SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ile kosztuje zagęszczanie włosów?

2019-11-21
Ile kosztuje zagęszczanie włosów?
Dzięki naturalnym doczepom możesz nie tylko przedłużyć, ale także zagęścić włosy. Ile kosztuje taki zabieg? Podpowiadamy.

Nie wszystkie panie mogą pochwalić się naturalnie gęstymi włosami. Na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom zagęszczania fryzury, możesz zyskać spektakularną objętość w ciągu zaledwie kilku godzin.

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów
Do zagęszczania włosów stosuje się metody, wykorzystywane także do przedłużania pasm: metodę keratynową, metodę na ringi i metodę kanapkową. Którą z nich warto wybrać?

Keratynowe zagęszczanie włosów
Metoda keratynowa polega na połączeniu doczepów z cienkimi pasmami naturalnych włosów przy pomocy zgrzewarki (metoda na ciepło). Efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się przez około 2 miesiące. Po upływie 2 miesięcy należy wykonać zabieg podciągnięcia włosów używając tych samych pasm. Jeżeli dobrze będzie się o nie dbać, możemy się z nich cieszyć nawet do 6 miesięcy.

Dla kogo keratyna?
Biorąc pod uwagę fakt, że podczas zabiegu wykorzystuje się wysoką temperaturę, ta metoda jest szczególnie polecana posiadaczkom zdrowych włosów.

Zagęszczanie włosów metodą na ringi
W metodzie na ringi wykorzystuje się niewielkie tulejki, zwane również mikroringami. To właśnie one służą do połączenia naturalnych pasm z doczepami. Niewidoczne i bardzo lekkie nie obciążają włosów i nie uszkadzają ich struktury.

Dla kogo ringi?
Metoda na ringi spełni oczekiwania posiadaczek delikatnych włosów ze skłonnością do łamania i wypadania.

Gęste włosy dzięki metodzie kanapkowej
Metoda kanapkowa zwana również metodą tace on jest najdelikatniejszą i najmniej inwazyjną metodą zagęszczania i przedłużania włosów. Polega ona na połączeniu naturalnych pasm z doczepami umieszczonymi na cieniutkiej, przezroczystej silikonowej taśmie. W zależności od preferencji klientki, taka metoda zapewnia bardzo naturalny lub spektakularny efekt, który utrzymuje się przez około 2 miesiące. Po upływie 2 miesięcy należy wykonać zabieg podciągnięcia włosów używając tych samych pasm. Jeżeli dobrze będzie się o nie dbać, możemy się z nich cieszyć nawet do 6 miesięcy.

Dla kogo kanapki?
Ze względu na wyjątkową delikatność, zagęszczanie metodą kanapkową będzie dobrym wyborem dla posiadaczek szczególnie delikatnych włosów. Sprawdzi się także w przypadku pań, których fryzury są osłabione regularnym farbowaniem i zabiegami fryzjerskimi z użyciem wysokiej temperatury.

Ile kosztuje zagęszczanie włosów?
Koszt zagęszczania włosów zależy od kilku czynników. Najważniejsze to:
• metoda,
• jakość, długość i gramatura doczepów,
• liczba wykorzystanych pasemek, a w metodzie kanapkowej — kanapek,
• doświadczenie stylisty
• umiejscowienie salonu fryzjerskiego.

Średnie ceny zabiegu w dużych miastach przedstawiają się następująco:
• dla metody keratynowej - 800 - 2500 zł,
• dla metody na ringi: 600 - 2200 zł,
• dla metody kanapkowej - 1000 - 3000 zł.

Chcesz zagęścić włosy taniej?
Jeśli nie chcesz lub nie możesz wykonać kosztownego zabiegu zagęszczania w salonie fryzjerskim, sięgnij po doczepy clip in. Dzięki nim samodzielnie zagęścisz włosy, w ciągu zaledwie kilku minut. Doczepy clip in to cienkie pasma zakończone klipsem. To właśnie on służy do połączenia dopinki z naturalnymi włosami. Ceny zestawów clip in zawierają 7 elementów i kosztują od 119 zł do 369 zł. Co ważne, przedłużanie clip in nie zapewnia trwałego efektu. Założone rano dopinki należy zdjąć przed zaśnięciem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby używać ich regularnie.

Pielęgnacja zagęszczonych włosów — o czym należy pamiętać?
Na trwałość i efekt zabiegu wpływa nie tylko jakość dopinek i doświadczenie stylisty, ale również pielęgnacja. Jak pielęgnować dopinki, aby jak najdłużej wyglądały pięknie?

Aby zapewnić doczepom zjawiskowy wygląd:
• używaj kosmetyków stworzonych do pielęgnacji włosów przedłużanych. Alternatywą dla takich produktów mogą być tradycyjne dostępne w drogeriach produkty bez zawartości alkoholu, SLS-ów, parabenów i silikonów;
• po każdym umyciu wetrzyj we włosy delikatną nawilżającą odżywkę, a dwa razy w tygodniu — bogatą odżywczą maskę. Może stosować także lekkie odżywki w sprayu;
• nie przesadzaj z wysoką temperaturą. Choć naturalne dopinki możesz traktować tak samo, jak własne włosy — suszyć je suszarką, prostować, kręcić, a nawet farbować, regularne zabiegi z użyciem wysokiej temperatury mogą je osłabić. W przeciwieństwie do naturalnych pasm doczepy są bowiem pozbawione naturalnego nawilżania. Jeśli utracą wilgoć, stracą także gładkość i blask.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

pixelpixel