SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak zapuścić włosy?

2020-11-23
Jak zapuścić włosy?

Marzysz o długich, lśniących włosach? Sprawdź, jak skutecznie i… szybko je zapuścić.

Długie zdrowe włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Także z tego powodu wiele kobiet rezygnuje z krótkich wygodnych fryzur i decyduje się zapuszczać pasma.

 

Jak szybko rosną włosy?

Średnie tempo wzrostu włosów to 1 centymetr miesięcznie. W praktyce oznacza to, że w ciągu roku Twoje pasma mają szansę urosnąć o około 10 - 15 centymetrów. Jeśli jesteś posiadaczką bardzo krótkiej fryzury, na spektakularną zmianę będziesz musiała poczekać nawet kilka lat.

 

Jak przyspieszyć tempo wzrostu włosów?

Wiele kobiet, które oczekują szybszych efektów, sięga po domowe sposoby, stymulujące wzrost włosów. Wśród najpopularniejszych wymienia się:
• masaż skóry głowy;
• mycie włosów z głową w dół (taka pozycja pobudza krążenie w skórze głowy);
• używanie domowych wcierek, np. na bazie imbiru, olejku rozmarynowego i mięty;
• stosowanie suplementów witaminowo-mineralnych i drożdżowych;
• picie siemienia lnianego.

Powszechnym sposobem na zwiększenie tempa wzrostu włosów jest także używanie kosmetyków, które — zgodnie z obietnicami producenta — mają spełnić takie zadanie. Czy specjalistyczne- szampony, odżywki, maski czy olejki rzeczywiście działają?

 

Jak szybko zapuścić włosy — czy kosmetyki pomogą?

Skuteczność kosmetyków stymulujących wzrost włosów jest kwestią bardzo indywidualną. Nie ulega jednak wątpliwości, że nawet te najskuteczniejsze nie sprawią, że pasma urosną w sposób spektakularny — kilka razy szybciej. Nie chcesz czekać kilku lat na to, aż Twoje pasma osiągną pożądaną długość? Rozważ zabieg przedłużania.

 

Dlaczego warto przedłużyć włosy?

Oczywistym walorem płynącym z zabiegu jest szybkie i spektakularne przedłużenie włosów — bez konieczności oczekiwania na efekt przez wiele miesięcy, a nawet lat.
Nie jest to jednak jedyna zaleta przedłużania. Choć doczepy wykorzystane do zabiegu nie rosną, Twoje naturalne włosy — schowane między nimi — jak najbardziej! Po zdjęciu pasm będą więc o dobre kilka centymetrów dłuższe. Regularne przedłużanie pozwoli Ci więc bezboleśnie dotrwać do momentu, w którym ich długość będzie w pełni zadowalająca.

 

Na czym polega przedłużanie włosów?

Przedłużanie włosów to zabieg polegający na połączeniu naturalnych włosów z dopinkami — cienkimi pasmami, które do złudzenia przypominają naturalne włosy. Dobrane do koloru, grubości i struktury naturalnych włosów doczepy skutecznie wtapiają się w naturalne włosy i wyglądają dokładnie tak samo, jak one. Jeśli stylista przeprowadzi zabieg fachowo, przy użyciu dobrej jakości dopinek, nikt nie zorientuje się, że Twoje bujne loki (lub gładkie niczym tafla jeziora pasma) nie są dziełem natury.

Zastanawiasz się, w jaki sposób stylista łączy naturalne włosy z dopinkami?
Sposób łączenia obu elementów zależy od wybranej metody.

• Jeśli wybierzesz metodę keratynową, będą to keratynowe końcówki — zgrzewy, które pod wpływem wysokiej temperatury stopią się i połączą oba pasma.
• Jeśli wybierzesz metodą na ringi, spoiwem będą cienkie obrączki (opcjonalnie — wypełnione silikonem). Używając specjalnego szydełka, stylista umieści pasma wewnątrz, a następnie zaciśnie całą konstrukcję fryzjerskimi cążkami.
• Jeśli wybierzesz metodą kanapkową (zwaną także tape on), stylista umieści przy skórze głowy cienkie silikonowe taśmy z doczepami. Przy pomocy kleju połączy je z naturalnymi pasmami, tworząc efekt kanapki.

 

Przedłużanie włosów — jakie efekty możesz osiągnąć?

Dzięki przedłużaniu włosów osiągniesz dokładnie takie efekty, jakie sobie wymarzyłaś. Włosy możesz przedłużyć tylko nieznacznie — o 15, czy 20 cm lub spektakularnie. Najdłuższe dostępne na rynku dopinki mają około 60 cm. Jeśli po nie sięgniesz, Twoja fryzura zmieni się diametralnie.
To jednak nie wszystko. Wybierając dopinki możesz zdecydować nie tylko o długości swojej przyszłej fryzury, ale także o jej kształcie. Jeśli zawsze marzyłaś o burzy loków, możesz sięgnąć po kręcone lub falowane doczepy. Jeśli zależy Ci na efekcie gładkiej fryzury — po idealnie proste.

 

Czy przedłużanie włosów nie zniszczy naturalnych pasm?

Wiele kobiet rezygnuje z przedłużania, obawiając się, że zabieg zaszkodzi naturalnym pasmom. Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów fryzjerskich i kosmetycznych, istnieje takie ryzyko. Na szczęście, można je skutecznie zminimalizować. W jaki sposób?

1. Przemyślany wybór stylisty

Aby osiągnąć najlepsze efekty i w pełni ochronić naturalne włosy, znajdź stylistę z dużym doświadczeniem w przedłużaniu i zagęszczaniu włosów. Zanim dasz mu zielone światło, obejrzyj jego prace i jeśli to możliwe — porozmawiaj z dotychczasowymi klientami. Pamiętaj, aby nigdy nie wybierać fryzjera, który oferuje przedłużanie w zdecydowanie niższej niż rynkowy standard cenie. Choć niska stawka dla wielu kobiet może być pokusą, efekt zabiegu może być daleki od oczekiwań. Powodem obniżonej ceny bywa zazwyczaj brak doświadczenia stylisty (skoro nie mam doświadczenia, zaproponuję niższą cenę) lub kiepska jakość doczepów (jeśli przedłużę włosy przy użyciu tańszych dopinek, będę mógł konkurować ceną). Nie ulega wątpliwości, że w każdym z obu przypadków rezultat może być opłakany.

2. Przemyślany wybór metody

Duże znaczenie ma nie tylko wybór kompetentnego stylisty, ale także metody. Choć kompetentny fryzjer z pewnością podpowie, która najlepiej sprawdzi się w przypadku Twoich włosów, warto, być wiedziała, że:
• metoda keratynowa wymaga użycia wysokiej temperatury. Jest więc szczególnie polecana posiadaczkom zdrowych, mocnych włosów, bez tendencji do łamania i wysuszania;
• metoda na ringi to metoda przedłużania na zimno. Z powodzeniem może być więc stosowana przez kobiety o cienkich, delikatnych, skłonnych do wypadania pasmach;
• metoda tape on (metoda kanapkowa) jest obecnie najnowocześniejszą i najdelikatniejszą metodą przedłużania. Przedłużanie na kanapkę jest więc szczególnie polecane paniom, których włosy są szczególnie osłabione (np. częstym farbowaniem czy stylizacją), cienkie i skłonne do wypadania.

 

Trwałość przedłużania włosów

W zależności od metody i rodzaju użytych doczepów trwałość przedłużania włosów wynosi od 3 do 6 miesięcy.(należy jednak pamiętać o systematycznym podciąganiu pasm) Najlepsze (i najtrwalsze) efekty osiągniesz, używając naturalnych włosów słowiańskich. Takie doczepy do złudzenia przypominają włosy Polek — zarówno ich strukturę, jak i kolorystykę. Zapewnią więc nie tylko wyjątkowo trwały, ale także naturalny efekt.
Jeśli zależy Ci na tym, aby włosy przetrwały jak najdłużej, nie tracąc przy tym swojego uroku, zadbaj o właściwą pielęgnację. Bez niej, nawet najlepszej jakości dopinki szybko stracą swoje piękno. W przeciwieństwie do naturalnych włosów są bowiem pozbawione źródła wewnętrznego nawilżania. Wszystko, co najlepsze, muszą więc dostać z zewnątrz.

 

Jak pielęgnować włosy przedłużane?

Podstawową zasadą towarzyszącą pielęgnacji włosów przedłużanych powinna być delikatność. Choć takie pasma możesz traktować tak samo, jak własne (suszyć je suszarką, farbować i kręcić), warto stosować takie zabiegi rozważnie. Wysoka temperatura i drażniące substancje chemiczne mogą skutkować zmatowieniem i utratą blasku, którego… nie będziesz w stanie odzyskać.
• Do pielęgnacji włosów przedłużanych używaj delikatnych nawilżających kosmetyków. Mogą być to profesjonalne linie dedykowane doczepom lub zwykłe drogeryjne produkty — koniecznie bez alkoholu.
• Myj włosy letnią wodą, kierując strumień z góry. Taka technika spowoduje zamknięcie łusek i wygładzanie struktury włosów.
• Po każdym myciu stosuj odżywkę, a raz na jakiś czas — pełną substancji aktywnych maskę.
• Nie stosuj płynnego jedwabiu. Jak wskazują nasze doświadczenia, ten popularny produkt nie nawilża włosów, lecz je wysusza. Zamiast jedwabiu używaj oleju, np. z czarnuszki. Możesz wcierać go wyłącznie w końcówki lub w pasma na całej długości (z ominięciem okolic łączeń).
• Przed zabiegami z użyciem wysokiej temperatury zabezpiecz pasma preparatem termoaktywnym. Jeśli to możliwe, susz je nie gorącym, a letnim lub chłodnym powietrzem suszarki.
• Do czesania przedłużanych włosów używaj wyłącznie szczotki, którą dostałeś od stylisty. Szczotkuj pasma kilka razy dziennie, oddzielając od siebie miejsca łączeń.
• Przed zaśnięciem związuj włosy w warkocz. W ten sposób zapobiegniesz skołtunieniu i splątaniu pasm.

 

Jak szybko zapuścić włosy… bez wizyty u fryzjera?

Nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na trwałe przedłużanie pasm u fryzjera? Zastanawiasz się, jak w ten sytuacji możesz szybko zapuścić włosy?
Alternatywą dla trwałego przedłużania włosów może być… wykonanie zabiegu samodzielnie, przy pomocy dopinek clip in. Używając dopinek clip in przedłużysz i zagęścisz fryzurę w ciągu zaledwie kilku minut — wygodnie i komfortowo, we własnym domu.

 

Przedłużanie włosów clip in — na czym polega?

Doczepy clip in to pasma włosów zakończone klipsem. Zazwyczaj sprzedaje się je w zestawach złożonych z 6 lub 7 elementów.
Aby przedłużyć włosy przy pomocy doczepów clip in, wystarczy umieścić pasmo tuż przy skórze głowy, połączyć klips z warstwą naturalnych włosów, a następnie zatrzasnąć (szczegółową instrukcję krok po kroku znajdziesz w pudełku). W przeciwieństwie do zabiegu wykonywanego u fryzjera metoda clip in nie jest trwała. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś używała dopinek regularnie. Zwłaszcza jeśli Twoje włosy są krótkie, lecz zdrowe i mocne.

Rada: aby efekt przedłużania był naturalny, Twoje włosy powinny mieć co najmniej 15 cm długości (od nasady głowy). Taka długość pozwoli precyzyjnie zakryć miejsca łączeń. W przypadku krótszych pasm mogą być one widoczne.

Dzięki nowoczesnym metodom przedłużania nie musisz już czekać wielu miesięcy (a nawet lat), aby Twoje włosy osiągnęły wymarzoną długość. Aby przedłużane włosy wyglądały pięknie, dobrze przemyśl wybór stylisty (i metody) i zadbaj o właściwą pielęgnacji. Nawet najdłuższe, pozbawione blasku włosy nie dodadzą uroku, a wręcz go odbiorą.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

pixelpixel