URODA
19.09.2021

Jak dobrać długość włosów?

Jak dobrać długość włosów?

Dzięki przedłużaniu włosów w ciągu zaledwie kilku godzin Twoje włosy nabiorą długości i objętości. W zależności od tego, jaką długość pasemek dobierzesz, osiągniesz bardzo naturalny lub iście spektakularny efekt.

Przedłużanie włosów to skuteczny sposób na nadanie fryzurze długości i objętości. Bez konieczności wielomiesięcznego oczekiwania na ich naturalny wzrost. Jeśli stylista wykona zabieg przy pomocy naturalnych włosów słowiańskich, nikt nie zorientuje się, że Twoja fryzura nie jest dziełem natury. Zwłaszcza jeśli zadbasz o właściwą pielęgnację, która zapewni pasemkom zdrowy wygląd, blask i sprężystość.

Przed wykonaniem zabiegu

Zanim rozpoczniesz właściwy zabieg, staniesz przed koniecznością podjęcia kilku ważnych decyzji. To właśnie od nich będzie zależeć, jaki efekt osiągniesz. Pierwszą i najważniejszą jest wybór metody.

Jaką metodą przedłużyć włosy?

Najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez Polki metody przedłużania włosów to:

Która z nich okaże się najlepszym wyborem?

  • Metoda keratynowa polega na połączeniu naturalnych pasm z doczepami zakończonymi keratynową końcówką. Na skutek działania wysokiej temperatury, ta topi się, spajając tym samym oba elementy. Ze względu na to, że metoda keratynowa jest metodą „na ciepło”, najlepiej sprawdza się w przypadku posiadaczek zdrowych, gęstych włosów bez skłonności do wypadania i łamania. Dla pań, które zmagają się z cienkimi pasmami, może okazać się zbyt agresywna.
  • Metoda na ringi i nanoringi opiera się na identycznym mechanizmie. Do połączenia naturalnych włosów i dopinek stylista używa niewielkich obrączek (opcjonalnie — wypełnionych silikonem). W przeciwieństwie do metody keratynowej w czasie zabiegu nie wykorzystuje jednak wysokiej temperatury. Taka metoda jest więc idealnym rozwiązaniem dla właścicielek delikatnych, skłonnych do łamania i wypadania włosów.
  • Metoda tape on zwana metodą kanapkową polega na połączeniu naturalnych włosów z pasmami doczepów (kanapkami) przy pomocy lekkich przezroczystych taśm z klejem. Zdaniem ekspertów metoda kanapkowa jest obecnie najdelikatniejszą metodą przedłużania włosów na rynku, odpowiednią także dla najdelikatniejszych pasm.

Długie czy krótkie?

Jeśli wiesz już, jaka metoda będzie najlepsza dla Twoich włosów, zdecyduj, jaką długość chcesz nadać swojej fryzurze. Do dyspozycji masz dłuższe lub krótsze dopinki, dostosowane do konkretnej metody i… Twoich oczekiwań.

Przykład:

Sklep internetowy Besthair — jeden z liderów rynku dopinek i akcesoriów do przedłużania włosów oferuje swoim klientkom dopinki dedykowane metodzie keratynowej, na ringi, na nanoringi i kanapkowej.

  • Jeśli chcesz przedłużyć włosy metodą na ringi, możesz sięgnąć po pasemka o długości 40, 50 lub 60 cm.
  • Dla kobiet, które wybrały metodę nanoringów (mniejszych niż tradycyjne ringi obrączek) Besthair przygotował pasemka o długości 40 i 50 cm.
  • Fanki metody na keratynę mogą sięgnąć — podobnie jak w przypadku tradycyjnych ringów po te o długości 40, 50 lub 60 cm. Identyczny wybór będą miały kobiety, które przedłużą włosy metodą tape on, czyli kanapkową.

Wybierając najkrótsze pasma, osiągniesz naturalny efekt, najdłuższe zapewnią Ci spektakularne rezultaty.

Ważna gramatura

Kolejnym parametrem, który wpłynie na efekt zabiegu, jest gramatura dopinek. Pamiętaj jednak, że tę warto dobrać nie tyle do własnych preferencji, ile do aktualnego stanu i rodzaju włosów. Jeśli przedłużając cienkie pasma, stylista wybierze zbyt ciężkie doczepy, obciąży naturalne włosy. A to nie wpłynie korzystnie na efekt oraz stan włosów po zdjęciu dopinek.

Dostosowany do naturalnych pasm kolor

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym parametrem, który wpłynie na wygląd Twojej fryzury, jest kolor doczepów. Jak nietrudno zgadnąć, powinien być on maksymalnie zbliżony do naturalnej barwy włosów. Jeśli wybierzesz naturalne dopinki, nic nie stanie na przeszkodzie, abyś — chcą dostosować ich odcień do koloru swoich pasm — poddała je farbowaniu.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixelpixelpixel