SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Włosy doczepiane naturalne

2017-12-12
Włosy doczepiane naturalne
Przedłużanie włosów. Co warto o nim wiedzieć?
Kobiety kochają wszelkie możliwości zmiany swojego wyglądu. Nic więc dziwnego, że bezwarunkowo pokochały też doczepiane włosy naturalne. Dzięki różnego rodzaju doczepkom nawet panie o cienkich włosach mogą w ciągu kilku chwil stworzyć fryzurę swoich marzeń. Doczepiane włosy pozwalają nie tylko wydłużyć te naturalne, ale również zagęścić je. Są świetne do noszenia na stałe, jak i tylko na specjalne okazje. Przedłużanie włosów stało się w ostatnich latach niezwykle popularne, wykonuje je większość dobrych fryzjerek. Niektóre doczepki zostały wręcz stworzone po to, by można je było w ciągu kilku chwil założyć samemu. Co warto wiedzieć o przedłużaniu włosów?

Tylko natura!
Wybierając włosy do przedłużania warto brać pod uwagę tylko włosy doczepiane naturalne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wyglądają… naturalnie. Postronna osoba nawet nie będzie podejrzewała, że bujna fryzura nie do końca jest dziełem Matki Natury. Naturalne włosy nie niszczą się tak szybko jak sztuczne od chociażby codziennego rozczesywania  czy mycia. Jednak co najważniejsze: naturalne włosy można traktować dokładnie tak samo, jak swoje prawdziwe włosy! A to oznacza, że wolno je upinać, prostować, kręcić i farbować w taki sam sposób, jak byśmy układali zwykła fryzurę. Możliwość koloryzacji sprawia, że nawet kobiety, które nie znajdą doczepek w swoim kolorze włosów, mogą kupić podobny odcień, a potem zwyczajnie położyć na głowę farbę. Dla Polek najlepiej nadają się włosy słowiańskie. To włosy takie, jak nasze. Dlatego też idealnie komponują się z naszymi prawdziwymi włosami, doczepiane pasemka nie sprawiają wśród nich wrażenia sztuczności.

Metody przedłużana włosów
Metod przedłużania włosów jest wiele, a opinie kobiet, która z nich jest najlepsza są podzielone. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich.

- Ringi
Włosy doczepiane na ringi przyczepia się na zimno. Fryzjer wybiera na głowie klientki pasemko po pasemku i na każde z nich, za pomocą specjalnego szydełka, zakłada specjalne ringi. Następnie pod ring dokłada pasemko doczepek. W kolejnym kroku zaciska on specjalnymi cążkami ringi tak, by mocno trzymały doczepiane włosy przy prawdziwych. Włosy doczepiane na ringi trzymają się od 3 do 6 miesięcy. Potem trzeba je zdjąć i ewentualnie – przedłużyć naturalne włosy od nowa. Ringi od środka wyłożone są silikonem, dzięki czemu trzymają się mocno naturalnych włosów, ale nie ściskają ich.

- Keratyna
Włosy doczepiane na keratynę mają wiele fanek. A to dlatego, że keratyna jest naturalnym budulcem włosa, dlatego też miejsce doczepienia pasemka jest wręcz wzmacniane. Cieniutkie pasemka przyczepia się do naturalnych włosów przy pomocy zgrzewarki lub pistoletu na keratynę. To, że pasma są cieniutkie daje możliwości idealnego „ułożenia” fryzury i doczepienia ich dokładnie tam, gdzie są potrzebne. Keratyna po zastygnięciu jest prawie zupełnie niewidoczna. Dzięki tej metodzie uzyskuje się więc naprawdę wyjątkowo naturalny efekt. Włosy nosi się kilka miesięcy. Po tym czasie pasemka trzeba zdjąć lub uzupełniać.

- Clip in
Włosy doczepiane Clip In to z kolei najszybsza i najwygodniejsza metoda przedłużania włosów. Najprościej mówiąc, doczepki Clip In to włosy na spinkach. Można wiec bez problemu doczepić je samemu w domu. Jednak spinki obciążają nieco naturalne włosy, dlatego doczepki typu Clip In powinno służą raczej „na wielkie wyjścia” niż do noszenia na co dzień. Są rewelacyjnym sposobem, by zaskoczyć znajomych nagłą metamorfozą w kilkanaście minut. Przeważnie w zestawie znajduje się szerokie pasmo, do wpięcia we włosy z tyłu głowy, i mniejsze pasemka, do przypięcia na bokach głowy.

- Tape on
Włosy doczepiane Tape On zakłada się u fryzjera. To szerokie pasma włosów umieszczone na specjalnych taśmach z klejem. W paczce znajdują się dwa pasma. Jedno podkleja się zawsze pod naturalne pasmo włosów, a drugie na nie tak, że całość tworzy „kanapkę” z pasm. Dlatego też ta metoda nazywana jest często metodą kanapkową. Taśmy obsuwają się w dół wraz z rosnącymi włosami, dlatego co 4-6 tygodni trzeba je odkleić (przy pomocy specjalnego preparatu) i znów przykleić tuz przy skórze głowy. Metoda ta jest szybsza niż klejenie wąskich pasemek, niektóre panie zakładają nawet taśmy na własną rękę.

Jak dbać o doczepiane włosy?
O doczepki, nawet jeśli to  włosy naturalne, należy dbać. Przede wszystkim nie wolno majstrować przy zaczepach włosów, zwłaszcza na dobę czy dwie po ich założeniu. Włosy muszą się ułożyć. Przedłużanych włosów nie powinno się czesać zwykłą szczotką, najlepiej kupić produkt specjalnie dedykowany do rozczesywania doczepek. Przeważnie specjalne szczotki są dostępne w sklepach z akcesoriami do przedłużania włosów i w salonach fryzjerskich, które oferują taką usługę. Dobrze jest też stosować specjalne preparaty do włosów przedłużanych. Wielu fryzjerów poleca jedwab, dzięki któremu doczepki zachowują połysk na dłużej. Poza tym o włosy przedłużane powinno się dbać jak o swoje własne, czyli nie przesadzać z ich modelowaniem i farbowaniem,  a także nie kłaść się spać, jeśli są mokre.

Czy warto przedłużać włosy?
To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Z przedłużanymi włosami jest podobnie jak z przedłużanymi paznokciami. Jeśli Twoje naturalne są mocne i długie, nie ma sensu tego robić. Jeśli natomiast zawsze chciałaś mieć piękne, gęste włosy do pasa, a Twoje naturalne włosy pozostawiają wiele do życzenia, przedłużanie zostało stworzone właśnie po to, by spełnić Twoje marzenia. Przedłużki dają ogromne możliwości, czasami ich niewielka ilość ( a co za tym idzie – niewielki wydatek) pozwala na zagęszczenie fryzury na tyle, by dosłownie sama zaczęła się układać. Nowoczesne metody przedłużania nie niszczą włosów, a dobrej jakości włosy naturalne noszą się przez kilka miesięcy nie zmieniając swojego wyglądu. Dlatego też warto chociaż raz spróbować przedłużania włosów by przekonać się, że to fantastyczna metoda na natychmiastową zmianę wizerunku. Przedłużanie włosów jest też idealnym pomysłem na duże wyjścia lub dłuższe wyjazdy. Dzięki doczepkom fryzura będzie zawsze idealna, a zaraz po powrocie można je zdjąć.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017

Polecane

pixelpixel