SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pielęgnacja włosów clip in

2018-11-30
Pielęgnacja włosów clip in
Doczepki clip in to skuteczny sposób na szybką i niedrogą metamorfozę fryzury. Sięgając po nie, wydłużysz i zagęścisz włosy samodzielnie. Bez konieczności kosztownej wizyty w salonie fryzjerskim. Jak pielęgnować dopinki, aby cieszyły oko przed długie miesiące? Jakich błędów unikać i na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy. Wbrew obiegowej opinii, przedłużanie włosów nie musi być drogie. Skutecznym sposobem na niedrogą (i spektakularną) zmianę uczesania są doczepy clip in.

Czym są doczepy clip in?
Doczepy clip in to pasma włosów naturalnych lub syntetycznych, umieszczone na szerokiej taśmie, zakończonej klipsami. To właśnie klipsy służą do połączenia dopinek z naturalnymi pasmami. Taśmy umieszcza się z boków oraz z tyłu głowy. W zależności od preferowanego efektu, gęstości i długości naturalnych pasm, do zabiegu używa się ich z reguły od 3 do 7 taśm.

Trwałość metody clip in
Metoda clip in nie jest trwałą metodą przedłużania włosów. Założone w ciągu dnia doczepy, należy zdjąć przed snem. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jest to możliwe, warto zabezpieczyć pasma, splatając je w ciasny warkocz. Odpowiednio pielęgnowane dopinki clip in mogą posłużyć nawet… kilka lat. Co zrobić, aby ich wygląd cieszył oczy? Jakich błędów unikać, aby mimo upływu czasu wciąż wyglądały jak nowe? Sposób pielęgnacji włosów clip in zależy od ich rodzaju. Jako że polecamy używanie przede wszystkim naturalnych doczepów, „weźmiemy pod lupę” właśnie je.

Jak pielęgnować naturalne włosy clip in?
Wykonane z martwych włosów dopinki mają tendencje do szybkiej utraty wilgoci i nadmiernego przesuszania. Pielęgnacja naturalnych doczepów clip in powinna opierać się więc przede wszystkim na delikatnym nawilżaniu.

Jak często myć doczepy clip in?
Włosy clip in, podobnie jak naturalne włosy, także gromadzą brud. Ich codzienne mycie nie jest jednak konieczne. Jeśli nosisz doczepy każdego dnia, przez wiele godzin, myj je raz na 6-7 dni. Jeśli używasz dopinek raz na kilka dni, w zupełności wystarczy mycie raz w miesiącu. Jeśli przyczepiasz włosy jedynie od czasu do czasu, dostosuj częstotliwość mycia do ich stanu.

Jak twierdzą eksperci, „kąpiel” doczepów będzie dobrym pomysłem zawsze wtedy, gdy stają się one ciężkie i zaczynają brzydko pachnieć. Warto pamiętać bowiem, że oprócz kurzu i brudu, chłoną one również zapachy, np. zapach papierosów czy aromatycznych posiłków. Myjąc dopinki clip in, unikaj długotrwałego moczenia taśm. Taki zabieg może powodować bowiem zwiększoną podatność na wypadanie włosów.

Jakie kosmetyki do włosów clip in?
Przed umyciem włosów, dokładnie rozczesz każde pasmo, usuwając ewentualne kołtuny. Pamiętaj, jeśli włosy są splątane, nie ciągnij ich na siłę, próbując za wszelką cenę pozbyć się kłopotliwego splotu. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie użycie płynnego jedwabiu lub innego środka, który ułatwi rozczesywanie. By zachować piękny wygląd włosów, używaj jedynie delikatnych, nawilżających szamponów, najlepiej bez substancji SLS. Idealnie sprawdzą się tu produkty do włosów suchych lub zniszczonych. Podczas mycia nie skręcać i nie trzyj włosów. Zwróć szczególną uwagę na to, aby dokładnie usunąć resztki szamponu. Jeśli pozostaną na włosach, choćby w minimalnej ilości, mogą je zniszczyć. Po każdym umyciu nanieś na włosy lekką odżywkę. Przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, zaaplikuj produkt ruchem posuwistym z góry do dołu, od szczytu pasma aż do końcówek. Podobnie jak w przypadku szamponu, dokładnie spłucz produkt przy użyciu letniej wody. Aby zapewnić włosom gładkość i piękny blask, użyj płynnego jedwabiu. Ilość kosmetyku powinna być jednak minimalna. W przeciwnym razie włosy mogą wyglądać na nadmiernie obciążone i przetłuszczone. Od czasu do czasu możesz również naolejować pasma ulubionym olejkiem i nałożyć preparat ochronny na końcówki. Polecamy kosmetyki firmy Goldwell Rich Repair do włosów suchych i zniszczonych (szampon, maska oraz serum)

Stylizacja włosów clip in
Wykonane z naturalnych włosów doczepy możesz dowolnie stylizować — suszyć suszarką, kręcić, prostować, a nawet farbować. Ze względu na wspomniane wcześniej tendencje do przesuszania każdy zabieg z użyciem wysokiej temperatury powinien być poprzedzony użyciem preparatu ochronnego. Dzięki temu zabezpieczysz pasma przed utratą blasku i unikniesz rozdwojenia końcówek.

Jak przechowywać dopinki clip in?
Na wygląd doczepów wpływa nie tylko sposób pielęgnacji i rodzaj używanych kosmetyków, ale również ich przechowywanie. Doczepy możesz przechowywać w specjalnym woreczku — etui lub w pudełku, w którym je kupiłaś. Dzięki temu nie będą narażone na zbieranie kurzu czy plątanie.

Pamiętaj, by przed każdym odłożeniem do pudełka, dokładnie je rozczesać.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018

Polecane

pixelpixel