na połączeniu naturalnych włosów z dopinkami (kanapkami) umieszczonymi na cienkiej, kilkucentymetrowej silikonowej taśmie. Do przedłużania włosów metodą kanapkową wykorzystuje się kanapki, czyli pasma włosów zakończone silikonową taśmą o długości 40, 50 lub 60 cm i gramaturze 50, 60, 70 lub 80 g. Fryzjer umieszcza tę bardzo lekką taśmę przy samej linii włosów. Dzięki temu jest ona zupełnie niewidoczna. Aby osiągnąć najlepszy efekt przedłużenia, potrzebnych jest z reguły około 12 - 18 kanapek. Do osiągnięcia najlepszego efektu zagęszczenia - 8-12 kanapek.

 

Trwałość metody Tape On

Doczepy do przedłużania włosów metodą Tape On zachowują trwałość nawet do 6 miesięcy w przypadku serii BASIC oraz do 20 miesięcy w przypadku serii MAGIC. Co ważne, wraz z naturalnym wzrostem włosów, taśmy się obniżają. Aby zachować naturalny efekt, konieczne jest więc regularne (w zależności od tempa wzrostu — średnio co 4-6 tygodni) odwiedzanie stylisty, celem podciągnięcia taśm.

Zdejmowanie włosów przedłużanych metodą Tape On

Samodzielne próby zdejmowania kanapek mogą skutkować poważnym uszkodzeniem naturalnych włosów. Jeśli chcesz zrezygnować z dopinek, koniecznie odwiedź gabinet fryzjera. Do zdjęcia dopinek przy metodzie Tape On, posłużą removery Walker Tape.

Dla kogo przedłużanie włosów metodą Tape On

Metoda kanapkowa jest obecnie najdelikatniejszą metodą przedłużania włosów. Z tego powodu jest szczególnie polecana wszystkim osobom, które zmagają się z delikatnymi, skłonnymi do wypadania pasmami i chcą mieć gwarancję, że przedłużenie dodatkowo ich nie osłabi.

 


 

Metoda Invisible Tape On - inaczej niewidzialne kanapki

 

 

Jak przebiega przedłużanie włosów metodą Invisible Tape On

To młodsza siostra tradycyjnej metody Tape On. Czym się od niej różni? Zabieg przeprowadzany metodą Invisible Tape On przebiega w dokładnie taki sam sposób jak ten wykonywany tradycyjną metodą kanapkową. Polega ona na połączeniu doczepów z naturalnymi pasmami przy pomocy płaskich, elastycznych taśm, które idealnie dopasowuje się do głowy i zapewniają maksymalny komfort noszenia. Włosy przedłużone przy pomocy metody Invisible Tape On wyglądają tak, jakby w naturalny sposób wyrastały ze skóry głowy! Nie jest też widoczny silikonowy pasek. Do przedłużania włosów metodą Invisible Tape On wykorzystuje się kanapki, czyli pasma włosów zakończone silikonową taśmą o długości 40, 50 lub 60 cm i gramaturze 50, 60 lub 70 g.

 

Trwałość metody Invisible Tape On

Doczepy do przedłużania włosów metodą Invisible Tape On z serii MAGIC przy odpowiedniej pielęgnacji zachowują piękny wygląd nawet do 20 miesięcy. Aby zachować naturalny efekt, niezbędne jest regularne podciąganie taśm u fryzjera.

Zdejmowanie włosów przedłużanych metodą Invisible Tape On

Samodzielne próby zdejmowania kanapek mogą skutkować poważnym uszkodzeniem naturalnych włosów. Jeśli chcesz zrezygnować z dopinek, koniecznie odwiedź gabinet fryzjera. Do zdjęcia dopinek przy metodzie Tape On, posłużą removery Walker Tape.

Dla kogo przedłużanie włosów metodą Invisible Tape On

Metoda Invisible Tape On spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Znakomicie łączy ona bowiem maksymalną delikatność z naturalnym efektem i komfortem noszenia doczepów. Do tego wszystkiego metoda ta jest najbardziej dyskretną metodą na rynku!

 


 

Metoda na microringi / tulejki

 

 

Jak przebiega zabieg przedłużanie włosów metodą na mikroringi?

