SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Doczepki clip in

2018-03-01
Doczepki clip in

Chcesz przedłużyć włosy? Zależy Ci na tym, aby zrezygnować z kosztownych zabiegów fryzjerskich i zmienić swoją fryzurę samodzielnie? Taki cel osiągniesz, wybierając dopinki do włosów clip in. W artykule sprawdzimy, czy takie dopinki niszczą włosy. Podpowiemy również gdzie ich szukać oraz jak przedłużyć włosy we własnym domu.

Przedłużanie włosów cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kobiet na całym świecie. Trudno się dziwić. Naturalne dopinki umożliwiają spektakularną zmianę wyglądu w ciągu jedynie kilku godzin. Dzięki nim w widoczny sposób przedłużysz oraz zagęścisz włosy, sprawiając, że będą wyglądały piękniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Nie da się jednak ukryć, że nie każda przedstawicielka płci pięknej może pozwolić sobie na kosztowny zabieg, przeprowadzony w salonie fryzjerskim. Na szczęście, dzięki alternatywie w postaci dopinek clip in możesz cieszyć się świetnym efektem, nie wydając przy tym fortuny.

Czym są dopinki clip in?
Dopinki clip in to pasma włosów, zakończone specjalnym klipsem. Klipsy służą do połączenia doczepu z naturalnymi włosami. Przy ich pomocy możesz samodzielnie przedłużyć pasma, nadając im pożądanej objętości. Przedłużanie włosów clip in nie jest metodą trwałą. Zaleca się, aby każdorazowo przed pójściem spać zdejmować z włosów dodatkowe pasma. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie możesz tego zrobić, spleć włosy w lekki kucyk lub warkocz.

Czy przedłużanie krótkich włosów przy pomocy dopinek clip in jest możliwe? Jak najbardziej! Aby efekt zabiegu był w pełni satysfakcjonujący, włosy powinny jednak zakrywać klipsy. Muszą mieć więc co najmniej 10 - 12 cm.

Zalety metody clip in:
Zastanawiasz się, jakie zalety niesie za sobą przedłużanie włosów metodą clip in? Oto najważniejsze z nich:

  • możliwość szybkiej metamorfozy uczesania. Posiadając odrobinę wprawy, w ciągu kilku chwil z zadziornej chłopczycy staniesz się długowłosą uwodzicielką, a gładkie pasma zamienisz na burzę loków;
  • stosunkowo niskie koszta. Aby przedłużyć włosy metodą clip in potrzebujesz jedynie zestawu dopinek. Jego koszt waha się od 140 do 270 zł w zależności od rodzaju włosów. Jeśli będziesz odpowiednio pielęgnować dopinki, możesz używać ich nawet przez kilkanaście miesięcy;
  • możliwość nieograniczonej metamorfozy uczesania. Naturalne dopinki clip in możesz farbować, kręcić i prostować. Dzięki temu dziś możesz mieć na głowie gładką niczym tafla jeziora fryzurę, a jutro - imponujące afrykańskie afro. Podkreśl swój nastrój fryzurą i bądź sobą każdego dnia;
  • możliwość przedłużenia i zagęszczenia włosów bez konieczności kosztownej wizyty w salonie fryzjerskim;
  • możliwość łatwego i szybkiego pozbycia się dopinek. Aby przywrócić fryzurze pierwotny wygląd nie trzeba więc odwiedzać fryzjera.

Czy dopinki clip in niszczą włosy?
Wiele kobiet, rozważających samodzielne przedłużenie i zagęszczenie fryzury zastanawia się, czy dopinki clip in niszczą włosy. Odpowiedź na to pytanie zdaje się być jednoznaczna. Biorąc pod uwagę fakt, że zabieg przedłużania odbywa się w domowym zaciszu, nie wymaga używania agresywnych substancji chemicznych ani wysokiej temperatury, nie niszczy włosów i nie osłabia ich struktury. Włosy doczepiane naturalne mogą być więc używane także przez posiadaczki cienkich, łamliwych, delikatnych pasm. Aby przedłużane włosy wyglądały jak najlepiej, warto zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację. Niewłaściwie traktowane mogą szybko się skołtunić i utracić wyjątkowy wygląd.

Jeśli wybrałaś naturalne doczepy, pielęgnuj je dokładnie tak samo, jak własne włosy. Do mycia używaj delikatnych szamponów, np. nawilżających czy wygładzających. Po umyciu wetrzyj w kosmyki odżywkę. Jeśli chcesz, by były naprawdę gładkie i lśniące, sięgnij po jedwab w płynie.

Jak zakładać dopinki clip in?
Poniżej wyjaśnimy, jak krok po kroku zakładać doczepy. Jeśli chcesz przetestować dopinki clip in na swoich włosach, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki.

Krok 1 - wybierz dopinki clip in
Pierwszym krokiem powinien być oczywiście wybór i zakup samych dopinek. W większości sklepów są one sprzedawane w zestawach 7-taśmowych. W zależności od swoich potrzeb i preferencji możesz sięgnąć po dopinki wykonane z włosów naturalnych lub syntetycznych. Jeśli zależy Ci na najlepszym efekcie, naturalne włosy słowiańskie okażą się najlepszym wyborem. Ich struktura do złudzenia przypomina włosy Polek. Jeśli precyzyjnie i dokładnie połączysz je ze swoimi kosmykami, nikt nawet nie zorientuje się, że Twoja piękna fryzura nie jest dziełem natury. Wybierając dopinki, dopasuj kolor do swojego odcienia włosów. Pamiętaj, aby kupować doczepy jedynie w sprawdzonych, wiarygodnych miejscach.

Krok 2 - poćwicz otwieranie i zamykanie klipsów
Naturalne włosy łączymy z dopinkami przy pomocy specjalnych klipsów. Zanim rozpoczniesz cały proces, poćwicz ich precyzyjne otwieranie oraz zamykanie. Aby tego dokonać ułóż klips tak, aby część zaciskowa znajdowała się z Twoje strony. Następnie umieść dwa kciuki po bokach klipsa, a palce wskazujące na jego przedniej części. Naciśnij w celu otwarcia klipsa przez przyłożenie nacisku skierowanego w twoją stronę palcami wskazującymi. Zamknij klips, stosując nacisk „od siebie”. Najlepiej przy użyciu kciuków.

Krok 3 - przygotuj włosy
Pierwsze dopinki należy dołączyć do dolnych warstw włosów z tyłu głowy. Przy użyciu palców lub grzebienia ze szpicem oddziel tę część, a następnie podziel ją dodatkowo na prawą i lewą stronę. Górną warstwę włosów zepnij na czubku głowy.

Krok 4 - przyczepianie pasm z tyłu głowy
Do przedłużania tylnej partii włosów użyj jednego z szerszych pasemek. Umieść klips nad warstwą naturalnych włosów. Powoli przesuwając w dół, złap w niego pasmo i zatrzaśnij. Zwróć uwagę, aby dopinka leżała równo na włosach naturalnych.
Następnie weź do ręki drugie pasmo i umieść je z prawej strony. Przytrzymaj środkowy klips lewą ręką, prawą przesuń prawy brzeg jak najdalej w prawą stronę. Umieść klip we włosach, powoli przesuwając w dół, złap w niego pasmo i zatrzaśnij.
Ostatnie pasmo z tyłu głowy powinno znaleźć się z jej lewej części. Środkowy klips przytrzymaj prawą ręką. Przy pomocy lewej dłoni, przesuń lewy brzeg jak najdalej w lewo.
Podobnie jak wcześniej, umieść klips pod podpiętymi do góry włosami, przesuń w dół łapiąc włosy i zatrzaskując je.
Zanim rozpoczniesz przyczepianie włosów z boków głowy, upewnij się, że pomiędzy dopinkami nie ma luk, a klipsy dobrze trzymają się naturalnych włosów. W przypadku jakichkolwiek „dziur” czy luk, niezbędne będzie wypięcie klipsa i ponowne umieszczenie go we włosach.

Krok 5 - przyczepianie pasm z boków głowy
Kolejnym krokiem będzie przyczepienie pasm do włosów z boku głowy. Doczepy boczne są krótsze niż te, dedykowane włosom z tyłu. Z powodzeniem więc rozpoznasz je wśród wszystkich elementów zestawu. Na każdą stronę głowy wykorzystaj dwa pasma. Pierwsze przyczep nad uchem, drugie w okolicy skroni.

Czy warto przedłużyć włosy metodą clip in?
Metoda clip in jest jedną z najmniej inwazyjnych metod przedłużania włosów. Zabieg nie wymaga użycia wysokiej temperatury, nie niszczy więc i nie osłabia naturalnych pasm.

Przedłużając włosy metodą clip in, zmienisz swój look w ekspresowym tempie. Jeśli efekt metamorfozy nie do końca przypadnie Ci do gustu, możesz po prostu zdjąć doczepy, pozostawiając je na inną okazję.

Przedłużanie włosów metodą clip in jest dostępne także dla posiadaczek krótkich włosów. Dzięki naturalnym pasmom zadziorne chłopczyce będą mogły ocenić, jak wyglądają i jak czują się w dłuższej fryzurze.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018

Polecane

pixelpixel