Pielęgnacja

Mycie przedłużonych włosów
Oczywiście przed umyciem dokładnie rozczesz włosy. Włosy najlepiej myć pod prysznicem. Woda pada z góry, przez co włosy się nie plączą. Proszę pamiętać, że włosy naturalne po ścięciu już nie żyją, więc dobra pielęgnacja to podstawa dobrej kondycji włosa.
BARDZO WAŻNE! MYJ WŁOSY LETNIĄ WODĄ!
Włosy myj przesuwając dłonie z szamponem z góry do dołu. PAMIĘTAJ: nie wolno myć włosów okrężnymi ruchami! Przez wilgoć i ciepło wody łuski włosów się otwierają i w efekcie mycia okrężnymi ruchami zahaczając o siebie zwiną się w kołtun. Najbardziej zanieczyszczone są włosy przy skórze głowy i sama skóra głowy. Przedłużone włosy nie wymagają szorowania. Wystarczy, że piania z szamponu po nich spłynie. Za to skórę głowy wymasuj palcami. Warto pamiętać, że przedłużonych włosów nie wolno "czochrać" ręcznikiem. Powinno się przeczesywać włosy palcami i odsączyć ręcznikiem. Następnie włosy zwiń w ręcznik na kilka minut, aż woda w niego wsiąknie. Najlepiej poczekaj, aż włosy same wyschną. Jeśli użyjesz wosku w sprayu lub odżywki a potem pozgniatasz włosy w dłoniach, uzyskasz efekt falowanych włosów. Koniecznie pamiętaj o nienakładaniu kosmetyków na łączenia włosów, bo może to uszkodzić łączenia. Unikaj stosowania kosmetyków przeciwłupieżowych, zawierających alkohol czy dermatologicznych - takie szampony zniszczą włosy.

UWAGA: Nie wolno myć głowy szamponem oczyszczającym PO założeniu włosów Tape On. Spowoduje to zsunięcie się doczepów!


UWAGA: Do pielęgnacji polecamy tylko i wyłącznie, sprawdzone przez BestHair:
Kosmetyki firmy Kemon, seria Actyva Disciplina. Konieczne jest użycie trzech produktów z serii - Szampon, Maska oraz Fluid.
Kosmetyki firmy Goldwell, seria Rich Repair. Konieczne jest użycie trzech produktów z serii - Szampon, Maska oraz Serum.
Dla zachowania lepszego efektu, można nakładać olejek arganowy firmy Kemon.

Innych kosmetyków używasz na własną odpowiedzialność!


Nawilżanie przedłużonych włosów
O przedłużone włosy również trzeba dbać i je odpowiednio pielęgnować odpowiednimi odżywkami i balsamami. Przedłużone włosy są włosami naturalnymi, ale martwymi. Jeżeli dobrze będzie się o nie dbać, możemy się z nich cieszyć od 2 do 6 miesięcy, jeżeli nie to doczepiony włos straci swoją witalność i będzie go trzeba wymienić. Stosuj dobre delikatne odżywki i szampony o właściwościach bardzo nawilżających.

Polecamy tylko i wyłącznie pełne serie kosmetyków Kemon oraz Goldwell, dostępnych w naszym sklepie. Kosmetyki te są specjalnie przeznaczone do pielęgnacji włosów przedłużonych i sprawdzone przez nas na przestrzeni 8 lat. NIE POLECAMY STOSOWANIA JEDWABIU BIOSILK!!! Niestety wbrew reklamom bardzo przesusza włosy, co powoduje puszenie się i kołtunienie. Nie wolno używać szamponów Fructis, Gliss Kur, szamponów przeciw łupieżowych i zawierających alkohol – powodują, że włosy się wysuszają i kołtunią!!!
PAMIĘTAJ: nie wolno nakładać odżywki na łącza pasemek.
Rozczarowaniem będzie, jeżeli przedłużone włosy w niektórych miejscach spłaczą się, a splątanych miejsc nie wolno szarpać szczotką tylko delikatnie rozdzielić palcami. Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą żywotności Twoich włosów.


UWAGA: Do pielęgnacji polecamy tylko i wyłącznie, sprawdzone przez BestHair:
Kosmetyki firmy Kemon, seria Actyva Disciplina. Konieczne jest użycie trzech produktów z serii - Szampon, Maska oraz Fluid.
Kosmetyki firmy Goldwell, seria Rich Repair. Konieczne jest użycie trzech produktów z serii - Szampon, Maska oraz Serum.
Dla zachowania lepszego efektu, można nakładać olejek arganowy firmy Kemon.