Metoda na microringi to równie popularny co metoda keratynowa sposób na przedłużenie i zagęszczenie fryzury. Do przedłużenia włosów na mikroringi potrzebne są dopinki, cieniutkie obrączki zwane ringami lub mikroringami, wykonane z reguły z aluminium, miedzi lub brązu oraz specjalne szydełko i cążki. Podczas zabiegu stylista rozdziela sekcje włosów i mocuje doczepy niezbyt blisko krawędzi włosów (ring powinien znajdować się około 0,5 cm od skóry głowy). Po wydzieleniu pojedynczego pasma (nie powinno być cieńsze od doczepianego) przy pomocy szydełka nakłada ring, a następnie wkłada w niego pasmo włosów doczepianych. Następnie cążkami zaciska ring płasko do góry. Kolejnym krokiem jest wykonane tej samej czynności na następnym paśmie, oddzielonym od pierwszego o około 0,5 - 1 cm. Dzięki perfekcyjnemu pasowaniu koloru, rodzaju i rozmiaru ringów do odcienia i struktury naturalnych włosów, są one niewidoczne, a efekt zabiegu — bardzo naturalny. Aby osiągnąć najlepszy efekt przedłużenia, potrzebnych jest z reguły około 140-180 pasemek. Do osiągnięcia najlepszego efektu zagęszczenia - 80-120 pasemek.

 

Trwałość metody na mikroringi/ tulejki

Włosy doczepiane metodą na microringi / tulejki zachowują trwałość nawet do 6 miesięcy w przypadku serii BASIC oraz do 20 miesięcy w przypadku serii MAGIC. Trzeba jednak pamiętać, że wraz ze wzrostem naszych naturalnych włosów, należy udać się do fryzjera w celu podciągnięcia doczepianych pasm.

Doczepy do przedłużania włosów na mikroringi

Do przedłużania włosów na mikroringi wykorzystuje się doczepy o długości 40, 50 lub 60 cm i gramaturze 0,5, 0,6 oraz 0,8 g. Ich zakończenia są naturalne, co pozwala precyzyjnie zamocować i zacisnąć ring.

Dla kogo przedłużanie włosów metodą na mikroringi?

Ze względu na fakt, że podczas zabiegu przedłużenia włosów metodą na mikroringi fryzjer nie wykorzystuje wysokiej temperatury ani agresywnych substancji chemicznych, to świetne rozwiązanie dla posiadaczek delikatnych, skłonnych do łamania i wypadania włosów.

 


 

Metoda na keratynę - inaczej łuska keratynowa

 

 

Jak przebiega przedłużanie włosów metodą keratynową?

Metoda keratynowa to jedna z najpopularniejszych metod przedłużania i zagęszczania włosów. Zabieg przedłużania włosów metodą keratynową polega na połączeniu naturalnych pasm z doczepami zakończonymi keratynową końcówką przy pomocy zgrzewarki. Emitowana przez nią wysoka temperatura rozpuszcza keratynową końcówkę doczepu, która spaja się z cieniutkim pasmem naturalnych włosów. Aby osiągnąć najlepszy efekt przedłużenia, potrzebnych jest z reguły około 140-180 pasemek. Do osiągnięcia najlepszego efektu zagęszczenia - 80-120.

Doczepy do przedłużania włosów metodą keratynową

Do przedłużania włosów na keratynę wykorzystuje się doczepy o długości 40, 50 lub 60 cm i gramaturze 0,5, 0,6 lub 0,8 g. Każdy z nich jest zakończony cieniutką keratynową końcówka, która pod wpływem wysokiej temperatury spaja się z pasmem naturalnych włosów. 

Trwałość metody keratynowej

Trwałość metody keratynowej wynosi z reguły około 1-3 miesięcy w zależności od tempa wzrostu naszych naturalnych pasm. Następnie trzeba je zdjąć, zregenerować końcówki i założyć ponownie bliżej skóry głowy. Włosy przy metodzie keratynowej zachowują odpowiednią jakość nawet do 6 miesięcy w przypadku serii BASIC oraz do 20 miesięcy w przypadku serii MAGIC.

Zdejmowanie włosów przedłużanych na keratynę

Aby w bezpieczny dla naturalnych włosów zdjąć keratynowe doczepy, niezbędne jest wsparcie fryzjera. Do usunięcia doczepów będzie potrzebny odpowiedni remover oraz cążki do rozkruszania keratyny.

Dla kogo przedłużanie włosów metodą keratynową?

Jest to jedna z mniej rzucających się w oczy metod - zgrzane łączenia są praktycznie niemożliwe do wychwycenia. Jednak ze względu na fakt, że podczas zabiegu fryzjer wykorzystuje wysoką temperaturę, metoda keratynowa jest szczególnie polecana osobom posiadającym zdrowe włosy, bez skłonności do łamania czy nadmiernego wypadania. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że do zdjęcia włosów konieczne jest użycie płynów na bazie acetonu w postaci removerów.

 


 

Metoda na nanoringi

 

 

Jak przebiega przedłużanie włosów metodą na nanoringi?

Nanoringi do złudzenia przypominają mikroringi. Podobnie jak one są wykonane z metalu i dostosowane kolorystycznie do barwy dopinek. Są jednak zdecydowanie mniejsze od swoich „starszych braci”. Dzięki temu mniej obciążają naturalne włosy i są prawie całkowicie niewidoczne. Przedłużanie włosów metodą na nanoringi przebiega dokładnie tak samo, jak zabieg wykonywany metodą mikrorongi. Jedyną różnicą jest wielkość obrączek.

Trwałość metody na nanoringi

Doczepy na nanoringi w serii BASIC zachowują swoją jakość do 6 miesięcy. Należy jednak pamiętać o częstszym podciąganiu pasm w zależności od potrzeb.

Doczepy do przedłużania włosów na nanoringi

Do przedłużania włosów na nanoringi wykorzystuje się doczepy o długości 40 i 50 cm oraz gramaturze 0,6 i 1 g. Ich zakończenia są naturalne, co pozwala precyzyjnie zamocować i zacisnąć nanoring. 

Zdejmowanie włosów przedłużanych na nanoringi

Zdjęcie nanoringów wymaga pomocy fryzjera. Zdecydowaną zaletą tej metody jest to, że raczej nie będzie potrzebna regeneracja łączeń przed ponownym założeniem pasm.

Dla kogo przedłużanie włosów metodą na nanoringi

Ze względu na niewielki rozmiar obrączek, noszenie doczepów nie obciąża naturalnych pasm. Przedłużanie metodą na nanoringi będzie więc świetnym wyborem dla posiadaczek cienkich i delikatnych włosów ze skłonnością do łamania i wypadania. Oprócz tego ten sposób przedłużania jest bardzo dyskretny i słabo wyczuwalny.

 


 

Metoda Clip In / Clip On

 

 

Jak przebiega przedłużanie włosów metodą Clip In?

Metoda Clip In pozwala w ciągu zaledwie kilkunastu minut spektakularnie odmienić fryzurę. W dodatku bez pomocy fryzjera. Aby przedłużyć włosy przy pomocy doczepów Clip In, będziesz potrzebować zestawu dopinek, grzebienia (najlepiej ze szpikulcem) oraz dwóch luster (drugie pozwoli na obserwowanie tyłu głowy).

Od czego zacząć?

•    Aplikację rozpocznij od dołu tylnej części głowy. Wydziel najniższe pasmo i przypnij wyższe wsuwkami. Wybierz z zestawu najszersze pasmo włosów i przyłóż je do skóry głowy.

•    Umieść doczep z otwartymi klipsami kilka centymetrów nad swoją strefą pracy i powoli przesuwaj w dół. Kiedy złapie włosy tuż przy skórze głowy, zamknij środkowy klips. Następnie napnij taśmę i zatrzaśnij także boczne klipsy. Sprawdź, czy jakość łączenia nie budzi zastrzeżeń.

•    Jeśli wszystko jest w porządku, wydziel kolejną — wyższą partię włosów i powtórz czynność.

•    Tak samo postępuj z kolejnymi warstwami z tyłu głowy. Po skończeniu tyłu zajmij się włosami z boków głowy. Użyj do tego celu najwęższych pasm z jednym lub dwoma klipsami. 

Trwałość metody Clip In

W przeciwieństwie do wszystkich wymienionych wcześniej metod przedłużania włosów metoda Clip In nie jest metodą trwałą. Założone rano (po południu lub w innym dowolnym momencie) doczepy należy zdjąć przed zaśnięciem. Okres żywotności włosów w serii BASIC wynosi do 6 miesięcy.

Doczepy do przedłużania włosów metodą Clip In

Do przedłużania włosów metodą Clip In wykorzystuje się zestawy o długości 40, 50 lub 60 cm i gramaturze 70, 100 oraz 140 g.

Zdejmowanie włosów przedłużanych metodą Clip In

Dopinki Clip In z powodzeniem założysz i zdejmiesz sama. Jest to idealna metoda przedłużania i zagęszczania włosów na szybkie, pojedyncze okazje.

Dla kogo przedłużanie włosów metodą Clip In?

Metoda Clip In to świetne rozwiązanie, które pozwala spektakularnie odmienić wygląd podczas szczególnych momentów: ślubu, wesela, ważnej imprezy czy sesji zdjęciowej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby nosić dopinki Clip In na co dzień.

pixelpixelpixel