Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Dopinki do włosów

2018-01-24
Dopinki do włosów

Chcesz samodzielnie przedłużyć włosy? Sięgnij po dopinki do włosów clip in!

Chcesz cieszyć się gęstą, bujną fryzurą? Nie musisz wcale wydawać fortuny w salonie fryzjerskim! Aby osiągnąć wspaniałe efekty, sięgnij po dopinki do włosów. Przy ich pomocy szybko wyczarujesz na głowie wymarzone uczesanie, wzbudzając zachwyt i podziw najbliższych.

Naturalne dopinki clip in to znakomity sposób na szybką i niezwykle efektowną metamorfozę fryzury. Uwielbiane przez kobiety na całym świecie zapewniają spektakularny, natychmiastowy efekt przy niewielkich nakładach finansowych. Co ważne, taka metoda nie niszczy przedłużanych kosmyków. Może być więc stosowana również przez kobiety posiadające cienkie, rzadkie włosy. Dopinki clip-in nadają się zarówno do przedłużania, jak również zagęszczania kosmyków. Czy można stosować je na krótkich włosach? Sprawdźmy.

Dopinki clip in a długość włosów

Doczepiane włosy clip in nadają się do stosowania nawet na krótkich włosach. Przy ich pomocy z zadziornej chłopczycy staniesz się długowłosą uwodzicielką. Bez pomocy fryzjera, pokaźnych nakładów finansowych i… wielomiesięcznego oczekiwania.

Dopinki włosów clip-in - główne zalety

Do najważniejszych zalet przedłużania włosów metodą clip in należą:

  • niewielkie koszta. Jedyną inwestycją jest zakup dopinek clip in;
  • możliwość wielokrotnego użycia tych samych dopinek;
  • możliwość niemal nieograniczonej metamorfozy uczesania. Długość i odcień doczepianych włosów można zmieniać właściwie z dnia na dzień;
  • możliwość przedłużenia i zagęszczenia włosów bez konieczności kosztownej wizyty w salonie fryzjerskim;
  • możliwość łatwego i szybkiego pozbycia się dopinek. Aby przywrócić fryzurze pierwotny wygląd nie trzeba więc odwiedzać fryzjera.

Jak wybrać kolor dopinek?

Jeśli chcesz osiągnąć naturalny efekt, odpowiedni wybór koloru dopinek powinien być kwestią kluczową. Jeśli to możliwe wybierz ten, najbardziej podobny do Twojego naturalnego odcienia. Wśród dostępnych w naszym sklepie internetowym kolorów znajdują się włosy słowiańskie w kolorze czerni, jasnego brązu, truskawkowego blondu, miodowego blondu, brązu, ciemnego brązu, średniego brązu, platynowego blondu oraz jasnego blondu.

Jeśli okaże się to niezbędne, dopinki clip-in naturalne możesz również ufarbować. To, ile pasem będziesz potrzebować zależy od długości i struktury Twoich naturalnych włosów oraz od preferowanych rezultatów.

Jak przyczepić - krok po kroku

Metoda clip in polega na mocowaniu pasemek do naturalnych włosów przy pomocy specjalnych zatrzasków clip in. Zanim rozpoczniesz właściwy proces przedłużania, sprawdź, na jakiej zasadzie działają. Poćwicz ich otwieranie i zamykanie. Standardowe zestawy dopinek clip in, dostępne w sklepach z akcesoriami dla fryzjerów zawierają z reguły 5, 6 lub 7 taśm. 3 z nich są zazwyczaj największe. Te mocuje się z tyłu głowy. Pozostałe dopinki do włosów (mniejsze) przyczepia się do boków głowy.

Krok 1

Pierwszym krokiem powinno być wydzielenie części włosów, która jako pierwsza zostanie poddana zabiegowi. Powinny być to dolne pasma u dołu głowy. Najlepiej wykonać tę czynność przy pomocy grzebienia ze szpicem lub palców wskazujących. Przesuwając grzebień lub palce po skórze głowy (pod włosami), rozdziel włosy na dwie strony - prawą i lewą.

Krok 2

Przy pomocy klipsów fryzjerskich lub wsuwek upnij kosmyki, znajdujące się powyżej Twojej „strefy pracy”. Dzięki temu nie będą Ci przeszkadzać.

Krok 3

Wybierz jedno z szerszych pasm. To właśnie ono zostanie przedłużone w pierwszej kolejności. Umieść klips ponad warstwą włosów, do których podepniesz pasmo. Zadbaj by leżało ono dokładnie na włosach naturalnych. Przesuwając klips w dół, złap w niego pasemko i zatrzaśnij.

