SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czy dopinki clip in niszczą włosy?

2018-02-18
Czy dopinki clip in niszczą włosy?

Metoda clip in jest jednym z najmniej inwazyjnych sposobów zagęszczania i przedłużania włosów. Nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, profesjonalnych preparatów i wysokiej temperatury. Dzięki doczepom clip in odmienisz swój wygląd w szybki i spektakularny sposób. Bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim.

Rozważając przedłużanie włosów, wiele kobiet obawia się o to, jak taki zabieg wpłynie na kondycję ich naturalnych pasm. Trudno się dziwić. Agresywne zabiegi z użyciem wysokiej temperatury mogą osłabić włosy, pogorszyć stan końcówek czy nadmiernie je obciążyć. Zwłaszcza, jeśli zostaną przeprowadzone przez osobę mało doświadczoną. Jeśli zależy Ci na tym, aby przedłużyć i zagęścić włosy bez ryzyka, sięgnij po dopinki clip in.

Dopinki clip in
Dopinki clip in to pasma naturalnych lub syntetycznych włosów zakończone klipsem. To właśnie on posłuży do połączenia doczepu z pasmem Twoich włosów. Dzięki dopinkom clip in przedłużysz włosy samodzielnie, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim. Aby osiągnąć najlepsze efekty, potrzebna Ci będzie jednak odrobina wprawy. Tę uzyskasz praktykując - na głowie mamy, siostry czy przyjaciółki. Gotowe włosy doczepiane naturalne znajdziesz w sklepach z artykułami dla fryzjerów. Ceny za zestaw wahają się od 140 do 270 zł w zależności od gramatury i pochodzenia włosów.
dopinki clip in

Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie, sięgnij po doczepy wykonane z naturalnym włosów. Naturalne dopinki możesz suszyć suszarką, prostować, nawijać na wałki, a nawet farbować. Pamiętaj także, aby dostosować ich kolor do naturalnego odcienia włosów.

Czy dopinki clip in niszą włosy?
Metoda clip in jest jednym z najdelikatniejszych i najmniej agresywnych sposobów przedłużania i zagęszczania włosów. Brak konieczności użycia wysokiej temperatury sprawia, że naturalne kosmyki nie są narażone na wysuszenie, a lekkie klipsy nadmiernie ich nie obciążają. Clip in z powodzeniem mogą stosować posiadaczki cienki, delikatnych i łamliwych włosów.

Przedłużanie krótkich włosów przy użyciu dopinek clip in
Przedłużanie metodą clip in mogą wybrać także posiadaczki krótkich włosów. Naturalne kosmyki powinny mieć jednak taką długość, aby zakryły miejsca połączenia klipsów z naturalnymi włosami. Jeśli będą zbyt krótkie, efekt przedłużania nie będzie satysfakcjonujący, a może stać się wręcz karykaturalny.

Warto dodać tutaj, że metoda clip in nie jest metodą trwałą. Zaleca się, aby przed pójściem spać zdejmować z włosów dopinki. Jeśli to niemożliwe, należy upiąć je w lekki warkocz. Odpowiednio pielęgnowane, mogą być używane nawet przez kilka lub kilkanaście miesięcy. Aby wyglądały zdrowo, do mycia używaj naturalnych szamponów, najlepiej nawilżających lub wygładzających. Nie zapominaj także o lekkiej odżywce i płynnym jedwabiu, który wygładzi powierzchnię włosa, nadając fryzurze zjawiskowego blasku.

Czy warto przedłużyć włosy metodą clip in?
Zdecydowanie tak! Niewielkie koszty dopinek oraz łatwość aplikacji sprawiają, że taka metoda okaże się idealne dla kobiet, które nigdy wcześniej nie przedłużały włosów i chcą na własnej skórze sprawdzić „z czym to się je”.

Naturalne doczepy to również świetna propozycja dla posiadaczek krótkich włosów, które chcą nieco pomóc matce naturze i „przyspieszyć tempo wzrostu włosów”. Dopinki clip in wybierają także przyszłe panny młode, które podczas ślubu i wesela chcą wyglądać naprawdę zjawiskowo.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018

Polecane

pixelpixel