Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak dobrać włosy doczepiane?

2019-02-09
Jak dobrać włosy doczepiane?
Jeśli rozważasz przedłużenie włosów, będziesz musiała wybrać nie tylko rodzaj doczepów, ale również metodę przedłużania. Clip in, tape on, ringi, keratyna — czym różnią się poszczególne techniki? Która z nich okaże się najlepsza? Podpowiadamy.
Zabieg przedłużania to skuteczny sposób… by w ciągu kilku godzin mieć na głowie wymarzoną, piękną fryzurę. Aby efekt przedłużania był zgodny z Twoimi oczekiwaniami, będziesz musiała podjąć kilka istotnych decyzji.

Wybór doczepów — naturalne czy syntetyczne
Jeśli chcesz przedłużyć włosy, możesz dokonać tego przy pomocy włosów syntetycznych lub naturalnych. Dopinki syntetyczne to „imitacje włosa” wytworzone z syntetycznych materiałów. Choć na pierwszy rzut oka przypominają naturalny ludzki włos, posiadają charakterystyczny „tekstylny blask”. To właśnie on odbiera im naturalność i sprawia, że wyglądają sztucznie. Naturalne dopinki to martwe włosy ludzkie. Ich struktura jest więc identyczna ze strukturą włosów, które każda z nas nosi na głowie. Takie kosmyki możesz traktować więc dokładnie tak, jak swoje włosy — suszyć suszarką, prostować, kręcić, a nawet farbować. Jeśli zależy Ci na tym, aby nikt nie zorientował się, że Twoja fryzura nie jest dziełem natury, naturalne dopinki będą gwarancją takiego efektu.

Wybór długości
W większości sklepów oferujących artykuły do przedłużania włosów znajdziesz doczepy o długości 40, 50 i 60 cm. W zależności od swoich preferencji możesz więc cieszyć się dłuższą bądź krótszą fryzurą. Co ważne, łączenia dopinek z naturalnymi włosami znajdują się tuż przy skórze głowy. Aby ocenić efekt przedłużania i długość, jaką osiągniesz, koniecznie o tym pamiętaj.
Kluczową decyzją, przed jaką staniesz, będzie również wybór metody. To, która z nich najlepiej się sprawdzi, zależy przede wszystkim od kondycji Twoich włosów, preferowanego efektu oraz zasobności portfela. Poniżej omówimy najpopularniejsze, dostępne na rynku metody — clip in, metodę keratyną, tape on oraz ringi.

Przedłużanie włosów metodą clip in
Metoda clip in umożliwia samodzielne przedłużenie włosów, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim. Aby zagęścić i przedłużyć naturalne kosmyki, należy połączyć wyposażoną w klips dopinkę z naturalnymi włosami. Co ważne, metoda clip in nie jest metodą trwałą. Zaleca się każdorazowe zdejmowanie dopinek na noc.

Dla kogo włosy clip in?
Metoda clip in spełni oczekiwania kobiet, które chcą się cieszyć długimi włosami jedynie od czasu do czasu, podczas wyjątkowych chwil. Włosy na klipsach będą optymalnym rozwiązaniem także dla pań, które chcą przedłużyć włosy, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim.

Ile kosztują doczepy clip in?
Doczepy clip in sprzedaje się z reguły w zestawach, zawierających od 3 do 7 elementów. W zależności od rodzaju i długości pasm, ceny takich zestawów wynoszą od 119 do 369 zł.

Przedłużanie włosów metodą keratynową
Przedłużanie włosów metodą keratynową jest jednym z najpopularniejszych sposobów, by dodać fryzurze długości i gęstości. Keratynowe przedłużanie włosów polega na połączeniu doczepu z naturalnym pasmem przy pomocy keratynowej końcówki. Zabieg odbywa się przy użyciu wysokiej temperatury, a efekt utrzymuje się około 3 miesiące.

Dla kogo metoda keratynowa?
Metoda keratynowa będzie najlepsza dla pań, którym zależy na trwałym efekcie przedłużania oraz… sprawdzonej przez miliony kobiet metodzie. Z uwagi na konieczność użycia wysokiej temperatury nie powinny z niej korzystać posiadaczki wyjątkowo cienkich, delikatnych, skłonnych do wypadania włosów.

Ile kosztuje keratynowe przedłużanie włosów?
Koszt keratynowego przedłużania włosów waha się od 800 do 2500 zł i zależy przede wszystkim od rodzaju włosów oraz renomy i doświadczenia stylisty.

Przedłużanie włosów na ringi
Przedłużanie włosów na ringi jest metodą bardzo podobną do metody keratynowej. Spoiwem, które łączy dopinkę z naturalnym pasmem nie jest jednak keratyna, a niewielki ring — obrączka, wykonany z miedzi, aluminium lub brązu. Odpowiedni dobór rodzaju, rozmiaru i koloru ringów pozwala osiągnąć bardzo naturalny efekt przedłużania. W przeciwieństwie do metody keratynowej przedłużanie włosów na ringi nie wymaga użycia wysokiej temperatury. Może być więc stosowane także przez osoby z łamliwymi, skłonnymi do wypadania włosami. Efekt przedłużania metodą na ringi utrzymuje się około 3 miesiące.

Dla kogo przedłużanie na ringi?
Przedłużanie włosów na ringi jest szczególnie polecane osobom, które chcą trwale przedłużyć włosy bez użycia wysokiej temperatury. Metoda ta będzie więc odpowiednia dla posiadaczek cienkich, delikatnych pasm.
Ważne: czasem zdarza się, że materiał, z którego został wykonany ring, uczula. Zanim przedłużysz włosy tą metodą, upewnij się, że Twoja skóra nie zareaguje alergicznie na ring.
Koszt przedłużania włosów metodą na ringi jest porównywalny z kosztem przedłużenia metodą keratynową.
Przedłużanie metodą tape on (zwaną też metodą kanapkową) to prawdziwy hit ostatnich miesięcy!
Polega ono na połączeniu umieszczonych na silikonowej taśmie dopinek z naturalnymi włosami i stworzeniu efektu tzw. kanapki. W zależności od tego, czy zależy nam na efekcie wydłużenia, czy również zagęszczenia fryzury, stosuje się od 8 do 18 „kanapek”. Efekt przedłużania metodą kanapkową utrzymuje się od 2 do 5miesięcy. W zależności od tempa wzrostu naturalnych włosów konieczne jest jednak regularne (zazwyczaj co 4-5 tygodni) podciąganie silikonowych taśm.
Metoda kanapkowa jest najmniej inwazyjną metodą przedłużania włosów. Jest więc szczególnie polecana osobom z naprawdę delikatnymi włosami. Jej zalety docenią również kobiety, które szukają nowoczesnej, innej niż wszystkie metody przedłużenia oraz zagęszczenia włosów.

Ile kosztuje przedłużanie tape on?
Metoda tape on jest najdroższą spośród wszystkich wymienionych metod przedłużania włosów. Jej koszt wynosi od 1500 zł „w górę”.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019

Polecane

pixelpixel