Krok 4

Przyczep drugi klips. Umieść go z prawej strony i przytrzymując środkowy klips lewą ręką, jak najdalej przesuń prawy brzeg. Następnie umieść klips na włosach, złap w niego pasemko i zatrzaśnij.

Krok 5

Przyczep ostatni, lewy klips. Prawą ręką przytrzymaj środkowy klips i używając lewej dłoni, jak najdalej przesuń lewy brzeg. Następnie, podobnie jak w 2 poprzednich krokach - złap w niego pasemko i zatrzaśnij.

Krok 6

Sprawdź jakość przyczepu. Kiedy wszystkie klipsy będą już na swoich miejscach, przesuń palcami wzdłuż przyczepu. W ten sposób upewnisz się, że przylega on w odpowiedni sposób do całej szerokości pasma. Jeśli zauważysz jakiekolwiek luki, otwórz klips, zdejmij go z włosów i umieść raz jeszcze - tym razem we właściwej pozycji.

Krok 7

Sięgnij po kolejne pasmo. Następne klipsy przyczep do pasma, znajdującego się wyżej. Wydziel je z przypiętych przy pomocy wsuwek włosów i wykonaj kroki 3 - 6.

Krok 8

Kolejnym krokiem będzie przyczepienie klipsów do włosów z boku głowy. Aby tego dokonać, użyj 2 pasem z 1-2 klipsami. Jedno z nich przyczep nad uchem, drugie - w okolicach skroni.

Krok 9

Aby usunąć klipsy, otwórz je, a następnie delikatnie zsuń z włosów. Pamiętaj - jeśli spróbujesz zdjąć je na siłę, bez uprzedniego otwarcia, możesz zniszczyć nie tylko dopinki, ale również własne kosmyki.

Jak pielęgnować dopinki włosów?

Żywot włosów doczepianych clip in wynosi z reguły od kilku miesięcy do roku. Aby móc używać te same dopinki do włosów wielokrotnie, warto nauczyć się, jak odpowiednio o nie dbać. Oto kilka zasad, których stosowanie zapewni Twojej fryzurze nienaganny wygląd:

  • pamiętaj, by zdejmować włosy doczepiane clip in przed pójściem spać. Jeśli zależy Ci na tym, by mieć je na głowie również nocą, zbierz dopinki w lekki warkocz;
  • postaw na delikatność. Do pielęgnacji dopinek używaj lekkich, nawilżających szamponów. Myj kosmyki od klipsów, ku końcowi. Nie szoruj ich nadmiernie i nie obcieraj;
  • po umyciu rozczesuj włosy delikatnie i powoli. Zadbaj o to, aby kosmyki się nie splątały i nadmiernie nie naciągnęły;
  • jeśli chcesz sprawić, by wyglądały na naprawdę zadbane, do ich pielęgnacji używaj płynnego jedwabiu lub wygładzającej powierzchnię włosa odżywki;
  • zanim wysuszysz włosy suszarką, zawiń je w ręcznik i zaczekaj, aż odsączą się z nadmiaru wody. Pod żadnym pozorem nie trzyj włosów.

Czy przedłużanie metodą clip in ma jakieś wady?

Nienaganny, naturalny wygląd fryzury wymaga choć minimalnej wprawy w przedłużaniu włosów metodą clip in. Tę możesz uzyskać poprzez praktykę. Chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty? Ćwicz! Na sobie, przyjaciółkach i koleżankach.

Dla kogo dopinki włosów?

Dopinki włosów to świetna propozycja dla Pań, które chcą zrezygnować z kosztownego przedłużania włosów w salonie fryzjerskim. Takie rozwiązanie będzie idealne także dla tych, które w trosce o zdrowie naturalnych kosmyków chcą zrezygnować z inwazyjnych metod przedłużania, mogących je uszkodzić.

Po doczepki clip in często sięgają kobiety, które chcą wyglądać znakomicie podczas ważnej imprezy, przyjęcia czy… swojego ślubu.

Dlaczego warto wybrać włosy włosy clip in naturalne?

Głównym argumentem, przemawiającym za wyborem naturalnych włosów jest… gwarancja równie naturalnego wyglądu. Jeśli sięgniesz po doczepy clip in, wykonane z naturalnego włosia, nikt nie zorientuje się, że Twoja imponująca fryzura jest efektem doczepiania dodatkowych pasm. Naturalne włosy możesz kręcić, prostować, suszyć suszarką i farbować, tworząc efektowne uczesania na każdą okazję.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

pixelpixel