SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Przedłużanie włosów na kanapki

2020-06-15
Przedłużanie włosów na kanapki
Polki kochają przedłużanie włosów na kanapki! Nic dziwnego. Taka metoda zapewnia naturalne efekty, jest trwała i… bardzo delikatna. Na czym polega? Dla kogo jest szczególnie polecana? Ile kosztuje? Podpowiadamy.

Przedłużanie włosów to nowoczesny zabieg, który pozwala w ciągu zaledwie kilku godzin osiągnąć spektakularne efekty. Dzięki doczepom nie tylko wydłużysz pasma nawet o kilkadziesiąt centymetrów, ale także je zagęścisz i dodasz objętości.

Ważny wybór metody
Aby przedłużanie przyniosło oczekiwane efekty, niezwykle ważny jest staranny wybór metody. Dostosowana do potrzeb, struktury i kondycji włosów zapewni naturalne i trwałe rezultaty. Od kilku lat serca Polek zdobywa zwłaszcza metoda kanapkowa, zwana także metodą tape on.

W czym tkwi sekret metody kanapkowej?
Zdaniem ekspertów metoda kanapkowa jest obecnie najdelikatniejszą metodą przedłużania i zagęszczania włosów. Nie niszczy i nie obciąża naturalnej fryzury. Ze względu na brak konieczności używania podczas zabiegu wysokiej temperatury nie powoduje także nadmiernego przesuszenia. Dzięki tej metodzie wspaniałymi efektami mogą cieszyć się także posiadaczki cienkich, łamliwych i osłabionych zabiegami fryzjerskimi pasm.

Przedłużanie włosów na kanapkę — na czym polega?
Przedłużanie włosów metodą kanapkową polega na połączeniu naturalnych pasm z doczepami, umieszczonymi na cienkiej silikonowej taśmie. Powstała struktura przypomina wyglądem kanapkę, co, jak nietrudno zgadnąć, dało nazwę metodzie. Silikonowe taśmy są cienkie, lekkie i niewidoczne gołym okiem. Nie obciążają naturalnych włosów i nie kołtunią ich.

Ważne: wraz ze wzrostem naturalnych włosów, silikonowe taśmy się obniżają. Aby zachować naturalny efekt, konieczne jest ich regularne podciąganie. W zależności od tego, jak szybko rosną Twoje pasma, będziesz musiała odwiedzać salon fryzjerski średnio co 4-6 tygodni.

W zależności od długości Twoich naturalnych włosów oraz preferowanego efektu możesz wybrać doczepy o długości 40 cm, 50 cm i 60 cm. Najkrótsze wspaniale zagęszcza fryzurę, długie zapewnią spektakularną metamorfozę wyglądu.

Ważne: aby przedłużanie na kanapkę było możliwe, naturalne włosy powinny osiągnąć co najmniej 15-20 cm długości (licząc od nasady). Dzięki temu wierzchnia warstwa precyzyjnie przykryje miejsca łączeń, a efekt będzie bardzo naturalny.

Ile kosztuje przedłużanie włosów na kanapki?
Koszt przedłużania włosów metodą kanapkową zależy od kilku czynników. Są to:
• jakość doczepów. Jeśli wybierzesz najtańsze dopinki, efekt zabiegu może być bardzo nieprzyjemną niespodzianką. Jeśli zależy Ci na naturalnym rezultacie, wybierz naturalne włosy słowiańskie. Ich struktura jest maksymalnie zbliżona do struktury włosów Polek;
• liczba kanapek. Liczba kanapek to jeden z najważniejszych kryteriów decydujących o cenie. Im więcej włosów zużyje fryzjer, tym zabieg będzie droższy;
• doświadczenie stylisty i lokalizacja salonu fryzjerskiego. Jeśli skorzystasz z usług doświadczonego stylisty, który pracuje w renomowanym zakładzie fryzjerskim, za zabieg prawdopodobnie zapłacisz więcej, niż u pani Ani z salonu na sąsiedniej ulicy. Czy za zabieg warto zapłacić więcej? To zależy. Wybierając stylistę, kieruj się przede wszystkim poleceniami zaufanych osób oraz… efektami, które widzisz na ich głowach. Pięknie wykonana fryzura zawsze jest najlepszą rekomendacją.

Jak pokazuje nasze doświadczenie, średni koszt przedłużania włosów metodą kanapkową wynosi od 600 zł.

Ilu kanapek potrzeba do przedłużania włosów?
Do przedłużanie normalnych zdrowych włosów wykorzystuje się zazwyczaj od 12 do 18 kanapek. Jeśli pasma są wyjątkowo gęsto, potrzebne będzie więcej pasm.

Ilu kanapek potrzeba do zagęszczenia włosów?
Aby zagęścić fryzurę, stylista potrzebuje z reguły od 8 do 12 kanapek.

Pielęgnacja włosów na kanapki — co musisz wiedzieć?
Na efekt zabiegu wpływa nie tylko rodzaj doczepów i doświadczenie stylisty, ale również pielęgnacja. Jak pielęgnować włosy na kanapki, aby wyglądały pięknie nawet przez 6 miesięcy?
Nawet najlepszej jakości dopinki nie mają źródła wewnętrznej wilgoci. Jeśli stracą blask, jego odzyskanie nie będzie łatwe. Podstawową zasadą pielęgnacji włosów na kanapki powinno być więc delikatne nawilżanie.
• Do mycia używaj jedynie polecanych do włosów przedłużanych szamponów. Po każdym umyciu wetrzyj w pasma nawilżającą maskę oraz serum na końcówki. Świetnym wyborem będzie np. linia Rich Repair marki Goldwell. Szamponodżywkę w formie serum na końcówki i bogatą w składniki odżywcze maskę kupisz w sklepie Besthair.
Ważne: aplikując kosmetyki, omijaj miejsca łączeń. Składniki preparatów mogą je osłabić.
• Po umyciu zawiń włosy w ręcznik i odciśnij nadmiar wody. Nie pocieraj ich zbyt mocno i nie szoruj.
• Aby ochronić końcówki przed rozdwojeniem, regularnie stosuj serum na końcówki firmy Goldwell.
• Myj włosy letnią wodą. Zadbaj o to, by strumień wody spływał pionowo w dół, obmywając najpierw nasadę a później końce.
• Kilka razy dziennie czesz włosy specjalną szczotką do włosów przedłużanych. Dzięki temu gładkie.
• Choć przedłużane przy pomocy naturalnych doczepów włosy możesz suszyć suszarką, prostować i kręcić lokówką, nie przesadzaj z wysoką temperaturą. Stosowane zbyt często zabiegi pozbawią włosy blasku, sprawią, że będą wypłowiałe i „sianowate”
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020

Polecane

pixelpixel