Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Włosy tape on – efekt przed i po. Zalety i pielęgnacja po zabiegu

2019-09-30
Włosy tape on – efekt przed i po. Zalety i pielęgnacja po zabiegu
Przedłużanie i zagęszczanie włosów to coraz bardziej popularne zabiegi. Powodów, dla których panie się na nie decydują, jest wiele. Doczepianie pasemek kojarzy się jednak ze szkodą dla naturalnych włosów. Wszystko zależy jednak od rodzaju zabiegu, a także umiejętności osoby przeprowadzającej go. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, dającym przy tym rewelacyjne, naturalne efekty, jest metoda kanapkowa, czyli włosy tape on.

Włosy tape on – powody, dla których kobiety decydują się na przedłużane włosy
Zadbane włosy, cera, paznokcie i dłonie to istotne elementy wyglądu dla każdej kobiety. Gęste, lśniące i sprężyste pasma mają zdecydowanie największy wpływ na ogólną prezencję, a przede wszystkim na samopoczucie. Jeśli pasma zachwycają naturalnym wyglądem, niepotrzebne będą żadne akcesoria upiększające.

Niestety na wygląd włosów wiele czynników wpływa negatywnie. Czasem jest to efekt niewłaściwej pielęgnacji czy uszkodzeń mechanicznych (na przykład słabej jakości akcesoria do stylizacji), które na szczęście można odwrócić. W wielu przypadkach jednak cienkie, osłabione włosy to wynik choroby lub predyspozycji genetycznych. W niektórych przypadkach nawet starannie dobrana i sumiennie przeprowadzana pielęgnacja nie przynosi upragnionych efektów, a włosy nadal są cienkie, rzadkie, bez objętości i rosną powoli. Należysz do grona tych kobiet, które nie są posiadaczkami naturalnie pięknych kosmyków, choć wytrwale dążysz do bujnej czupryn? Zamiast gęstego kucyka masz widoczne prześwity? W takim przypadku rozważ przedłużanie włosów metodą kanapkową.

Kiedy warto zdecydować się na włosy doczepiane i kto może skorzystać z zabiegu?
Przedłużanie i zagęszczanie włosów to szybka i efektowna metoda dla każdego, kto ma włosy:
• cienkie,
• przerzedzone,
• przesuszone,
• wolno rosnące,
• o suchych końcówkach, które powodują wykruszanie się włosów.

To także szybka i czasem jedyna deska ratunku dla tych, którzy zdecydowali się na radykalne cięcie, którego żałują, a także dla tych, którzy w wyniku jakiegoś zdarzenia utracili część włosów (na przykład zostały wyrwane). Długie, gęste włosy może mieć każdy – trzeba jednak wybrać najlepszą metodę. Ta najskuteczniejsza gwarantuje:
• naturalny wygląd włosów,
• estetyczny efekt,
• brak widocznych pozostałości po zabiegu,
• ochronę naturalnych pasm przed zniszczeniem w czasie zabiegu i w trakcie,
• użytkowania doczepów.

Najczęściej wybierane zabiegi, dzięki którym włosy mają być gęste i długie, to:
metoda kanapkowa (włosy na taśmie, inaczej włosy tape on).

Włosy clip in, czyli doczepiane za pomocą spinek mogą jednak obciążać, ciągnąć i niszczyć włosy naturalne. Klipsy są również często widoczne, co zaburza efekt estetyczny zabiegu.

Za najbezpieczniejszą metodę przedłużania włosów, która spełnia powyższe warunki, uznawana jest właśnie metoda kanapkowa (tape on). Twoje naturalne włosy, nawet, jeśli są słabe, nie ucierpią w żaden sposób!

Przedłużanie włosów: metoda kanapkowa. Na czym polega?
Przedłużane włosy tape on to zabieg, który pozwoli na szybkie zyskanie długości i objętości fryzury. Włosy tape on, czyli pasma włosów na kilkucentymetrowej, przezroczystej i lekkiej taśmie, są przyklejane do naturalnych włosów tuż u nasady. Nazwa zabiegu „metoda kanapkowa” najlepiej oddaje istotę tego, w jaki sposób przebiega. Pomiędzy pasma naturalnych włosów wkładane są pasemka tape. Dzięki cieniutkiej, niewidocznej taśmie, miejsca łączenia są niewidoczne i włosy wyglądają bardzo naturalnie. Doczepione włosy tape on można swobodnie poddawać stylizacji, bez obaw o wyrwanie czy widoczne łączenia.

włosy tape on przed i po
włosy tape-on przed i po

Naturalne włosy nie cierpią na tym w żaden sposób, ponieważ taśmy nie niszczą ich, a doczepione pasma nie ciągną i nie powodują plątania się kosmyków .Przedłużanie metodą kanapkową to prawdziwy czarny koń wśród zabiegów przedłużania i zagęszczania włosów. Wykonuje się go bardzo szybko – zabieg trwa zwykle nie dłużej, niż godzinę. Ostateczny efekt zależy od umiejętności osoby wykonującej go. Dlatego warto wybrać sprawdzony i renomowany salon oraz specjalistę, któremu powierzysz swoje włosy.
włosy przed i po tape on
włosy przed i po tape-on

Czy włosy na taśmie są dla każdego? Jak przygotować się do zabiegu
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania tape on są podobne jak przy każdym innym zabiegu. Najważniejsze to:
• uszkodzona skóra głowy,
• uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatów używanych przy zabiegu,
• reakcje uczuleniowe występujące przy podobnym zabiegu w przeszłości.

Poza tym z zabiegu przedłużania tape on może skorzystać każdy. Jedynym warunkiem jest wyjściowa długość włosów: muszą mieć minimum 15 cm. Przed zabiegiem nie trzeba się w żaden sposób specjalnie przygotowywać. Wystarczy dokładne umycie głowy i włosów dedykowanym szamponem oczyszczającym. Zwykle otrzymuje się go w salonie, w którym zabieg ma być wykonany. To wszystko!

Do jakiej długości można przedłużyć swoje włosy?
Pasma włosów używane do przedłużania metodą tape on mają szerokość kilku centymetrów, a jednorazowo doczepia się od 10 do 30 „kanapek”, w zależności od pożądanego efektu. Włosy tape on pozwalają na uzyskanie efektu:
• zagęszczenia
• przedłużenia

Pasemka tape dostępne są także standardowo w trzech długościach:

Pielęgnacja włosów po zabiegu przedłużania metodą kanapkową
Do mycia włosów można używać tych produktów, które stosowane były przed zabiegiem. Niezmienne pozostają również akcesoria do stylizacji, takie jak prostownica czy lokówka. Dokładne informacje dotyczące pielęgnacji powinnaś otrzymać od fryzjera. Warto pamiętać o tym, by:
• używać kosmetyków dobrej jakości
• po każdym myciu wmasować we włosy odżywkę lub maskę silnie nawilżającą
• stosować olejki pielęgnacyjne, które domykają nawilżenie.

Doczepiane włosy nie otrzymują nawilżenia z głowy, jak włosy naturalne, dlatego potrzebują intensywnego odżywienia z zewnątrz.
Na końcówki najlepiej sprawdzi się serum Goldwell Dualsenses Rich Repair.

Włosy tape on – ile kosztuje zabieg?
Koszt zabiegu z użyciem pasemek tape on zależy od:
• długości włosów
• ilości zużytych kanapek

Metoda kanapkowa – najważniejsze efekty zabiegu z pasmami tape on
Trudno wymienić wszystkie zalety, jakie dają włosy tape on bo mówić można o właściwie samych korzyściach! Najważniejsze to:
• naturalny wygląd
• wyraźne zwiększenie objętości fryzury
• szybka i widoczna metamorfoza
• pełen wachlarz możliwości stylizacji
• możliwość farbowania włosów
• brak dyskomfortu – taśmy są niewidoczne i niewyczuwalne, nie ciągną i nie obciążają naturalnych włosów.

Jeśli z jakiegoś powodu chciałabyś pozbyć się doczepek, włosy tape on ściągniesz nawet samodzielnie, przy użyciu specjalnego removera. Twoje włosy naturalne nie ucierpią na tym w żaden sposób.

Podciąganie włosów na taśmie – jak często trzeba wykonywać ten zabieg?
Włosy tape mocowane są przy nasadzie naturalnych włosów, dlatego wraz z ich wzrostem, miejsce doczepienia obniża się. Z tego względu należy co kilkadziesiąt dni (4-6 tygodni) przeprowadzać zabieg ich podniesienia. Metoda kanapkowa pozwala jednak na bezpieczne ściągnięcie doczepek (włosy naturalne nie będą zniszczone) oczyszczenie taśm i przyklejenie ich ponownie u samej nasady.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

pixelpixelpixel