Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak zagęścić włosy?

2020-01-22
Jak zagęścić włosy?
Nie jesteś posiadaczką naturalnie gęstych, grubych włosów? Nie martw się! Dzięki nowoczesnym metodom przedłużania i zagęszczania zyskasz bujną fryzurę w ciągu zaledwie kilku godzin. Ile kosztuje zagęszczanie włosów? Którą technikę wybrać, aby cieszyć się spektakularnym efektem nawet przez 6 miesięcy? Podpowiadamy.

Dobrze się odżywiam, stosuję świetne kosmetyki, regularnie chodzę także na zabiegi, które mają poprawić kondycję moich włosów. Choć widzę efekty swoich starań, z pewnością nie są one tak spektakularne, jakich bym oczekiwała — tłumaczy Ola, 35-latka z Warszawy.

Nic dziwnego. Za gęstość i strukturę włosów odpowiadają przede wszystkim geny. Choć ich kondycję można poprawić zdrową dietą, odpowiednią suplementacją i dobrej jakości kosmetykami, efekty takich działań nie zawsze będą wystarczające.

Jeśli zależy Ci na tym, aby spektakularnie zagęścić włosy, rozważ zabieg zagęszczania u fryzjera.

Na czym polega zagęszczanie włosów u fryzjera?
Zagęszczanie włosów u fryzjera polega na połączeniu naturalnych pasm klientki z doczepami. Te, wtapiając się niezauważalnie w naturalne włosy, stworzą efekt bujnej, gęstej czupryny. Dzięki dopinkom możesz osiągnąć efekt zagęszczenia i/lub przedłużenia.

Zagęszczanie włosów u fryzjera — najpopularniejsze techniki
Do najpopularniejszych technik, które pozwalają w trały i naturalny sposób zagęścić włosy należą:
metoda keratynowa,
metoda na ringi,
metoda kanapkowa, zwana również metoda tape on.

Zagęszczanie włosów metodą keratynową
Metoda keratynowa jest jedną z najbardziej lubianych i najchętniej wybieranych metod przedłużania i zagęszczania włosów. Jeśli zdecydujesz się właśnie na nią, stylista połączy cieniutkie pasma Twoich włosów z dopinkami zakończonymi keratynową łuską. Co ważne, zabieg odbywa się z użyciem wysokiej temperatury. Przedłużanie i zagęszczanie na keratynę jest wiec szczególne polecane posiadaczkom zdrowych włosów, bez skłonności do nadmiernego łamania i wypadania.
Efekt zagęszczenia włosów na keratynę utrzymuje się średnio 2 miesiące. Następnie należy wykonać zabieg podciągnięcia pasm wykorzystując te same włosy. Żywotność włosów nawet do 6 miesięcy.

Zagęszczanie włosów metodą na ringi
Zagęszczanie na ringi polega na połączeniu naturalnych włosów z doczepami przy pomocy cienkich obrączek, zwanych mikroringami. Zazwyczaj są one wykonane z miedzi, aluminium lub brązu. Wyposażone w gwint lub cienką warstwę silikonu zapewniają trwałe, niewidoczne łączenia.
Metoda na ringi nie wymaga użycia wysokiej temperatury. Może być więc stosowana także przez panie z delikatnymi, cienkimi pasmami. Niestety, czasem zdarza się, że ringi uczulają. Zanim wybierzesz tę metodę, zrób próbę uczuleniową. Potrzyj ringiem skórę i sprawdź, czy wystąpi na niej reakcja alergiczna. Efekt zagęszczenia włosów metodą na ringi utrzymuje się średnio 2 miesiące. Następnie należy wykonać zabieg podciągnięcia pasm wykorzystując te same włosy. Żywotność włosów nawet do 6 miesięcy.

Zagęszczanie włosów metodą kanapkową
Metoda kanapkowa to zdaniem ekspertów najdelikatniejsza dostępna na runku metoda przedłużania i zagęszczania włosów. Aby zagęścić fryzurę, stylista używa dopinek umieszczonych na cienkich silikonowych taśmach. Są one bardzo lekkie i właściciele niewidoczne. Nie obciążają włosów, nie plączą ich i nie powodują nadmiernego przesuszania. Pamiętaj, wraz z naturalnym wzrostem włosów silikonowe taśmy się obniżają. Aby efekt był naturalny i w pełni satysfakcjonujący, co 4-6 tygodni należy je podciągać. Żywotność włosów nawet do 6 miesięcy.

Ile kosztuje zagęszczanie włosów?
Koszt zagęszczania włosów zależy przede wszystkim od jakości i długości dopinek, wybranej metody oraz lokalizacji i renomy salonu fryzjerskiego.
Średnie ceny zabiegu w dużym mieście przedstawiają się następująco:
• dla metody keratynowej - 800 - 2500 zł,
• dla metody na ringi: 700 - 2200 zł,
• dla metody kanapkowej - 1000 - 3000 zł.

A może… zagęszczanie włosów w domu?
Nie chcesz lub nie możesz skorzystać z zabiegu u fryzjera? Sięgnij po dopinki clip in i zagęść włosy samodzielnie! Dopinki Clip In to pasma naturalnych włosów zakończone klipsem. Dzięki nim przedłużysz i zagęścisz włosy w domu, w ciągu zaledwie kilku minut!
W zależności od długości oraz grubości włosów ceny wahają się od 119 do 369 zł. Pamiętaj jednak, że metoda Clip In nie daje trwałych efektów. Założone rano doczepy trzeba zdjąć przed zaśnięciem.

Taka metoda to świetna propozycja dla pań, które:
• rozważają trwałe przedłużanie, ale nie wiedzą, jak będą wyglądać i czuć się w nowej fryzurze;
• chcą odmienić swój wygląd podczas ważnego dnia — ślubu, imprezy rodzinnej czy sesji zdjęciowej;
• lubią eksperymentować i regularnie zmieniają swój image.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixelpixelpixel