Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czy przedłużanie włosów niszczy włosy?

2018-09-08
Czy przedłużanie włosów niszczy włosy?
Piękne, długie, geste włosy to niezaprzeczalny atrybut kobiecości. Niestety, nie wszystkie kobiety zostały tak hojnie obdarzone przez naturę. Jeśli Twoje kosmyki są słabe i delikatne nie załamuj rąk. Dzięki nowoczesnej technologii w ciągu kilku godzin zagęścisz je i przedłużysz. W artykule rozwiejemy wątpliwości wielu pań, wyjaśniając, czy przedłużanie niszczy naturalne włosy.

Nowoczesne odkrycia nauki i techniki pozwalają nam dziś zmieniać swój wygląd w niemal nieograniczony sposób. Zabiegi medycyny estetycznej, kwas hialuronowy czy botoks pozwalają odmłodzić skórę, nadać jej świeżości i zredukować dysproporcję poszczególnych elementów twarzy. Nowatorskie zabiegi na ciało umożliwiają skuteczne modelowanie sylwetki, redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Nowoczesne technologie znalazły zastosowanie również w przypadku pań, które borykają się z rzadkimi, cienkimi włosami.

Nowoczesne technologie w walce o bujną fryzurę
Skutecznym sposobem na zagęszczenie i wydłużenie włosów może być ich przedłużenie. W zależności od preferowanego efektu, oczekiwanej trwałości oraz zasobności portfela można zdecydować się na:

Który z nich wybrać?

Przedłużanie włosów na ringi
Przedłużanie włosów na ringi jest jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania i zagęszczania cienkich włosów. Polega on łączeniu naturalnych kosmyków z cieniutkimi pasemkami przy pomocy niewielkich rozmiarów obrączek zwanych ringami. Co ważne, podczas przedłużania włosów na ringi nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, co mogłoby prowadzić do uszkodzenia szczególnie delikatnych kosmyków.Włosy na ringi będą więc odpowiednie dla pań, posiadających cienkie, rzadkie kosmyki z tendencją do łamania. Odpowiednio pielęgnowane włosy doczepiane naturalne będą wyglądać pięknie przez 3-4 miesiące.

Przedłużanie włosów na keratynę
Keratynowe przedłużanie włosów dorównuje popularnością metodzie na ringi. Polega ono na łączeniu naturalnych pasm z doczepami przy pomocy niewielkich, bardzo dyskretnych keratynowych zgrzewów. Zabieg odbywa się przy użyciu wysokiej temperatury. Taka metoda sprawdzi się więc najlepiej w przypadku osób, posiadających normalne włosy bez tendencji do wypadania i łamania. Dla posiadaczek cienkich kosmyków może okazać się zbyt inwazyjna.
Przy odpowiedniej pielęgnacji, piękny wygląd włosów doczepianych na keratynę utrzymuje się nawet przez 3-4 miesiące.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową
Metoda kanapkowa, zwana również metodą tape on polega na przedłużeniu włosów przy pomocy
silikonowych taśm, dopinających pasma na tzw. „kanapki”. Do pasma włosów klientki doczepia się dwa dodatkowe pasemka włosów (od spodu i z góry, czyli „na kanapkę”). Posiadają one praktycznie niewidoczne mocowanie i dają możliwość wielokrotnego podnoszenia pasemek i odświeżenia fryzury wraz ze wzrostem włosów biologicznych. Ze względu na fakt, że taśmy są bardzo lekkie i niemal niewyczuwalne, włosy tape on są szczególnie polecane osobom posiadającym rzadkie lub bardzo cienkie kosmyki. Po zdjęciu, taśmy można wykorzystać ponownie.

Przedłużanie włosów metodą clip in
Przedłużanie włosów metodą clip in to sposób na krótkotrwałą metamorfozę wyglądu. Po włosy clip in najczęściej sięgają kobiety, które pragną zmienić swój look na specjalną okazję — ślub, imprezę czy ważne spotkanie. Dopinki do włosów clip in to pasma naturalnych lub syntetycznych włosów zakończone klipsem. Ich aplikacji nie wymaga wizyty u fryzjera. Pasma z powodzeniem przyczepisz do włosów samodzielnie. Pasemka cip in są lekkie, delikatne i nie obciążają kosmyków. Z powodzeniem mogą więc je stosować zarówno posiadaczki normalnych, jak i cienkich, delikatnych włosów.

Dla kogo przedłużanie włosów?
  • Jakość, struktura i grubość włosa nie zależą jedynie od diety i pielęgnacji. Ogromne znaczenie mają tutaj również geny. A tych zmienić nie sposób. Przedłużenie i zagęszczenie włosów okaże się więc strzałem w dziesiątkę dla pań, które „od zawsze” mają rzadkie, delikatne włosy. Nawet pomimo stosowania „złotych środków”, rozmaitych suplementów i kosmetyków „z wyższej półki”. Dzięki przedłużaniu zapomną o kompleksach i poczują się we własnej skórze naprawdę dobrze. A to przełoży się na zwiększenie pewności siebie i pozytywne zmiany na innych płaszczyznach życia.
  • Taki zabieg będzie sposobem na metamorfozę wyglądu. Zwłaszcza w obliczu szczególnych wydarzeń życiowych, takich jak rozstanie z partnerem, rozwód czy porzucenie nielubianej pracy. W takich momentach będących „nowym początkiem” jeszcze bardziej niż zwykle marzymy o zmianie. A przedłużenie włosów pomoże zrealizować ten cel wręcz wzorowo.
  • Przedłużanie włosów sprawdzi się w przypadku pań, którym zwyczajnie znudziła się fryzura, którą noszą przez lata. Dzięki zabiegowi w ciągu kilku godzin z grzecznej blondynki zamienią się w intrygującą brunetkę lub pełnego temperamentu rudzielca z burzą loków.

Czy przedłużanie włosów niszczy naturalne włosy?
„Moje włosy są tak cienkie i delikatne, że przedłużanie może im zaszkodzić”, „Boję się, że po zdjęciu doczepów moich włosów będzie jeszcze mniej niż teraz” - wiele kobiet rezygnuje z przedłużania w obawie o kondycję własnych włosów. Czy ich obawy są uzasadnione? Czy przedłużanie włosów rzeczywiście może zniszczyć naturalne kosmyki?
Jeśli metoda przedłużania została dostosowana do kondycji włosów klientki, a zabieg został przeprowadzony fachowo i profesjonalnie — przedłużanie nie odbije się z pewnością na kondycji naturalnych kosmyków. Nowoczesne metody stosowane przez fryzjerów pozwalają obecnie zwiększyć gęstość i długość nawet bardzo cienkich włosów. Bez uszczerbku na ich zdrowiu.

O czym jeszcze warto pamiętać?
  • Jeśli Twoje włosy są naprawdę osłabione, np. przez chorobę, zażywanie bardzo silnych leków, ciążę czy karmienie piersią, przed podjęciem decyzji o przedłużeniu, warto skonsultować się z kompetentną fryzjerką. Czasem dobrym pomysłem może okazać się uprzednie wzmocnienie cebulek (np. poprzez suplementy czy zabiegi na skórę głowy).
  • Konsultacja z profesjonalistą okaże się szczególnie zasadna także dla pań posiadających delikatne, rzadkie lub bardzo krótkie włosy. Zwłaszcza w ich przypadku wybór optymalnej metody przedłużania jest kluczowy dla zachowania zdrowia naturalnych kosmyków.
  • Aby uchronić naturalne włosy przed uszkodzeniem, nie zdejmuj doczepów samodzielnie. Kiedy zdecydujesz, że chcesz się ich pozbyć, koniecznie odwiedź fryzjerkę, która wykonywała zabieg.
  • Chcąc zachować zdrowe włosy, zadbaj o odpowiednią pielęgnację. Nie obciążaj kosmyków ciężkimi kosmetykami, odpowiednio je nawilżaj i susz chłodnym powietrzem suszarki. Jeśli to możliwe, zrezygnuj z prostownicy i lokówki lub stosuj je jedynie od czasu do czasu.
Żadna zbyt inwazyjna ingerencja we własny wygląd nie będzie dobrym pomysłem. Zarówno z zabiegów medycyny estetycznej, jak i z możliwości przedłużania włosów warto korzystać rozsądnie. Nie ulega jednak wątpliwości, że profesjonalnie przeprowadzony zabieg przedłużania niesie za sobą szereg profitów. Pozbycie się kompleksów przełoży się nie tylko na większą satysfakcję z własnego wyglądu. Zwiększenie pewności siebie, spowodowane metamorfozą wyglądu pociągnie za sobą także odwagę w realizacji planów i zamierzeń. Tych małych i tych bardzo dużych.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018

Polecane

pixelpixel