Innych kosmetyków używasz na własną odpowiedzialność!


Czesanie przedłużonych włosów
Po umyciu należy przeczesać wilgotne (czyli nie mokre, ale też nie suche) włosy i zaczynamy od samych końców, stopniowo przechodząc do całej ich długości. Czesanie jest obowiązkowe i najlepiej zaopatrzyć się w specjalną szczotkę, która ułatwi to zadanie. Bardzo długie włosy należy na noc wiązać w luźny warkocz. Staraj się używać kosmetyków bez dodatku alkoholu. Jeśli używasz prostownicy lub lokówki w żadnym wypadku nie nagrzewaj włosów u samej nasady, gdzie są zgrzewy, przed prostowaniem najlepiej używać specjalnych preparatów do prostowania włosów. Jeśli na przedłużonych włosach chcesz mieć loki lub fale zalecamy stosowanie wałków lub papilotów. Przy prostowaniu, nakręcaniu, karbowaniu czy też suszeniu suszarką włosów zalecamy stosować wosk lub odżywkę w sprayu. Efekt? Włosy będą lśniąco błyszczały i będą odpowiednio chronione.
Włosy można prostować tylko w temperaturze do 150 stopni, wyższa temperatura wysuszy i zniszczy włosy. Zabronione jest keratynowe prostowanie włosów ze względu na wysoką temperaturę!!!


Zakładanie włosów doczepianych
Przed założeniem sprawdźcie dokładnie pasma włosów, czy nie ma z nimi problemów np. czy włosy nie wypadają z łączeń. Jest to jedyny moment by zgłosić to od naszego sklepu. Przy pasemkach na ringi, trzeba mocno i dokładnie zaciskać ringi, by zbyt nadmiernie nie wypadały pasma z głowy. Normalna jest utrata ok. 5-10% pasemek w ciągu jednego cyklu noszenia. Przy pasemkach na keratynę nie wolno dopuścić do zbyt mocnego rozpuszczenia zgrzewu keratynowego. Spowoduje to nadmierne wypadanie włosów z łączeń. W przypadku zakładania włosów Tape On, nie należy farbować swoich włosów na około tydzień przed i po założeniu doczepek - w innym przypadku taśmy Tape On zsuną się z głowy. Przed zakładaniem powinno się też umyć głowę klientki szamponem oczyszczającym, co też pozwoli dłużej utrzymać doczepy na głowie. Po samym założeniu nie należy myć głowy przez 48h, a przez kolejne 48h myć tylko same włosy bez zamaczania łączeń.

UWAGA: Nie wolno myć głowy szamponem oczyszczającym PO założeniu włosów Tape On. Spowoduje to zsunięcie się doczepów!


Farbowanie przedłużonych włosów
W przypadku farbowania należy użyć farb/szamponów WYŁĄCZNIE bez amoniaku i bez utleniaczy. Są one zdecydowanie mniej szkodliwe dla włosów co będzie miało wpływ na żywotność, ponadto woda utleniona zazwyczaj spowoduje że kolor będzie nieprawidłowy lub w ogóle go nie będzie. Włosy doczepiane jako martwe i preparowane nie reagują z wodą utlenioną w ten sam sposób co włosy "żywe".

Dlatego też zabronione jest używanie farb zawierających wodę utlenioną. Włosy należy wyłącznie przyciemniać. Należy bardzo ostrożnie dobierać produkty służące do farbowania. Najlepsze bo najbardziej łagodne będą szampony koloryzujące.

Produkty bez amoniaku i utleniaczy nie są w stanie rozjaśnić włosów. Efekt blondu uzyskuje się głównie poprzez użycie utleniaczy i amoniaku a więc nie należy kupować kolorów ciemniejszych z zamiarem przefarbowania ich na blond ponieważ w takiej sytuacji nie obejdzie się bez bardziej inwazyjnych farb których ewentualne użycie będzie wyłącznie na odpowiedzialność klientki. Zdecydowanie lepiej jest kupić kolor zbyt jasny i go przyciemnić. Rozjaśnianie, tonowanie czy używanie szamponów „fioletowych” w celu doprowadzenia do chłodniejszej barwy robicie na własną odpowiedzialność!

ZABRONIONE jest farbowanie łączeń w postaci taśm Tape On oraz końcówek keratynowych. Może to prowadzić do uszkodzenia łączenia i nadmiernego wypadania włosów oraz obniżenia jakości kleju.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixel