SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jakie są metody przedłużania włosów?

2020-08-14
Jakie są metody przedłużania włosów?
Podjęłaś decyzję o przedłużaniu włosów? Przed Tobą wybór metody! Jak wybrać tę, która nie osłabi delikatnych włosów, zapewni najdłuższe i najbardziej naturalne efekty? Podpowiadamy.

Przedłużanie włosów pozwala w ciągu zaledwie kilku godzin spektakularnie odmienić fryzurę. Bez konieczności wielomiesięcznego czekania na wzrost naturalnych pasm. Aby zabieg przyniósł wymarzone rezultaty, bardzo ważny jest jednak wybór metody. Ta jedyna powinna nie tylko być w pełni dostosowana do rodzaju i struktury pasm, ale zapewniać także oczekiwany efekt wizualny. Jaką metodą przedłużania włosów wybrać?
Do najpopularniejszych obecnie metod przedłużania włosów należą: metoda keratynowa, metoda na ringi, metoda kanapkowa i metoda clip in. W kolejnych akapitach przyjrzymy się specyfice każde z nich.

Metoda keratynowa — najpopularniejsza metoda przedłużania
Metoda keratynowa jest najbardziej znaną, najpopularniejszą i najbardziej wszechstronną metodą przedłużania i zagęszczania włosów. Wybierając ją, osiągniesz dokładnie taki efekt, na jakim Ci zależy — z krótkowłosej blond chłopczycy staniesz się uwodzicielską długowłosą szatynką, a proste jak tafla jeziora pasma zamieniasz na bujne fale.

Na czym polega metoda keratynowa?
Metoda keratynowa polega na połączeniu cieniutkich pasm naturalnych włosów z doczepami zakończonymi silikonowym zgrzewem. Pod wpływem wysokiej temperatury, emitowanej przez zgrzewarkę, końcówka topi się i spaja oba elementy. W zależności od gęstości włosów i liczby użytych pasm zabieg trwa z reguły około 4 godzin.

Przedłużanie włosów na keratynę — dla kogo?
Ze względu na konieczność użycia wysokiej temperatury metodę keratynową poleca się zwłaszcza posiadaczkom zdrowych, mocnych włosów, bez skłonności do wypadania i łamania.

Metoda na ringi — delikatna i nieinwazyjna
Podobnie jak metoda keratynowa, także metoda na ringi jest znana od wielu lat i kochana przez kobiety na całym świecie. Niedroga i łatwo dostępna ma rzesze wiernych fanek.

Na czym polega metoda na ringi?
Łącznikiem, który spaja naturalne włosy i dopinki są w tym przypadku cieniutkie i właściwie niedostrzegalne ringi wykonane z miedzi, aluminium lub brązu. Używając fryzjerskiego szydełka, stylista nakłada ring na pasmo naturalnych włosów, następnie umieszcza wewnątrz pasmo włosów doczepianych i zaciska całą konstrukcję specjalnymi cążkami. Zabieg trwa około 3 godzin.

Przedłużanie włosów na ringi — dla kogo?
Podczas przedłużania na ringi stylista nie używa wysokiej temperatury. Taka metoda będzie więc świetnym wyborem dla pań, które mają delikatne, cienkie włosy.

Metoda kanapkowa (tape on) - dla posiadaczek cienkich i zniszczonych włosów
Metoda kanapkowa pojawiła się w Polsce kilka lat temu i z miejsca podbiła serce aktorek, celebrytek i gwiazd z naszych z ekranów telewizorów. W ślad za nimi szybko ruszyły „zwykłe” kobiety, zwłaszcza te szukające nieinwazyjnej metody nadania fryzurze długości i objętości. Zdaniem ekspertów metoda kanapkowa jest bowiem najdelikatniejszą spośród wszystkich aktualnie dostępnych metod przedłużania włosów.

Na czym polega metoda kanapkowa?
Przedłużając włosy metodą kanapkową, stylista wykorzystuje cienkie silikonowe taśmy. To właśnie na nich umieszczone są pasma doczepów. Przy pomocy specjalnego kleju łączy je z naturalnymi włosami, osiągając efekt przypominający wyglądem kanapkę (stąd właśnie nazwa metody). Taśmy są lekkie, zupełnie niedostrzegalne i nie obciążają naturalnych włosów. Z powodzeniem mogą stosować je także posiadaczki cienkich, skłonnych do łamania pasm.
Ważne: jeśli wybierzesz metodą kanapkową, co 4 - 6 tygodni będziesz musiał odwiedzać stylistę celem podciągnięcia taśm. Wraz z naturalnym wzrostem włosów także one się obniżają.

Dla kogo metoda kanapkowa?
Ze względu na niewielką inwazyjność, metoda kanapkowa jest szczególnie polecana posiadaczkom włosów cienkich, skłonnych do łamania i wypadania oraz osłabionych zabiegami fryzjerskimi. Wybierając przedłużanie tape on, zachowasz pewność, że dopinki nie osłabią i nie obciążą Twoich włosów.

Metoda clip in — metamorfoza wyglądu na wielkie wyjście
Metoda clip in jako jedyna ze wszystkich wskazanych w artykule nie jest trwała. Założone rano dopinki zdejmuje się przed zaśnięciem. Takie rozwiązanie to świetny sposób, aby sprawdzić, jak będziesz wyglądać i czuć się w długich włosach, nie wydając pokaźnej kwoty na zabieg w salonie. Zestaw do przedłużania clip in możesz kupić już od 139 zł.

Na czym polega metoda clip in?
Metoda clip in polega na połączeniu pasm naturalnych włosów z doczepami zakończonymi charakterystycznym klipsem. Dopinki kupisz w zestawie złożonym 7 części.
Przy odrobinie doświadczenia „zrobienie całej głowy” nie potrwa dłużej niż 5-10 minut.

Dla kogo metoda clip in?
Metodę clip in najczęściej wybierają panie, które chcą sprawdzić, jak będą wyglądać i czuć się w długich włosach. Jest ona świetnym pierwszym krokiem przed wykonaniem trwałego przedłużania. Włosy na klipsy to również znakomity sposób na metamorfozę wyglądu podczas ważnego dnia — np. ślubu lub wesela.

Ważne:
ze względu na fakt, że dopinki clip in są stosunkowo ciężkie, mogą obciążać włosy. Jeśli masz cienkie, delikatne włosy, nie stosuj ich codziennie, a jedynie od czasu do czasu.

Piękny wygląd przedłużanych włosów a właściwa pielęgnacja
Aby przedłużane włosy jak najdłużej wyglądały pięknie, ważny jest nie tylko wybór dobranej do ich potrzeb metody, ale także odpowiednia pielęgnacja. Jej podstawą powinny być delikatne, nawilżające kosmetyki bez SLS-ów i alkoholu, rozważne korzystanie z zabiegów z użyciem wysokiej temperatury oraz (zwłaszcza latem) zabezpieczanie pasm przed działaniem promieniowania UV.

Polecamy szampon, odżywkę, maskę/serum z serii Goldwell Rich Repair, które są specjalnie przeznaczone do pielęgnacji włosów przedłużonych i sprawdzone przez nas na przestrzeni 5 lat. NIE POLECAMY STOSOWANIA JEDWABIU BIOSILK!!! Niestety wbrew reklamom bardzo przesusza włosy, co powoduje puszenie się i kołtunienie. Raz na jakiś czas polecamy na noc nawilżyć włosy oliwą z oliwek, rano umyć – to dodatkowo je nawilży.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

pixelpixel