SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak ściągnąć włosy - metoda kanapkowa?

2018-08-20
Jak ściągnąć włosy - metoda kanapkowa?
Przedłużanie włosów z wykorzystaniem pasemek tape on to rewelacyjne rozwiązanie dla pań, które w krótkim czasie chcą zyskać piękną fryzurę z „efektem WOW”. Wystarczy około 40 minut by cieszyć się nowymi włosami przez kolejne 2-3 miesiące (w zależności od tempa rośnięcia włosów).

Włosy na taśmie - na czym polega metoda tape on?
Sposób przedłużania i zagęszczania włosów przy pomocy naturalnych pasemek na przezroczystych taśmach, daje możliwość uzyskania całkowitej metamorfozy w krótkim czasie. Metoda kanapkowa polega na doklejaniu pasemek włosów do naturalnych włosów klientki. Wystarczy za pomocą grzebienia z igłą stworzyć na głowie symetryczne przedziałki wydzielając pasma włosów szerokości doklejanej taśmy. Taśmy zakłada się tuż przy skórze, dbając o to by „kanapki” nie znalazły się zbyt blisko linii włosów. W pierwszej kolejności podklejane jest pasemko spodnie. Należy dokładnie docisnąć je do włosów i przeczesać połączone pasemka. Później wystarczy zamknąć „kanapkę” górnym pasemkiem, tak aby taśmy doczepianych włosów skierowane były do siebie, trzymając pasmo włosów biologicznych. W celu zamaskowania łączeń należy pozostawić pasmo naturalnych włosów klientki nad taśmami mocującymi. Jest to metoda dająca bardzo naturalny efekt nawet w przypadku włosów delikatnych, rzadkich czy cienkich. Wystarczy 15cm włosów by móc za pomocą doczepów stworzyć fantastyczną fryzurę. Zazwyczaj stosuje się pasma o długości 40 lub 50cm. Jest to jedna z najbardziej bezinwazyjnych metod zagęszczania i przedłużania włosów, a właściwie umocowane taśmy to gwarancja, że żadne z pasemek nie odczepi się od mocowania.

O czym warto pamiętać decydując się na „kanapki”?
Metoda kanapkowa jest bezpiecznym sposobem na piękne długie włosy, lecz warto pamiętać o tym by odpowiednio dbać o włosy tape on. Przede wszystkim dla zachowania mocnego wiązania kleju z taśm, należy unikać szamponów zawierających SLS (Sodium Lauryl Sulfate czyli laurylosiarczan sodu) oraz unikać kontaktu samych taśm z odżywkami i maskami do pielęgnacji włosów. Po zabiegu przedłużania włosów dobrze jest wstrzymać się od ich mycia na 48 godzin by klej związał mocowania jak najlepiej. Włosy doczepiane naturalne powinno się czesać dwa razy dziennie specjalną szczotką do włosów dopinanych, która zapobiega powstawaniu kołtunów, jednocześnie nie uszkadzając delikatnej struktury włosa. Doczepy z włosów naturalnych można śmiało farbować, kręcić, prostować i stylizować. Pasemka poddają się tym zabiegom równie dobrze, jak biologiczne włosy klientki. Szczególną uwagę w pielęgnacji doklejonych pasm włosów warto zwrócić na ich odpowiednie nawilżanie, ponieważ doczepiane włosy nie mają możliwości naturalnego nawilżania, tak jak dzieje się to w przypadku włosów żywych. Aby uzyskać efekt przedłużenia, zaleca się zastosowanie 12-18 „kanapek”, jeśli natomiast zależy nam na tym by dodać włosom objętości, wystarczy dokleić jedynie 8 – 12 dodatkowych zestawów pasm.

Jak zdjąć dodatkowe pasemka doczepiane metodą kanapkową?
Przy tworzeniu zakończeń mocujących pasma włosów typu tape on korzysta się z przezroczystej taśmy silikonowej pokrytej silnie wiążącym, lecz hypoalergicznym klejem. Do ich zdejmowania stosowane są profesjonalne preparaty, które nie zawierają acetonu by nie uszkodzić włosów biologicznych. Kilka kropel removera nanosi się pomiędzy łączenie taśm i po odczekaniu kilku sekund rozchyla je za pomocą grzebienia z igłą. Teraz należy delikatnie zdjąć pasemka i umyć włosy. Jeśli doczepiane włosy są w dobrej kondycji, wystarczy przemyć ich taśmy łączące removerem, by móc ponownie skorzystać z tych samych pasemek przy kolejnym przedłużaniu. Można je bowiem doczepiać aż 3 do 5 razy. Istnieją tak zwane „domowe sposoby” na zdejmowanie dopięć wykorzystując środki chemiczne czy nagrzewanie taśm suszarką do włosów. Próby samodzielnego usuwania pasemek mogą być jednak przykre w skutkach, gdy naturalne włosy zostaną uszkodzone nieodpowiednim preparatem, a nierozpuszczony poprawnie klej pozostanie na samych włosach tworząc bazę do powstawania kołtunów.

Wyjątkowo szybka i niezauważalna metoda zagęszczania i przedłużania włosów z użyciem pasemek na taśmach to świetny wybór zarówno wówczas gdy fryzura ma być wystylizowana jednorazowo (na wyjątkowe wydarzenie lub do sesji zdjęciowej), jak i w przypadku trwałej metamorfozy.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018

Polecane

pixelpixel