SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Doczepiane włosy - ile się trzymają?

2018-05-25
Doczepiane włosy - ile się trzymają?
Już od jakieś czasu myślisz o przedłużeniu włosów, ale wciąż się wahasz? Decyzja o doczepach z pewnością nie jest łatwa. Chodzi przecież o Twój wygląd, a co za tym idzie dobre samopoczucie. Jeżeli jednak zależy Ci na pięknym, długotrwałym efekcie doczepiane włosy są dobrym rozwiązaniem. Dzięki naturalnym doczepom, bez narażania się na zniszczenie swoich włosów możesz cieszyć się satysfakcjonującym efektem nawet przez 3-4 miesiące. Warto jednak bliżej przyjrzeć się jakie metody są dostępne na rynku i jak o doczepy dbać, aby dłużej cieszyć się ich naturalnym wyglądem.

Czy warto przedłużyć włosy?

Włosy to atrybut każdej z nas, jednak nie wszystkie możemy cieszyć się z ich naturalnego uroku. Właśnie w tych przypadkach włosy doczepiane naturalne są dobrym rozwiązaniem. Dzięki ich pomocy nie tylko możesz przedłużyć krótkie włosy, ale też dodać im objętości. Nasze naturalne włosy możemy wtedy układać w różny sposób i cieszyć się stylowym wyglądem. Pierwszą podstawową sprawą jest, aby włosy doczepiane były naturalne. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju doczepy, ale tylko włosy pochodzenia naturalnego dadzą gwarancję pięknego wyglądu. Syntetyczne dopinki zawsze będą wyglądać sztucznie.Dodatkowo są znacznie trudniejsze w pielęgnacji.

Fryzurę możesz przedłużyć tzw. metodą kanapkową lub wybrać dopinki, które samodzielnie założysz i zdejmiesz. Przy pierwszej metodzie wykorzystywane są pasma włosów przyklejane na specjalnej taśmy. Przymocowywane są one bezpośrednio do skóry, przy samej nasadzie włosów. Jest to często wybierany sposób, ponieważ jego dużą zaletą jest trwałość i wygoda. Druga metoda polega na samodzielnym wpinaniu pasm włosów. Dzięki łatwości montowania, dopinki klipsowe można samemu zakładać i zdejmować. Z takiego rozwiązania często korzystają gwiazdy,doczepiając włosy na gale i wielkie wyjścia. Co najważniejsze samo dbanie o włosy przedłużane nie jest wymagające, wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad. Po pierwsze ważne, aby nie chodzić z mokrymi włosami spać, narażone są wtedy na kołtunienie. Najlepiej, aby zaplatać je na noc w warkocz, dzięki temu ominiemy niebezpieczeństwo efektu porannej „szopy na głowie”. Dodatkowo, do rozczesywania najlepiej używać specjalnej szczotki i raczej omijać suszarkę. Oczywiście, jeżeli sytuacja tego wymaga, możesz z niej skorzystać, ale podobnie jak w przypadku naturalnych włosów, ciepłe powietrze im nie służy. Dbając o włosy doczepiane naturalne, będziesz mogła dłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem.

Ile trzymają się doczepiane włosy?

Dopinki do włosów klipsowe zakładamy i ściągamy w dowolnym momencie. Ważne jednak, żeby po zdjęciu ich z głowy odpowiednio je zabezpieczyć. Włosy należy przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniczku/woreczku. Po zdjęciu ich z głowy warto je przeczesać, dzięki temu przy kolejnym zakładaniu będą od razu gotowe do użycia.Gdy zdecydujesz się jednak na włosy doczepiane metodą kanapkową, najistotniejsze jest, aby wybrać odpowiedni salon fryzjerski. Profesjonalne zamontowanie włosów doczepianych to znaczna część sukcesu. Jeżeli włosy zostaną doczepione w odpowiedni sposób, będziesz mogła cieszyć się nimi około 3-4 miesięcy. Jest to okres, przez który doczepy nie stracą na swojej jakości, oczywiście przy odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku gdy farbujesz włosy, po okresie 3 miesięcy może przeszkadzać odrosty, wówczas trzeba będzie pomyśleć o zdjęciu doczepianych włosów. Jeżeli jednak odrost nie będzie stanowił problemu, to spokojnie możemy założyć, że doczepiane włosy będą nam służyć 3-4 miesiące. Zagrożeniem jest plątanie się ich przy nasadzie, ale jeżeli będziemy stosować się do zasad wypisanych powyżej, nie będzie stanowiło to dla nas żadnego problemu. Profilaktycznie zalecane jest, aby po okresie około 6 miesięcy robić 2 tygodniową przerwę w noszeniu włosów.

Jak w każdym przypadku, jeżeli przywiązujemy do czegoś uwagę i o coś dbamy, możemy cieszyć się tym dłużej. Podobnie sprawa wygląda z doczepianymi włosami.Jeśli będziemy trzymać się kiku zasad, ominiemy niebezpieczeństwo szybkiego niszczenia i będziemy mogły cieszyć się pięknym wyglądem swoich włosów dłużej.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018

Polecane

pixelpixel