Jak dbać o doczepiane włosy naturalne?
Aby przedłużane włosy wyglądały pięknie i zdrowo, niezbędna jest właściwa pielęgnacja. Jak dbać o doczepiane włosy naturalne? Jakie kosmetyki wybrać? Jakich błędów unikać? Podpowiadamy.
Marzysz o długiej, gęstej fryzurze? Dzięki przedłużaniu w ciągu zaledwie kilku godzin zamienisz swoją krótkie włosy na piękne, gładkie niczym tafla jeziora (lub, jeśli wolisz, zadziornie skręcone) pasma.
Na czym polega przedłużanie włosów?
Przedłużanie włosów polega na połączeniu naturalnych włosów z doczepami - pasmami, które do złudzenia przypominają naturalne włosy. Spoiwem, które łączy oba elementy, mogą być: keratynowe zgrzewy (keratynowe przedłużanie włosów), cienkie obrączki wypełnione silikonem (przedłużanie na ringi), cienkie niewidoczne taśmy doklejane do naturalnych włosów (metoda kanapkowa).
W zależności od metody podczas zabiegu wykorzystuje się wysoką temperaturę (metoda keratynowa) lub przedłuża włosy „na zimno” (metoda na ringi, metoda kanapkowa).
Trwałość przedłużania włosów
W zależności od metody i jakości doczepów efekty utrzymują się zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy.(pamiętaj wtedy o systematycznym podciąganiu pasm). Włosy bezpośrednio po zabiegu przedłużania wyglądają z reguły zjawiskowo, to, w jaki sposób będą prezentować się przez kolejne tygodnie zależy przede wszystkim od jakości dopinek i pielęgnacji.
Rada: jeśli zależy Ci na tym, aby utrzymać piękny wygląd włosów jak najdłużej, wybierz naturalne doczepy. Choć są nieco droższe niż syntetyczne dopinki, zapewniają zdecydowanie trwalsze (i piękniejsze) rezultaty.
Jak pielęgnować doczepiane włosy naturalne?
Jeśli fryzjer wykonał zabieg przy użyciu naturalnych doczepów - bingo! Dzięki odpowiedniej pielęgnacji pasma będą wyglądać pięknie nawet przez 6 miesięcy.
Jak pielęgnować doczepiane włosy naturalne, aby zatrzymać ich blask jak najdłużej?
• Przed myciem włosów dokładnie je rozczesz, oddzielając od siebie poszczególne pasma (na tyle, na ile to możliwe).
• Do mycia dopinek używaj wyłącznie delikatnych nawilżających szamponów i letniej wody. Najlepiej, jeśli skierujesz jej strumień z góry, tak, by najpierw obmył czubek głowy, a następnie miękko spłynął po całej długości pasm.
Rada: myjąc włosy skup się przede wszystkim na skórze głowy - to na niej znajduje się najwięcej zanieczyszczeń. Nie trzyj dopinek i nie staraj się wmasowywać w nie szamponu. Powstała na skutek masażu skalpu piana z powodzeniem im wystarczy.
• Po umyciu wmasuj w pasma odżywkę, a raz na kilka dni zastosuj także silnie nawilżającą maskę. Jeśli to możliwe, sięgnij po produkty dedykowane włosom przedłużanym. To właśnie one najle-piej odpowiadają na specyficzne potrzeby dopinek.
Rada: aplikując odżywkę i maskę, omijaj miejsca łączeń. Aktywne składniki kosmetyków mogą osłabić spoiwa.
• Kilka razy dziennie czesz włosy otrzymaną od fryzjera szczotką. Dzięki temu będą gładkie, a poszczególne pasma się nie splączą. Regularnie rozdzielaj także miejsca łączeń (zwłaszcza jeśli przedłużyłaś włosy metodą keratynową lub na ringi). Taka czynność sprawi, że pasma nie skołtunią się tuż przy skórze głowy.
• Po umyciu włosów nie trzyj ich ręcznikiem. Zamiast tego zawiń pasma w kokon i pozwól, aby spokojnie pozbyły się nadmiaru wody.
Pielęgnacja włosów przedłużanych - 5 błędów, których warto unikać
Chcesz, żeby doczepiane włosy naturalne wyglądały pięknie jak najdłużej?
1. Nie stosuj płynnego jedwabiu
Zdarza się, że styliści wykonujący zabiegi przedłużania polecają swoim klientom używanie płynnego jedwabiu. Nasze doświadczenie udowadnia jednak, że regularne stosowanie tego kosmetyku wysusza pasma i pozbawia je blasku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest olejowanie końcówek olejem z czarnuszki czy specjalnymi mieszkankami do włosów przedłużanych.
2. Nie stosuj kosmetyków z alkoholem
Używanie kosmetyków z alkoholem to najprostsza droga, aby pozbawić dopinki promiennego wyglądu. Jeśli do pielęgnacji włosów przedłużanych stosujesz „zwykłe” drogeryjne kosmetyki, przed zakupem koniecznie dokładnie przeanalizuj ich skład. Spontaniczne decyzje mogą kosztować Cię naprawdę wiele.
3. Nie przesadzaj z wysoką temperaturą
Naturalne dopinki możesz traktować dokładnie tak samo, jak swoje włosy - suszyć je suszarką, prostować, kręcić, a nawet farbować. Pamiętaj jednak, że w przeciwieństwie do naturalnych pasm, doczepy są martwe, a przez to pozbawione źródła wewnętrznego nawilżania. Regularne stosowanie zabiegów z użyciem wysokiej temperatury może je osłabić, spowodować przesuszenie i utratę blasku. Prostowanie i kręcenie? Najlepiej tylko od czasu do czasu. Suszenie suszarką? Tak - chłodnym lub letnim powietrzem.
4. Nie zasypiaj z mokrymi włosami
Jeśli zaśniesz z mokrymi włosami, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że podczas snu poplączą się i skołtunią. Nawet jeśli przed zaśnięciem zwiążesz je w ciasny warkocz.
5. Nie używaj „zwykłych” szczotek i grzebieni
Do czesania włosów przedłużanych używaj wyłącznie specjalnej szczotki, którą dostaniesz od fryzjera. Używanie „zwykłych” szczotek i grzebieni, zwłaszcza tych z wąsko osadzonymi ząbkami może pogorszyć trwałość łączeń, a niekiedy nawet pozbawić Cię poszczególnych pasm.