Przedłużanie włosów - na jak długo?
2020-08-06
Przedłużanie włosów pozwala szybko i wygodnie nadać fryzurze długości i objętości. Wiele kobiet zastanawia się jednak, jak długo utrzymuje się efekt zabiegu. Które metody zapewnią najdłuższe, a które najkrótsze rezultaty? Podpowiadamy.
Długie gładkie włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety, nie każdą przed-stawicielkę płci pięknej natura hojnie nimi obdarowała. Dzięki nowoczesnym metodom przedłużania i zagęszczania możesz jednak… skutecznie jej pomóc. Wprawna ręka stylisty w ciągu zaledwie kil-ku godzin wyczaruje na Twojej głowie wymarzoną fryzurę.
Na czym polega przedłużanie włosów?
Zabieg przedłużania włosów polega na połączeniu naturalnych włosów z doczepami. W zależności od metody spoiwem, które łączy oba elementy, mogą być silikonowe taśmy (metoda kanapkowa), keratynowe zgrzewy poddane działaniu wysokiej temperatury (metoda keratynowa), niewielkie obrączki — ringi (metoda na ringi) czy klipsy (metoda clip in).
Od czego zależy efekt przedłużania?
To, jak długo dopinki pozostaną na Twoich włosach, zależy od kilku czynników. Najważniejsze to:
- metoda,
- jakość dopinek,
- pielęgnacja włosów po zabiegu.
Metoda przedłużania a efekt
Metoda na ringi, metoda keratynowa i metoda kanapkowa należą do trwałych metod przedłużania włosów. Przy odpowiedniej pielęgnacji w przypadku każdej z nich efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy.
Ważne: jeśli zdecydujesz się na którąś z metodą pamiętaj, że średnio co 5-7 tygodni będziesz mu-siała odwiedzać fryzjera. Dopinki wraz ze wzrostem naturalnych włosów także ulegają obniżeniu. Aby zachować naturalny efekt, stylista musi je podciągnąć.
Metoda clip in nie jest trwałą metodą przedłużania. Założone rano doczepy należy zdjąć przed za-śnięciem. Przedłużanie na klipsy najczęściej wybierają panie, które chcą sprawdzić, jak będą wyglądać i czuć się w długich włosach oraz te, które pragną odmienić swój wygląd podczas ważnego wydarzenia, np. ślubu.
Jakość dopinek a efekt
Duże znaczenie ma nie tylko metoda, ale również same dopinki. Najlepsze (i najdłuższe) rezultaty uzyskasz, wybierając naturalne włosy słowiańskie. Ich struktura do złudzenia przypomina strukturę naturalnych kosmyków Polek. Podobnie jak swoje, możesz je także suszyć suszarką, kręcić loków-ką, prostować, a nawet farbować. Choć są nieco droższe od syntetycznych, efekt zabiegu z ich użyciem jest zdecydowanie trwalszy i atrakcyjniejszy wizualnie.
Ważne: jeśli zdecydujesz się na zabieg przedłużania włosów, możesz skorzystać z dopinek oferowanych w ramach ceny przez stylistę lub poprosić go o wykorzystanie doczepów, które sama do-starczysz. Kupując je w sprawdzonym sklepie internetowym (np. Besthair), będziesz pewna, że do-stajesz dokładnie taki produkt, jakiego oczekujesz. Istnieje również duża szansa, że samodzielny zakup dopinek pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!
Piękne włosy jak najdłużej? Ważna pielęgnacja
Wprawna ręka stylisty, dobrana do struktury pasm metoda i dobrej jakości dopinki to jednak zdecydowanie zbyt mało, aby przedłużane włosy wyglądały pięknie. Nie mniej ważna od nich jest właściwa pielęgnacja. Jak pielęgnować włosy przedłużane, aby zachwycały kilka miesięcy po zabiegu?
- Używaj delikatnych kosmetyków, „lubianych” przez przedłużane włosy. Włosy przedłużane, w przeciwieństwie do naturalnych nie mają źródła wewnętrznego nawilżenia. Całą wilgoć, jakiej potrzebują, aby wyglądać pięknie, musisz dostarczyć im z zewnątrz. Podstawową zasadą pielęgnacji włosów przedłużanych powinno być więc nawilżanie. Aby pasma jak najdłużej wyglądały pięknie, stosuj kosmetyki pielęgnacyjne bez substancji SLS i alkoholu. Nie zapomnij, by po każ-dym myciu używać odzywki lub maski do włosów silnie nawilżającej.
- Polecamy szampon, odżywkę, maskę/serum z serii Goldwell Rich Repair, które są specjalnie przeznaczone do pielęgnacji włosów przedłużonych i sprawdzone przez nas na przestrzeni 5 lat..
- Uważaj na miejsca łączeń. Stosując kosmetyki pielęgnacyjne, omijaj miejsca łączeń naturalnych pasm z doczepami. Aktywne składniki szamponów, odżywek i masek mogą je osłabić, powodując przedwczesne wypadanie.
- Regularnie, kilka razy dziennie czesz włosy przy pomocy specjalnej szczotki do włosów przedłużanych, a co najmniej raz dziennie oddzielaj od siebie miejsca łączeń. W ten sposób zapobiegniesz plątaniu i kołtunieniu włosów.
- Nie przesadzaj z wysoką temperaturą. Choć naturalne doczepy słowiańskie możesz traktować tak jak swoje — kręcić, suszyć suszarką i prostować, pamiętaj, że są one zdecydowanie bardziej podatne na utratę wilgoci niż włosy naturalne. Chcesz skorzystać z suszarki? Wybierz chłodny strumień powietrza? Marzysz o lokach? Przed użyciem lokówki koniecznie nałóż na pasma preparat termoaktywny.
- Pamiętaj o ochronie przed promieniowaniem UV. Zwłaszcza podczas letnich miesięcy nie za-pomnij o aplikacji na włosy preparatu ochronnego z filtrem UV. Zwłaszcza jeśli planujesz urlop i plażowanie.
- Na noc związuj włosy w ciasny warkocz. Taki sposób zmniejszy ryzyko łamania i skołtunienia.
- Niestosuj na włosy jedwabiu BIOSLIK. Niestety wbrew reklamom bardzo przesusza włosy, co powoduje puszenie się i kołtunienie
- Stosuj raz na jakiś czas oliwę z oliwek na końcówki włosów. rano umyj włosy – to dodatkowo je nawilży.
Pokaż więcej wpisów z
Sierpień 2020