SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pielęgnacja

 

CZESANIE

Włosy należy czesać minimum 2-3 razy dziennie. Zawsze należy czesać włosy przed myciem i nie należy czesać włosów mokrych – zalecane jest ich wysuszenie i dopiero wyczesanie. Włosy zawsze należy czesać zaczynając od końcówek i stopniowo przechodzić ku górze. Włosów nie należy szarpać, nie ciągnąć, tylko delikatnie stopniowo rozczesywać. Włosy wyszarpane i rozciągnięte mają tendencję do plątania się i puszenia. Do czesania włosów używać TYLKO specjalnie przeznaczonych szczotek do włosów przedłużanych dostępnych m.in. w naszym sklepie.

Rozczarowaniem będzie, jeżeli przedłużone włosy w niektórych miejscach spłaczą się, a splątanych miejsc nie wolno szarpać szczotką tylko delikatnie rozdzielić palcami. Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą żywotności Twoich włosów.

 

 

MYCIE

Włosy należy myć zawsze w pozycji pionowej, najlepiej pod prysznicem. Mycie wykonujemy z użyciem letniej wody, posuwistymi ruchami z góry na dół, z użyciem szamponu, który delikatnie nanosimy na włosy oraz pomiędzy włosy. Nigdy nie szorujemy włosów i nie myjemy okrężnymi ruchami – spowoduje to plątanie się włosów. Po myciu, w podobny sposób nakładamy odżywkę lub maskę. Tak umyte włosy odsączamy w ręczniku – nigdy ich nie szorujemy/czochramy ręcznikiem! Do mycia i pielęgnacji używamy kosmetyków nie zawierających: alkoholu, protein, kwasów cytrynowych itp. ponieważ powodują one uszkodzenie struktury włosa lub rozwarstwianie zakończeń. Nie stosować kosmetyków przeciwłupieżowych, dermatologicznych, regenerujących oraz nadających objętość – po takich kosmetykach włosy staną się szorstkie i napuszone. Przed kontaktem włosów z wodą słoną lub chlorowaną, należy związać je warkocz lub kitkę, a po kąpieli należy powtórzyć proces mycia włosów w celu spłukania słonej/chlorowanej wody. Włosy przedłużane wymagają intensywnego nawilżenia, gdyż są włosami martwymi, dlatego zalecane są WYŁĄCZNIE kosmetyki intensywnie nawilżające – znajdziesz je w naszym sklepie. Koniecznie pamiętaj o nienakładaniu kosmetyków na łączenia włosów, bo może to uszkodzić łączenia. Prawidłowa pielęgnacja włosów pozwoli zachować ich nominalną żywotność.

UWAGA: Nie wolno myć głowy szamponem oczyszczającym PO założeniu włosów Tape On. Spowoduje to zsunięcie się doczepów!    

UWAGA: Do pielęgnacji włosów z serii BASIC polecamy TYLKO i WYŁĄCZNIE, kosmetyki przetestowane przez BestHair:
Kosmetyki firmy Moroccanoil, seria Hydration oraz Kuracja
Kosmetyki firmy Kemon, seria Actyva Disciplina oraz olejek Bellessere
Kosmetyki firmy Goldwell, seria Rich Repair.

W przypadku serii BASIC innych kosmetyków używasz na własną odpowiedzialność! Seria MAGIC nie wymaga aż tak restrykcyjnego stosowania kosmetyków, ale stosowanie kosmetyków intensywnie nawilżających i prawidłowa pielęgnacja zachowa ich nominalną żywotność.

 

 

SUSZENIE

Włosy można suszyć zarówno ciepłym jak i zimnym powietrzem, ale zawsze rekomenduje się chłodne powietrze. Zawsze przed modelowaniem należy rozczesać włosy. Włosy można również prostować i lokować – należy jednak pamiętać o zasadzie „im mniejsza temperatura tym dłuższa żywotność”. Pamiętaj by nie nagrzewać łączeń włosów doczepianych, gdyż spowoduje to ich uszkodzenie.

UWAGA: Włosy z serii BASIC po wysuszeniu mogą się lekko falować.

Włosy z serii BASIC można prostować tylko w temperaturze do 150 stopni, a włosy z serii MAGIC można prostować w temperaturze do 180 stopni. Im wyższa temperatura, tym włosy mogą być wysuszone i zniszczone. W przypadku serii BASIC ZABRONIONE jest keratynowe prostowanie włosów ze względu na wysoką temperaturę!!!

 

 

SEN

Zasady są trzy: włosy do snu muszą być suche, rozczesane i związane w warkocz lub kitkę.

 

 

ZABIEGI CHEMICZNE

Farbowanie jest zabiegiem chemicznym, który nieumiejętnie wykonany może uszkodzić włosy – każdy taki zabieg robisz na własną odpowiedzialność i musisz liczyć się z utratą gwarancji w przypadku serii MAGIC. Do farbowania należy używać farb bez amoniaku na wodzie utlenionej max. 1,5%.

Rozjaśnianie, tonowanie do chłodniejszych odcieni oraz używanie fioletowych szamponów jest ZABRONIONE!

ZABRONIONE
jest farbowanie łączeń w postaci taśm Tape On oraz końcówek keratynowych. Może to prowadzić do uszkodzenia łączenia i nadmiernego wypadania włosów oraz obniżenia jakości kleju.

 

 

ZAKŁADANIE WŁOSÓW DOCZEPIANYCH

Przed założeniem sprawdźcie dokładnie pasma włosów, czy nie ma z nimi problemów np. czy włosy nie wypadają z łączeń. Jest to jedyny moment by zgłosić to do naszego sklepu. Przy pasemkach na ringi, trzeba mocno i dokładnie zaciskać ringi, by zbyt nadmiernie nie wypadały pasma z głowy. Normalna jest utrata ok. 5-10% pasemek w ciągu jednego cyklu noszenia. Przy pasemkach na keratynę nie wolno dopuścić do zbyt mocnego rozpuszczenia zgrzewu keratynowego. Spowoduje to nadmierne wypadanie włosów z łączeń. W przypadku zakładania włosów Tape On, nie należy farbować swoich włosów na około tydzień przed i po założeniu doczepek - w innym przypadku taśmy Tape On zsuną się z głowy. Przed zakładaniem powinno się też umyć głowę klientki szamponem oczyszczającym, co też pozwoli dłużej utrzymać doczepy na głowie. Po samym założeniu nie należy myć głowy przez 48h, a przez kolejne 48h myć tylko same włosy bez zamaczania łączeń.

pixelpixel