URODA
17.01.2018

Metody przedłużania włosów

Metody przedłużania włosów
Przedłużanie włosów stało się w ostatnich latach niezwykle popularne. Doczepiane włosy naturalne pozwalają na uzyskanie pięknej fryzury w kilka chwil. Przedłużanie włosów jest o wiele zdrowsze i bardziej higieniczne niż noszenie peruki. Skóra głowy może oddychać, a doczepki obciążają tylko naturalne pasma. Dodatkowo doczepiane włosy wysokiej jakości można dowolnie stylizować: zakręcać, prostować, upinać i farbować. Dla niewprawnego oka wyglądają zupełnie tak, jak naturalne pukle. Dzięki różnorodnym metodom przedłużania włosów każda pani może stworzyć fryzurę swoich marzeń na tylko jedną noc, na krótki urlop, lub jeśli woli – nawet na kilka miesięcy. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej metody przedłużania do stanu włosów klientki. Zanim zdecydujemy się na założenie doczepek, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat samych włosów jak i metod ich doczepienia do naturalnych pasemek.

Doczepki a naturalne włosy
Wiele mówi się o tym, że przedłużanie włosów bardzo je niszczy, niezależnie od wybranej metody. To nieprawda! Złą famę doczepkom zrobiły pseudo-stylistki, które wiele usług wykonały niepoprawnie. Źle zagniecione ringi, czy zbyt luźno wklejona taśma powodują, że doczepiane włosy nie trzymają się naturalnych i szybko wypadają. Naturalne włosy po źle wykonanym zabiegu mogą być też mocno zniszczone. Dlatego też warto przedłużać włosy tylko u zaufanej fryzjerki lub polecanej osoby, która ma w tej dziedzinie doświadczenie. Poprawnie założone doczepki nie mają prawa niszczyć włosów, a do tego powinny służyć swojej właścicielce przez co najmniej kilka miesięcy.

Metody przedłużania włosów
Obecnie na rynku popularnych jest kilka metod przedłużania włosów. Między nimi są subtelne różnice, więc każda z kobiet może znaleźć tę, która najbardziej będzie jej odpowiadać. Ważniejszy, niż metoda doczepiania włosów, jest ich rodzaj. Kobiety najbardziej chwalą sobie włosy doczepiane naturalne, które po prostu… zachowują się jak włosy naturalne. Dlatego też można je traktować np. gorącą lokówką, a włosy zakręcą się, a nie spalą. Włosy naturalne w kolorze podobnym do swojego po doczepieniu można pofarbować z resztą głowy, dzięki czemu fryzura uzyskuje jednolity, żywy kolor. Z włosami Polek najlepiej „współpracują” naturalne włosy słowiańskie. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym metodom przedłużania włosów.

Ringi
Jedną z najczęściej stosowanych metod są włosy doczepiane na ringi. Ten sposób przedłużania szczególnie sobie chwalą panie, które mają słabe i cienkie włosy. Jak wygląda przedłużanie włosów na ringi? Fryzjerka wydziela pasmo naturalnych włosów klientki i złącza je z doczepką dedykowaną do mocowania ringiem. Ring to po prostu metalowe kółko, wyłożone w środku silikonem. Ring zaciska się na obu pasmach włosów, dzięki czemu doczepka idealnie przywiera do naturalnego pasma. Silikon w środku dobrze przywiera do włosów, ale jednocześnie ich nie niszczy. Dzięki metodzie przedłużania na ringi włosy można doczepiać dokładnie w tych miejscach, w których jest to potrzebne. Jest to więc bardzo precyzyjny sposób.

Tape on
Włosy doczepiane Tape on, to innymi słowy metoda kanapkowa. Na czym polega? Szerokie pasmo włosów, które chcemy przyczepić, jest umieszczone na dwóch taśmach. Jedną taśmę podkleja się pod pasmo naturalnych włosów, a drugą nakleja od góry. Z doczepek i naturalnych włosów robi się więc „kanapkę” stąd wzięła się potoczna nazwa metody. Taśmy co kilka tygodni trzeba podciągać bliżej głowy, gdyż zrastają wraz z naturalnymi włosami. Ważne jest, by odklejać i przyklejać je przy pomocy dedykowanych, zdrowych dla naturalnych włosów preparatów. Przedłużanie sposobem Tape on jest dość szybkie.

Keratyna
Włosy doczepiane na keratynę to jedna z metod przedłużania na ciepło. Pasemka włosów dokleja się specjalnym pistoletem do naturalnych pasemek przy pomocy rozgrzanej keratyny. To metoda równie dokładna jak ringi. Jej zwolenniczki twierdzą jednak, że jest zdrowsza dla włosów. Keratyna  jest naturalnym budulcem włosów, daje im połysk i wytrzymałość. Doczepienie włosów na keratynę jest dla nich jeszcze mniej obciążające niż silikon umieszczony w środku ringów. Ponieważ jednak keratyna nagrzewana jest do wysokiej temperatury, przedłużanie powinno być przeprowadzone tylko i wyłącznie przez osobę, która wie jak z nią pracować.

Clip in
Włosy doczepiane Clip In to specyficzna metoda przedłużania włosów. Włosy umieszczone są na bardzo szerokich taśmach (dedykowanych na tył i oddzielnie na boki głowy), przypominających spinki. Doczepki po prostu wpina się w naturalne włosy tak, jak zwykłe spinki. Założenie włosów Clip In trwa wiec bardzo krótko, jednak obciąża włosy. Dlatego też jest idealną metodą na przedłużenie włosów raz na jakiś czas, np. tylko na imprezę. Po powrocie doczepki trzeba ściągnąć. Ich zaletą jest to, że przy odrobinie wprawy każda kobieta jest w stanie założyć je sama!

Czy warto przedłużać włosy?
Różne metody przedłużania włosów dają różny skutek. Kobieta, która jest pewna, że dobrze jej w długich włosach, może śmiało przedłużać je jedną z metod, które dają efekt na kilka miesięcy. Z kolei panie, które chcą tylko raz zaskoczyć obłędną fryzurą, a potem szybko wrócić do tej, którą noszą na co dzień, powinny wybrać Clip In. Czy warto w ogóle chociaż raz spróbować przedłużania? Oczywiście, że tak! Chociażby po to, by sprawdzić jak wyglądamy w długich włosach. Gęste, długie, naturalnie wyglądające włosy są marzeniem większości kobiet. Poczucie, że ma się na głowie lwią grzywę poprawia samopoczucie i dodaje im pewności siebie. Część pań decyduje się na doczepienie włosów nie ze względu na chęć przedłużenia ich, ale zagęszczenia. Właścicieli cienkich i słabych włosów marzące o przedłużonym bobie, który będzie układał się sam wręcz przedłużają włosy, by chwilę po to przyciąć je wraz z własnymi do wymarzonej fryzury. Niektóre metody pozwalają na przedłużenie czy zagęszczenie włosów tylko w wybranych miejscach. To z kolei daje dobrej fryzjerce ogromne pole do popisu u kobiet, które narzekają np. na słabiutkie włosy na bokach głowy, chociaż te z tyłu mają całkiem zdrowe i gęste.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixelpixel