Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą kanapkową?

2020-09-30
Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą kanapkową?
Metoda kanapkowa jest obecnie nie tylko najpopularniejszą, ale również najdelikatniejszą metodą przedłużania włosów. Ile kosztuje i na czym polega? Podpowiadamy.

Wiele kobiet rezygnuje z przedłużania włosów z obawy przed uszkodzeniem naturalnych pasm. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczek delikatnych, skłonnych do łamania i wypadania kosmyków. Rzeczywiście. Tradycyjne metody, które wykorzystują wysoką temperaturę i silne substancje chemiczne mogą dodatkowo je osłabić. Na szczęście, kilka lat temu na rynku pojawiła się nowatorska metoda tape on (zwana także metodą kanapkową).

W czym tkwi sekret metody kanapkowej?
Modę na przedłużanie włosów metodą tape on zapoczątkowały celebrytki, gwiazdy muzyki i filmu. To właśnie one jako pierwsze sięgnęły po kanapki. Nie ulega jednak wątpliwości, że na jej popularność wpłynęły nie tylko one. Obecnie jest ona najdelikatniejszą metodą przedłużania i zagęszczania fryzury. Z powodzeniem mogą sięgać po nią także panie, które zmagają się z łamliwymi, cienkimi i osłabionymi zabiegami fryzjerskimi włosami. Przedłużanie włosów metodą kanapkową nie wymaga użycia wysokiej temperatury ani silnych substancji chemicznych. Sposób połączenia naturalnych włosów z dopinkami (w tym przypadku kanapkami) nie obciąża więc i nie osłabia pasm.

Na czym polega metoda kanapkowa?
Przedłużanie włosów metodą kanapkową polega na połączeniu naturalnych włosów z dopinkami (kanapkami) umieszczonymi na cienkiej, kilkucentymetrowej silikonowej taśmie. Fryzjer umieszcza tę bardzo lekką taśmę przy samej linii włosów. Dzięki temu jest ona zupełnie niewidoczna. Jest jednak jedno "ale". Wraz z naturalnym wzrostem włosów, obniżają się także taśmy. Aby zachować naturalny efekt, konieczne jest wiec regularne (w zależności od tempa wzrostu — średnio co 4-6 tygodni) odwiedzanie stylisty, celem podciągnięcia taśm. Takie wizyty są z reguły dodatkowo płatne. Decydując się na zabieg, koniecznie uwzględnij ten koszt w swoim budżecie.

Trwałość metody kanapkowej
Trwałość metody kanapkowej zależy przede wszystkim od jakości kanapek i odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli sięgniesz po te wykonane z naturalnych włosów słowiańskich, będziesz regularnie odwiedzać stylistę, aby podciągnąć taśmy i stosować dedykowane włosom przedłużanym kosmetyki, kanapki będą wyglądać pięknie nawet do 6 miesięcy.

Jak dbać o włosy przedłużane metodą kanapkową?
Aby włosy przedłużane metodą kanapkową jak najdłużej wyglądały pięknie, zadbaj o odpowiednie nawilżanie (w przeciwieństwie do Twoich włosów doczepy są pozbawione źródła wewnętrznej wilgoci) oraz delikatne traktowanie i zabezpieczenia przed wysoką temperaturą.
  • Do mycia używaj wyłącznie delikatnych nawilżających szamponów, najlepiej tych dedykowanych włosom przedłużanym. Jak ognia unikaj produktów z alkoholem — sprzyjają szybkiemu przesuszaniu. Jeśli to możliwe myj włosy letnią wodą.
  • Po każdym umyciu wmasuj w maskę. Nakładając kosmetyki, omijaj okolice taśm. Ich Składniki mogą osłabić łączenia.
  • Nie trzyj włosów ręcznikiem i nie wycieraj ich agresywnie. Zamiast tego delikatnie owiń i poczekaj, aż tkanina wchłonie wodę.
  • Choć doczepy wykonane z naturalnych włosów możesz traktować tak samo, jak własne - farbować, prostować i kręcić, suszyć nie przesadzaj z wysoką temperaturą, a przed każdym zabiegiem koniecznie użyj preparatu ochronnego.
  • Preparaty ochronne stosuj także przed ekspozycją słoneczną, wizytą na basenie czy w saunie.
  • Kilka razy dziennie przeczesuj pasma specjalną szczotką, którą dostaniesz od fryzjera. Dzięki te-mu pasma będą gładkie i się nie splączą. Nie używaj tradycyjnych grzebieni i szczotek. To pierwszy krok do osłabienia łączeń i szybszej utraty włosów.
Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą kanapkową?
Koszt przedłużania włosów zależy od kilku czynników. Najważniejsze to: metoda, liczba potrzebnych pasemek (w przypadku metody tape on - kanapek), jakość doczepów, doświadczenie i renoma stylisty oraz lokalizacja salonu. Przedłużanie włosów na kanapkę jest najnowocześniejszą i naj-delikatniejszą metodą przedłużania i zagęszczeni fryzury. Niestety, jest również tą najdroższą. Koszt zabiegu przy użyciu włosów słowiańskich o strukturze naturalnej wynosi 600 zł w górę.

Alternatywa dla przedłużania włosów u fryzjera
Jeśli nie chcesz lub nie możesz wydać takiej kwoty na trwałe przedłużanie włosów, nie szukaj na portalach ogłoszeniowych tańszych specjalistów. Zdecydowanie niższa od rynkowej cena często oznacza brak kompetencji lub kiepskiej jakości kanapki. W obu przypadkach efekt zabiegu może być naprawdę opłakany.
Chcesz ochronić zawartość portfela, zachowując przy tym świetny efekt? Kup doczepy clip-in. Choć te nie zapewniają trwałego efektu (założone rano dopinki trzeba zdjąć przed zaśnięciem) po-mogą sprawdzić, jak czujesz się i wyglądasz w długich włosach. Świetne efekty będą doskonałą motywacją do rozpoczęcia oszczędzania. Po to, aby w niedalekiej przyszłości zafundować sobie zabieg u fryzjera.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

pixelpixel