Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Włosy na taśmie silikonowej

2018-11-14
Włosy na taśmie silikonowej
Chcesz przedłużyć delikatne włosy z tendencją do wypadania? Zależy Ci na metodzie, która zapewni naturalny efekt? Postaw na „kanapkę”. Metoda kanapkowa, zwana inaczej tape on to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Dlaczego? Wyjaśniamy.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową to niekwestionowany hit wśród celebrytek i gwiazd ekranu. Trudno się dziwić. Przy pomocy silikonowych taśm z doczepami można przedłużyć i zagęścić nawet bardzo cienkie włosy. Zabieg nie jest inwazyjny i odbywa się bez użycia wysokiej temperatury. Za wspaniały efekt nie trzeba więc zapłacić ceny w postaci wysuszonych, nadmiernie obciążonych własnych włosów.

Metoda kanapkowa — na czym polega?
Metoda kanapkowa polega na umieszczeniu przy samej linii włosów dopinek na silikonowej przezroczystej taśmie. Taśma ta jest niewidoczna gołym okiem i zupełnie niewyczuwalna. Naturalne kosmyki i doczepy przekłada się na zmianę, tworząc kanapkę. Naturalne dopinki są bardzo lekkie i nie obciążają włosów. Nie powodują także dyskomfortu, ciągnięcia i nie niszczą naturalnych kosmyków. Nie wszyscy wiedzą, że metoda tape on pozwala kompletnie odmienić wygląd fryzury nawet w 40 minut! Nową piękną fryzurę możesz więc wykonać podczas przysłowiowej przerwy na kawę.

Aby przedłużyć włosy metodą tape on, powinny one osiągnąć co najmniej 15 cm (licząc od nasady głowy). Choć niektórzy styliści mogą pokusić się przedłużenie krótszych pasm, efekt zabiegu może być odmienny od oczekiwanego. Większość salonów wykorzystuje pasma o długości: 40 cm, 50 cm i 60 cm. W zależności od swoich potrzeb możesz więc zmodyfikować swój wygląd w delikatny lub spektakularny sposób.

Trwałość metody kanapkowej
Efekt przedłużania włosów metodą kanapkową możesz utrzymać nawet przez 5 - 6 miesięcy. Warto wiedzieć jednak, że silikonowe taśmy należy regularnie podciągać. Dlaczego? W miarę wzrostu naturalnych włosów kanapki zaczynają odstawać od skóry głowy. Aby zachować naturalny, pożądany przez klientkę efekt, co 6 tygodni należy więc powrócić do swojego stylisty.

Pielęgnacja włosów na taśmie silikonowej
Na wygląd fryzury wpływa jednak nie tylko regularne podciąganie taśm, ale także pielęgnacja. Jeśli zależy Ci na tym, aby włosy były Twoją ozdobą, używaj wyłącznie delikatnych, nawilżających kosmetyków. Świetnie sprawdzą się tutaj produkty z zawartością olejów roślinnych, np. kokosowego lub arganowego, bez dodatku substancji SLS. Znakomity efekt zapewni także olejowanie oraz regularne stosowanie płynnego jedwabiu i preparatów chroniących końcówki. Dzięki takim zabiegom Twoje włosy będą miękkie, gładkie i błyszczące. Do czesania doczepów używaj wyłącznie specjalnej szczotki do włosów przedłużanych. Tradycyjny grzebień może poplątać włosy i sprawić, że będą wypadać. Wybierając naturalne dopinki będziesz mogła traktować je dokładnie tak, jak własne — dowolnie układać, suszyć suszarką, prostować, a nawet… farbować. Nie zapomnij jednak, aby przed każdym zabiegiem z wykorzystaniem wysokiej temperatury, użyć preparatu ochronnego. Martwe włosy przesuszają się zdecydowanie szybciej niż żywe. Kilkukrotne prostowanie bez odpowiedniej ochrony może więc w widoczny sposób odbić się na kondycji doczepów.

Metoda kanapkowa — ile kosztuje?
W zależności od renomy salonu, doświadczenia stylisty, rodzaju i liczby „kanapek”, ceny zabiegów wahają się od 500 zł do 1500 zł

Czy metoda tape on niszczy włosy?
Metoda kanapkowa jest najmniej inwazyjną spośród wszystkich, dostępnych na rynku trwałych metod przedłużania. Połączenie doczepów z naturalnymi pasmami nie wymaga użycia wysokiej temperatury. Dzięki temu już na starcie eliminuje ryzyko ich osłabienia czy wysuszenia. Naturalne dopinki są właściwie niewyczuwalne.

Dla kogo przedłużanie metodą tape on?
Kto najbardziej skorzysta, przedłużając włosy „na kanapkę”? Dla kogo taka metoda okaże się szczególnie wskazana?
Przedłużanie włosów metodą tape on powinny wybrać panie, które:
  • szukają mało inwazyjnej metody, która nie obciąży ich delikatnych cienkich włosów. Jak twierdza eksperci, metoda kanapkowa jest najdelikatniejszą metodą przedłużania i zagęszczania spośród wszystkich dostępnych na rynku. Sięgając po „kanapkę”, ochronisz swoje pasma i nie narazisz ich na obciążenie;
  • nie chcą tracić kilku godzin na czasochłonny zabieg. Przedłużanie tape on często trwa nie dłużej niż 40 minut. Wybierając kanapkę, zaoszczędzisz więc naprawdę sporo czasu;
  • mają krótkie włosy. Aby skorzystać z metody kanapkowej, Twoje włosy muszą mieć jedynie 15 cm długości (licząc od nasady);
  • chcą osiągnąć naprawdę naturalny efekt. Silikonowa, przezroczysta taśma jest gwarancją naturalnego efektu. Jeśli do przedłużania użyjesz naturalnych włosów słowiańskich, nikt nawet nie zorientuje się, że Twoja fryzura nie jest dziełem natury.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018

Polecane

pixelpixel