Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Metoda kanapkowa

2018-01-02
Metoda kanapkowa
Przedłużanie włosów staje się w ostatnich czasach bardzo popularne. Nic dziwnego! Kobiety od zawsze marzyły o długich, pięknych, gęstych włosach, by wyglądać ponętnie i kusząco. Jednak nie każdej z nich są one dane. Wiele pań narzeka na swoje cienkie włosy, które nawet pomimo codziennych zabiegów stylizacyjnych nie chcą wyglądać jak te z okładki magazynu. To właśnie dla nich idealnym rozwiązaniem jest przedłużanie włosów metodą Tape On.

Na czym polega metoda kanapkowa Tape On?
Włosy Tape In to po prostu włosy przyczepione do szerokich taśm. Doczepianie włosów polega na przyklejeniu jednej taśmy pod pasmo naturalnych włosów klientki, a następnie doklejenie drugiej taśmy na to samo pasmo. Obrazowo rzecz ujmując, otrzymujemy „kanapkę” z doczepek i włosów naturalnych. Dlatego właśnie o tej metodzie często mówi się: metoda kanapkowa. Porównując włosy doczepiane Tape On do doczepek na keratynę lub mikroringi, można je założyć o wiele szybciej. Metoda kanapkowa pozwala więc na osiągnięcie zupełnie nowego wyglądu podczas krótkiej wizyty u fryzjera.

Co trzeba wiedzieć o Tape On?
Włosy doczepiane metodą kanapkową wyglądają bardzo naturalnie, o ile oczywiście zdecydujemy się na zakup produktów wysokiej jakości. Najlepszym pomysłem są naturalne włosy słowiańskie, które można dowolnie stylizować i farbować. Włosy naturalne nie boją się lokówki ani prostownicy, dlatego umożliwiają wyczarowanie każdej wymarzonej fryzury. Doczepiane włosy mogą być jednak założone tą metodą tylko pod warunkiem, że naturalne włosy klientki mają więcej niż 15cm długości. Tylko dzięki tej długości naturalnego włosa da się skutecznie zamaskować taśmy Tape On, aby wyglądały naturalnie. Doczepki na taśmach zrastają wraz z naturalnymi włosami. Dlatego tez co kilka tygodni należy je podciągnąć bliżej skory głowy. Fryzjer musi odkleić taśmy i przykleić je ponownie wyżej. Do tego celu powinien używać dedykowanych kosmetyków. Niskiej jakości kleje i płyny do zdejmowania taśm mogą zniszczyć naturalne włosy klientki. Wysokiej jakości włosy na taśmie zachowują swój wygląd przez kolejne 3 do 5 podciągnięć.

Czy przedłużanie włosów boli?
Wiele pań narzeka na to, że przedłużanie włosów jest bolesne, a część z nich następnego dnia po przedłużeniu kazała je sobie ściągnąć, bo nie mogła znieść „uczucia hełmu” na skórze głowy. To nie do końca jest prawdą. Taśmy przykleja się dość blisko skóry głowy, co może powodować pewien dyskomfort, jednak na pewno nie ból nie do zniesienia. Taśmy muszą być doczepiane blisko skóry. Po pierwsze, dzięki temu włosy układają się naturalnie. Po drugie, mniej się niszczą przy czesaniu. A po trzecie, klientka nosie je przez dłuższy czas pomiędzy kolejnymi podciągnięciami. Dziwne uczucie, że coś znajduje się na głowie oczywiście przez pierwsze dni występuje, podobnie jak przy przedłużaniu paznokci lub rzęs. Jednak po 3 dniach do doczepek można się w stu procentach przyzwyczaić.

A jeśli nie będę zadowolona?
Przedłużanie włosów metodą kanapkową to nie operacja plastyczna! Jego efekty można łatwo cofnąć. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz zadowolona z efektu przedłużania włosów, następnego dnia możesz je ściągnąć, bez uszkadzania swoich naturalnych pasm. Prawdą jest jednak to, że kobiety są zachwycone swoim nowym wyglądem tuż po przejrzeniu się w lustrze. Włosy przedłużają regularnie, a gdy przychodzi czas, że chcą je całkiem zdjąć, nie mogą uwierzyć, jak źle czują się tylko w swoich włosach. Nawet najgęstsze naturalne włosy nie dają tak spektakularnego efektu, jak doczepki Tape On.

włosy tape on
Jaki kolor włosów kupić?
Panie, które chcą spróbować przedłużania włosów metodą kanapkową najczęściej kupują „kanapki” w Internecie, gdyż to właśnie tu osiągają one najlepsze ceny. Nie raz kobiety mają problem, jaki kolor włosów kupić. Bez obaw – dobre sklepy oferują wiele odcieni, od blondów, przez rudości, aż po czernie. Warto pamiętać o tym, że włosy można farbować. Jeśli więc pasemka odbiegają kolorem od naszych, po ich zamocowaniu wystarczy położyć farbę na głowę i uzyskamy piękny, jednolity efekt.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

pixelpixel