URODA
02.02.2018

Przedłużanie krótkich włosów

Przedłużanie krótkich włosów

Nie ulega wątpliwości, że kobieta jest istotą zmienną. Wiele z nas - szatynek marzy o tym, by stać się platynowymi blondynkami. Posiadaczki burzy loków pragną gładkiej, jak tafla jeziora fryzury, a długowłose piękności ścinają swe włosy, aby stać się zadziornymi chłopczycami. Co jednak, jeśli właścicielka krótkiej fryzury zechce zamienić się w długowłosą femme fatale? Czy przedłużenie krótkich włosów jest możliwe? Sprawdźmy.

Włosy rośną średnio od 1 do 2 cm w miesiącu. Aby osiągnąć preferowaną przez siebie długość, często trzeba więc poczekać rok a nawet kilka lat.

Na szczęście, właścicielki krótkich włosów mogą odetchnąć z ulgą. Dzięki nowoczesnym zabiegom fryzjerskim także one mogą stać się posiadaczkami pięknych, długich pasm. Kręconych lub idealnie prostych. W kolorze gorzkiej czekolady lub miodowego blondu. Bez długotrwałego, żmudnego oczekiwania.

Przedłużanie krótkich włosów - wyzwania

Głównym wyzwaniem dla stylistek, które przedłużają krótkie włosy swoich klientek jest osiągnięcie naturalnego efektu. Zgrzewy, taśmy czy ringi, służące połączeniu naturalnych włosów z doczepami powinny być bowiem kompletnie niewidoczne. W przypadku posiadaczek średnich lub długich włosów problem ten właściwie nie istnieje. Naturalne pasma z powodzeniem przykryją bowiem wszelkie „newralgiczne” miejsca. W przypadku krótkich kosmyków może to być zdecydowanie trudniejsze.

Do przedłużania krótkich włosów wybierz naturalne doczepy. Dzięki nim Twoja fryzura będzie wyglądać naturalnie i stylowo. Takie pasemka możesz z powodzeniem suszyć suszarką, prostować, kręcić na wałki i lokówkę. Możesz także dowolnie je stylizować, zmieniając fryzurę w zależności od okazji i… nastroju.

Sprawdźmy, które metody okażą się najlepsze dla posiadaczek krótkich włosów.

Przedłużanie krótkich włosów metodą tape on

Metoda tape on, zwana również taśmową lub kanapkową polega na „wszczepieniu” pomiędzy naturalne pasma dodatkowych dopinek, umocowanych na przezroczystych taśmach. W porównaniu z innymi, wykonywanymi w salonach fryzjerskich, metoda kanapkowa jest najmniej inwazyjna. Nie wymaga użycia wysokiej temperatury, a końcówki naturalnych włosów nie stykają się bezpośrednio z doczepami.

Czy krótkie włosy można przedłużyć metodą tape on?

Aby przedłużenie metodą tape on było możliwe, naturalne włosy powinny osiągnąć długość co najmniej 15 cm (licząc od czubka głowy).

Przedłużanie krótkich włosów metodą keratynową

Metoda keratynowa to jedna z najchętniej wybieranych technik przedłużania włosów. Możliwa do przeprowadzenia jedynie w salonie fryzjerskim. Dzięki keratynowemu przedłużaniu krótkich włosów wyczarujesz na swojej głowie wymarzoną fryzurę, a efekty metamorfozy będą trwałe (pasma wyglądają pięknie nawet przez 3-4 miesiące).

Metoda keratynowa polega na połączeniu naturalnego pasma włosów z dopinką, wyposażoną w keratynową końcówkę. Zabieg odbywa się przy pomocy specjalnej zgrzewarki lub pistoletu z użyciem wysokiej temperatury.

Naturalne włosy powinny więc być na tyle długie aby precyzyjnie zakryć miejsca zgrzewów. Doświadczona fryzjerka z powodzeniem przedłuży te o długości kilkunastu a nawet kilku centymetrów.

Przedłużanie krótkich włosów metodą clip in

Metoda clip in nadaje się do samodzielnego przedłużania włosów. Aby efekt zabiegu był w pełni satysfakcjonujący, potrzebna jest jednak odpowiednia wprawa. Jeśli chcesz przedłużyć krótkie włosy w domu, poproś o pomoc mamę, siostrę lub przyjaciółkę.

Na czym polega metoda clip in?

Metoda clip in polega na na mocowaniu pasemek do naturalnych włosów przy pomocy specjalnych zatrzasków clip in. Gotowe zestawy dopinek znajdziesz w sklepach z akcesoriami dla fryzjerów. Standardowe „sety” zawierają z reguły 5, 6 lub 7 taśm. 3 z nich są zazwyczaj największe. Te mocuje się na tylnej partii włosów. Pozostałe dopinki do włosów (mniejsze) przyczepia się do boków głowy.

Wybierając doczepy postaraj się, aby ich kolor był jak najbardziej zbliżony do Twojego. Jeśli sięgniesz po dopinki wykonane z naturalnych włosów, możesz poddać je zabiegowi koloryzacji. Dzięki temu efekt będzie naprawdę naturalny.

Pasm możesz używać nawet przez kilka lub kilkanaście miesięcy. Aby zapewnić im trwałość i piękny wygląd, zadbaj jednak o odpowiednią pielęgnację. Myj doczepy delikatnym, nawilżającym szamponem. Po każdym myciu nakładaj na nie odżywkę. Jeśli chcesz, by były cudownie miękkie i lśniące, używaj także płynnego jedwabiu.

Taki sposób przedłużania i zagęszczania włosów nie jest trwały. Zaleca się, aby każdorazowo przed przed pójściem spać zdejmować z włosów dopinki. Jeśli nie możesz lub nie chcesz tego zrobić, spleć pasma w lekki warkocz.

Przedłużasz krótkie włosy? Zaufaj profesjonaliście.

Jeśli chcesz przedłużyć swoje krótkie włosy, skorzystaj z usług doświadczonej stylistki, specjalizującej się w przedłużaniu włosów. Nie ulega bowiem wątpliwości, że taka osoba przeprowadzi zabieg profesjonalnie i fachowo. A to jest gwarancją naturalnego, pożądanego efektu. Rezultaty tego, wykonanego bez stosownej wprawy mogą być wręcz fatalne.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixelpixelpixel