URODA
18.12.2017

Czy warto przedłużyć włosy?

Czy warto przedłużyć włosy?
Przedłużanie włosów stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Coraz więcej kobiet decyduje się zmienić swoje cienkie i krótkie włosy w prawdziwie lwie grzywy. Nic w tym dziwnego! Większość pań od zawsze marzyła o pięknych, długich i gęstych włosach, jednak niewielu z nich zostały one dane. Dzięki nowoczesnym metodom doczepiania włosów wreszcie mogą one spełnić swoje życzenia. Czy warto przedłużyć włosy?

Co zyskujemy?
Przedłużanie włosów pozwala natychmiastowo uzyskać zupełnie nowy image. Blondynka we fryzurze typu bob może przyjść do pracy następnego dnia w rudych włosach do ramion. Kluczem do sukcesu są oczywiście włosy doczepiane naturalne, które można farbować i dowolnie modelować. Doczepiane włosy naturalne cierpliwie znoszą wszelkiego rodzaju lokówki i prostownice, dlatego nie dają żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o stylizację fryzury. Dzięki przedłużaniu możemy uzyskać fryzurę, o której zawsze marzyłyśmy. Warto pamiętać o tym, że dzięki doczepkom możemy także tylko zagęścić włosy i przyciąć je do długości takiej, jaką nosimy na co dzień. Dlatego są też świetnym wyborem dla pań o długich, zdrowych, ale cienkich włosach.

Jak przedłuża się włosy?
Obecnie popularnych jest kilka metod przedłużania włosów. Jedną  z nich są włosy doczepiane na ringi. Pasemko doczepek przykłada się do pasma naturalnych włosów i ściska je ze sobą przy pomocy mikroringa. Drugą popularną metodą są włosy doczepiane na keratynę. W tym wypadku oba pasemka: doczepiane i prawdziwe skleja się ze sobą tuz przy skórze głowy rozgrzaną keratyną. Keratyna jest naturalnym budulcem włosa, dzięki czemu łączenie jest zdrowe dla prawdziwych włosów. Trzecią metodą są włosy doczepiane Tape On. Metoda kanapkowa, bo tak inaczej się o niej mówi, polega na przyklejaniu szerokich pasm włosów na taśmie pod i nad szerokim pasmem włosów klientki. Przedłużanie idzie szybciej niż w przypadku metod z małymi pasemkami. Czwartą popularną metodą są włosy doczepiane Clip In. To włosy do przedłużania przymocowane do specjalnych taśm-spinek, które po prostu wpina się w naturalne włosy. Możemy zrobić to same w domu, bez pomocy fryzjera, w dosłownie kilka minut. Jednak to raczej metoda tylko na „wielkie wyjścia”, gdyż spinki obciążają włosy, jeśli są wpięte w nie na dłużej niż kilka godzin.

Jak uzyskać naturalny efekt?
Panie, które wahają się, czy przedłużyć włosy często boją się, że będą wyglądały one sztucznie. Przedłużkom złą famę wyrobiły pseudo-stylistki, które używały najtańszych, sztucznych włosów i nie miały drygu do ich zakładania. Jednak Polki, które wybrały naturalne włosy słowiańskie i zdecydowały się założyć je u zaufanej fryzjerki są zachwycone efektem końcowym. Poprawnie założone włosy wyglądają zupełnie naturalnie i perfekcyjnie komponują się własnymi włosami. Nawet po miesiącu czy dwóch nie tracą swojego uroku i nie niszczą się, jak włosy sztuczne. Kobiety szczególnie chwalą sobie przedłużanie włosów metodą keratynową, gdyż zgrzewy są małe i bezbarwne. Tą metodą doczepia się wąskie pasemka, dzięki czemu można precyzyjnie doczepić je tam, gdzie się chce, by uzyskać wymarzoną fryzurę.

A jeśli mi się nie spodoba?
Raczej nie ma takiej możliwości! Kobiety, które zawsze marzyły o gęstych, długich włosach, nagle je dostają. Chyba nie ma pań, których spektakularny efekt nie wprowadziłby w pełen zachwyt (oczywiście jeśli usługa jest wykonana poprawnie, a doczepki mają wysoką jakość). Jeśli jednak tuz po założeniu włosów stwierdzisz, że jednak obłędnie wyglądasz w krótkich, doczepki łatwo można zdjąć i metoda przedłużenia nie ma żadnego znaczenia. Dlatego też nawet jeśli się wahasz, warto po prostu zaryzykować i spróbować. Poważniejszym wyborem jest decyzja o ścięciu włosów na krótko – w tym wypadku nie da się jej cofnąć. Warto wiedzieć, że aby przedłużyć swoje włosy, te naturalne muszą mieć co najmniej 15cm długości od czubka głowy. Taka długość pozwala na skuteczne ukrycie łączeń doczepek i wyżej wspomniany naturalny wygląd fryzury.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixelpixelpixel