SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

2022-05-20
Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

Chcesz, by Twoje włosy zyskały imponującą długość i objętość, bez konieczności kilkuletniego oczekiwania na naturalny wzrost pasm? Przedłuż je… ultradźwiękami. Na czym polega ultradźwiękowe przedłużanie włosów i dlaczego warto po nie sięgnąć? Podpowiadamy.

Nowoczesne metody przedłużania włosów pozwalają na spektakularną, bezpieczną dla naturalnych pasm i stosunkowo szybką metamorfozę fryzury. Jedną z najchętniej wybieranych przez kobiety jest metoda ultradźwiękowa. Na czym polega w praktyce?

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową — na czym polega?

Przedłużanie włosów na ultradźwięki polega na połączeniu cieniutkich doczepów z równie cienkimi pasmami naturalnych włosów przy pomocy urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe o wysokich częstotliwościach. Ultradźwięki sprawiają, że zawarta we włosach keratyna wpada w drgania, które skutkują zmianą struktury. Na skutek zjawiska zimnej fuzji oba elementy zespajają się trwale, a łączenia są bardzo dyskretnie i niedostrzegalne. W porównaniu z tymi stworzonymi przez tradycyjną zgrzewarkę są też zdecydowanie mniej wyczuwalne. Przy pomocy metody ultradźwiękowej można zarówno przedłużyć, jak i zagęścić naturalne pasma. W zależności od preferowanego efektu i liczby wykorzystanych dopinek zabieg trwa z reguły od 3 do 5 godzin.

Ważne: przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową daje stały efekt, który - w zależności od jakości dopinek i pielęgnacji - utrzymuje się z reguły od 4 do 6 miesięcy. Po upływie tego okresu niezbędna jest ponowna wizyta u stylisty celem zdjęcia doczepów. Samodzielne próby pozbycia się pasm mogą zakończyć się zniszczeniem naturalnych włosów.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową - cena

Cena przedłużania włosów na ultradźwięki zależy od wielu czynników: lokalizacji i renomy salonu fryzjerskiego, doświadczenia stylisty, liczby użytych doczepów i ich parametrów (gramatury i długości). Średnie ceny zabiegu wahają się pomiędzy 1500 a 2500 zł.

Ważne: aby efekt zabiegu był dokładnie taki, jaki sobie wymarzyłaś, wybierz sprawdzonego, doświadczonego stylistę, który specjalizuje się w przedłużaniu włosów (najlepiej metodą keratynową). Zanim podejmiesz decyzję, poproś go o zdjęcia wykonanych wcześniej prac. Unikaj korzystania z usług osób, które wykonują zabiegi w bardzo atrakcyjnej cenie. Może być pewna, że powodem zaniżonej stawki są gorsze materiały lub brak wymaganych kwalifikacji. W jednym i drugim przypadku efekt zabiegu może okazać się dużym rozczarowaniem.

Zalety przedłużania włosów ultradźwiękami

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękowa niesie za sobą szereg zalet. Oto najważniejsze:

  • szybki i trwały efekt. Dzięki metodzie ultradźwiękowej osiągniesz wymarzone efekty w ciągu zaledwie kilku godzin. Przy odpowiedniej pielęgnacji nowa fryzura będzie wyglądać zjawiskowo nawet przez 4 do 6 miesięcy;
  • pełne bezpieczeństwo naturalnych włosów. Metoda ultradźwiękowa jest jedną z najbardziej delikatnych i łagodnych dla naturalnych włosów metod przedłużania i zagęszczania włosów. Dlaczego? Fryzjer wykonuje zabieg „na zimno”, bez użycia wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych. Przedłużanie włosów na ultradźwięki będzie więc dobrym wyborem nie tylko dla posiadaczek mocnych zdrowych włosów, ale również dla pań zmagających się z osłabionymi, łamliwymi kosmykami;
  • plastyczność łączeń. Łączenia powstałe w wyniku przedłużania na ultradźwięki są nie tylko niewidoczne i niemal niewyczuwalne, ale także bardzo plastyczne. Zapewnia więc możliwość tworzenia dowolnych fryzur i niemal nieograniczonej stylizacji włosów;
  • możliwość stylizowania włosów z użyciem wysokiej temperatury. Jeśli do przedłużenia włosów na ultradźwięki stylista wykorzysta doczepy wykonane z naturalnych włosów, będziesz mogła w dowolny sposób stylizować nową fryzurę: farbować, prostować czy kręcić. Pamiętaj jednak, że doczepiane włosy są pozbawione naturalnego źródła nawilżania. Zdecydowanie szybciej niż naturalne pasma wilgoć. Jeśli zbyt często będą narażone na działanie wysokiej temperatury, mogą stawić blask i zdrowy wygląd.

Ważne: choć metoda ultradźwiękowa ma wiele zalet, nie będzie odpowiednia dla każdej kobiety. Zanim zdecydujesz się na zabieg, porozmawiaj z fryzjerem na temat swoich oczekiwań, preferowanego efektu oraz kondycji i stanu Twoich włosów.

Wady przedłużania włosów ultradźwiękami

Czy przedłużanie włosów na ultradźwięki ma jakieś wady?
Metoda na ultradźwięki jest stosunkowo kosztowną metodą przedłużania włosów. Nie ulega jednak wątpliwości, że zjawiskowy wygląd będący efektem zabiegu jest wart poświęconych na ten cel pieniędzy. Niedogodnością może być także konieczność poświęcenia kilku godzin na zdejmowanie dopinek u fryzjera.

Przedłużanie włosów metod ultradźwiękową to skuteczny sposób na spektakularną metamorfozę fryzury. Wykonany przez fachowca pozwoli Ci się cieszyć pełnymi blasku włosami nawet przez 6 miesięcy.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

pixelpixel