SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Metoda kanapkowa — ile kanapek?

2019-08-10
Metoda kanapkowa — ile kanapek?
Metoda kanapkowa — ile kanapek?
Metoda kanapkowa, znana również jako tape on to skuteczny sposób na przedłużenie i zagęszczenie włosów. To, jaki efekt przyniesie zabieg zależy nie tylko od rodzaju doczepów i wprawy stylisty, ale również od liczby użytych kanapek.

Metoda kanapkowa cieszy się obecnie ogromną popularnością. Chętnie sięgają po nią znane z czerwonego dywanu celebrytki, aktorki i modelki. Trudno się dziwić. Przedłużanie na kanapkę pozwala nie tylko osiągnąć bardzo naturalny, ale jest również wyjątkowo przyjazne włosom. Zabieg odbywa się bez użycia wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych. Zdaniem ekspertów to właśnie ta metoda najmniej obciąża i jest obecnie najdelikatniejsza spośród wszystkich dostępnych na rynku. Właśnie dlatego tak chętnie sięgają po nią posiadaczki rzadkich, słabych włosów ze skłonnością do łamania i wypadania.
Dużą zaletą metody kanapkowej jest także jej trwałość. Jeśli stylista użyje dobrych jakościowo kanapek, wykonanych z naturalnych włosów te będą wyglądać pięknie nawet przez 6 miesięcy.

Na czym polega przedłużanie metodą kanapkową?
Przedłużanie włosów metodą kanapkową polega na połączeniu umieszonych na silikonowej, cienkiej taśmie dopinek z pasmem naturalnych włosów. Taśmy są lekkie, zupełnie niewidoczne i nie obciążają naturalnych pasm, a efekt łączenia przypomina swoją strukturą kanapkę.

Ważne: jeśli zdecydujesz się przedłużyć włosy na kanapkę, będziesz musiała regularnie (zazwyczaj co 4-6 tygodni) odwiedzać fryzjera. Taka konieczność jest spowodowana naturalnym wzrostem włosów. Wraz z nim umieszczona na taśmach dopinki się obniżają. Aby pozostały niezauważone, należy je podciągać.

Przedłużanie i zagęszczanie dzięki kanapkom
Do przedłużania metodą tape on wykorzystuje się pasma o długości40 cm, 50 cm i 60 cm. Wybierając najkrótsze, osiągniesz naturalny efekt, sięgając po najdłuższe — naprawdę spektakularny. Metoda kanapkowa pozwala nie tylko przedłużyć, ale również zagęścić włosy. Aby rezultat zabiegu okazał się dla Ciebie w pełni satysfakcjonujący, wyjaśnij styliście, jakie masz oczekiwania i w jaki sposób chciałabyś wyglądać. Pamiętaj, że efekt zabiegu zależy nie tylko od długości i jakości dopinek, ale również od liczby użytych kanapek.

Ilu kanapek należy użyć, aby osiągnąć najlepsze efekty?
W zależności od struktury naturalnych włosów i oczekiwanych rezultatów, do przedłużania i zagęszczenia włosów używa się z reguły od 10 do 30 kanapek. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na zagęszczeniu fryzury, będziesz potrzebowała około 10-20 kanapek. Aby przedłużyć włosy — od 20 do 30.

Koszt przedłużania włosów na kanapkę
Liczba wykorzystanych kanapek wpływa nie tylko na rezultat, ale również na cenę zabiegu. Im więcej wykorzysta ich stylista, tym usługa będzie droższa. Poza liczbą dopinek cenę warunkują także: jakość doczepów (syntetyczne będą tańsze od naturalnych), doświadczenie stylisty i renoma salonu. W zależności od tych parametrów średni koszt przedłużania włosów na kanapkę wynosi od 600 zł.

Metoda kanapkowa — co jeszcze warto wiedzieć?
  • Aby fryzura wyglądała pięknie nawet przez 6 miesięcy, zadbaj nie tylko o dobrą jakość dopinek, ale również o odpowiednią pielęgnację. Do mycia używaj wyłącznie delikatnych, naturalnych szamponów, bez zawartości alkoholu. Po każdym umyciu wcieraj we włosy nawilżającą odżywkę (pamiętaj, aby omijać miejsca łączeń). Nie trzyj włosów ręcznikiem i nie przesadzaj z wysoką temperaturą. Choć naturalne dopinki możesz traktować tak samo, jak swoje włosy — suszyć suszarką, prostować czy kręcić, bez wewnętrznego nawilżania są one bardzo narażone na utratę wilgoci. Jeśli na skutek niewłaściwej pielęgnacji stracą blask, trudno będzie go przywrócić.
  • Zwłaszcza latem pamiętaj o zabezpieczaniu doczepów przed działaniem promieniowania UV. Jeśli planujesz opalanie, sięgnij po spray ochronny i regularnie (nawet co 2-3 godziny) go aplikuj. Podczas pobytu na plaży możesz również używać lekkiej odżywki w sprayu (np. z keratyną). Po wyjściu z morza lub basenu dokładnie umyj włosy, pozbywając się z nich resztek soli i chloru.
  • Z przedłużonymi metodą kanapkową włosami możesz z powodzeniem korzystać z sauny czy siłowni. Pamiętaj tylko, by podczas aktywności związać włosy w lekki warkocz.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019

Polecane

pixelpixel