URODA
10.02.2020

Metoda kanapkowa — jak długo się trzyma?

Metoda kanapkowa — jak długo się trzyma?
Metoda kanapkowa pozwala przedłużyć i zagęścić włosy w delikatny sposób — bez użycia wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych. Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu i co zrobić, aby włosy jak najdłużej wyglądały pięknie?

Metoda kanapkowa, zwana również metodą tape on jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania i zagęszczania włosów. Co jest przyczyną jej ogromnej popularności? Przedłużając włosy na kanapkę, stylista nie używa wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych. Zabieg jest wiec bardzo delikatny. Nie przesusza włosów, nie obciąża ich i nie powoduje plątania. Po kanapki z powodzeniem sięgają więc posiadaczki delikatnych pasm, skłonnych do łamania i wypadania.  

Na czym polega metoda kanapkowa?
Przedłużanie włosów metodą kanapkową polega na połączeniu naturalnego pasma z doczepem umieszczonym na cienkiej, silikonowej taśmie. Sposób połączenia obu elementów przypomina kształtem kanapkę. Co, jak nietrudno zgadnąć, dało początek nazwie metody. Silikonowe taśmy, umieszczone bezpośrednio przy skórze głowy są niewidoczne i bardzo lekkie. Profesjonalnie wykonany zabieg zapewnia więc bardzo naturalny efekt.

Trwałość metody kanapkowej
Metoda kanapkowa jest trwałą metodą przedłużania włosów. W zależności od rodzaju doczepów, efekt utrzymuje się średnio od 4 do 6 miesięcy. Co możesz zrobić, aby przedłużane włosy jak najdłużej wyglądały pięknie?

Co zrobić, aby przedłużane włosy wyglądały piękne nawet przez 6 miesię
cy?
Na efekt zabiegu wpływa przede wszystkim doświadczenie stylisty, jakość kanapek oraz odpowiednia pielęgnacja.

Działania przed zabiegiem
• Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu, nie korzystaj z usług pierwszego lepszego fryzjera. Zanim wybierzesz tego jedynego, sprawdź opinie na jego temat w Internecie — na forach dyskusyjnych i w portalach społecznościowym.
• Przed wykonaniem przedłużania, koniecznie odwiedź gabinet i porozmawiaj ze stylistą. Dzięki osobistemu spotkaniu będziesz mogła ocenić, czy specjalista wzbudził Twoje zaufanie i czy chcesz oddać w jego ręce swoje włosy.
• Nie bój się pytać. Dzięki serii pytań sprawdzisz nie tylko wiedzę fryzjera, ale również jego… cierpliwość oraz otwartość na potrzeby klientek.
• Dowiedz się, jakich doczepów używa stylista. Jeśli zależy Ci na pięknym, naturalnym efekcie wybierz te wykonane z naturalnych włosów. Odpowiednio pielęgnowane będą wyglądać zjawiskowo nawet przez 6 miesięcy. Alternatywą może być dostarczenie styliście samodzielnie kupionych kanapek. Robiąc zakupy w sprawdzonym sklepie internetowym, zachowasz pewność, że jakość doczepów jest najwyższa.

Działania po zabiegu
Kluczową kwestią, o jaką musisz zadbać po zabiegu przedłużania, jest odpowiednia pielęgnacja włosów. O czym warto pamiętać?
• Do pielęgnacji włosów przedłużanych używaj wyłącznie delikatnych, nawilżających kosmetyków (najlepiej linii przeznaczonych do włosów przedłużanych). Unikaj produktów z alkoholem, silikonami i substancjami SLS. Powodują one szybsze przesuszanie i matowienie doczepów.
• Po każdym myciu używaj nawilżającej odżywki. Kilka razy w tygodniu stosuj cięższą maskę. Aby nawilżyć pasma w ciągu dnia, możesz stosować także lekkie spraye.
• Nie przesadzaj z wysoką temperaturą. Jeśli wybierzesz naturalne doczepy, będziesz mogła traktować je dokładnie tak samo, jak swoje własne włosy — suszyć suszarką, prostować, kręcić lokówką, a nawet farbować. Pamiętaj jednak, że dopinki, choć do złudzenia przypominają Twoje własne włosy, nie mają źródła wewnętrznego nawilżania. Bardzo szybko tracą więc wilgoć, a co za tym idzie blask.
• Przed zaśnięciem splataj włosy w warkocz. Dzięki temu nie będą się kołtunić i plątać.
• Wraz z naturalnym wzrostem włosów silikonowe taśmy ulegają obniżeniu. Aby fryzura wyglądała naturalnie, nie zapomnij o tym, aby regularnie je podciągać. W tym celu odwiedzaj salon fryzjerski co 4-6 tygodni.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixelpixelpixel