Artykuły i ciekawostki
13.05.2018

Co zrobić, żeby włosy doczepiane się nie plątały?

Co zrobić, żeby włosy doczepiane się nie plątały?
Każda z nas chciałby być posiadaczką pięknych włosów. Długie, gęste włosy sprawiają, że czujemy bardziej kobieco i atrakcyjnie. Dlaczego nie miałybyśmy sobie tego dać? Dzięki dopinkom do włosów możemy przedłużyć krótkie fryzury, a także dodać im objętości. Jeżeli już decydujemy się na przedłużenie włosów, bardzo ważna jest ich pielęgnacja.

Jak dbać o doczepiane włosy, aby się nie plątały i wyglądały zdrowo oraz pięknie?
Koszmar czekania aż krótkie włosy odrosną, zna wiele z nas. Przejściowy moment, kiedy każda z fryzur wygląda „niewyjściowo” można z łatwością ominąć. Przedłużanie krótkich włosów jest bezproblemową i szybką metodą, która pozwoli cieszyć się super fryzurą, bez konieczności czekania. A może Twoje włosy są cienkie i delikatne? Doczepiane włosy pozwolą całkowicie wyeliminować ten problem.Naturalny efekt zwiększenia objętości sprawia, że możesz cieszyć się swoimi gęstymi włosami.

Przedłużanie krótkich włosów metodą kanapkową
Jeżeli już zdecydowałaś się na poprawienie swojego samopoczucia i wyglądu, jednym z wiodących sposobów na rynku jest metoda kanapkowa. Polega ona na doklejeniu pasma włosów na specjalną taśmę, którą następnie mocuje się bezpośrednio na skórze głowy. Dzięki zastosowaniu tej metody fryzura wygląda naturalnie, a efektami możesz cieszyć się nawet 3-4 miesiące. Taśma, do której doczepione są włosy, jest przeźroczysta i bardzo cienka, dzięki czemu nie odznacza się na głowie. W codziennym użytkowaniu nie sprawia żadnych problemów, z łatwością można rozczesywać włosy nawet przy nasadzie. Ważne jest, aby włosy, które decydujesz się doczepić, były naturalne i idealnie dobrane do Twojego koloru. Włosy doczepiane naturalne są nieco droższe od syntetycznych, ale dużo łatwiej się je pielęgnuje i zdecydowanie ładniej wyglądają.

Co robić, żeby doczepiane włosy się nie plątały?
Dbanie o doczepiane włosy nie jest bardzo skomplikowane. Wystarczy, abyś trzymała się kilku podstawowych zasad, dzięki którym na długo zachowasz piękną fryzurę. Pierwszą podstawową zasadą jest delikatność! Myjąc włosy, zmocz je najpierw ciepłą wodą, następnie nałóż szampon i spłucz. Do mycia najlepiej wybieraj szampony nawilżające, które dodatkowo wygładzą powierzchnię włosa. Ważne jest, żeby włosów nie szorować, tylko delikatnie myć. Zbyt mocne tarcie może sprawić, że będą się plątać, a właśnie tego chcemy uniknąć. Delikatne wmasowywanie szamponu sprawi, że kosmyki będą czyste, ale nie będą narażone na uszkodzenie. Dobrze także mokrych włosów nie rozczesywać szczotką ani grzebieniem tylko pozostawić do samodzielnego wyschnięcia. Aby utrzymać dopinki do włosów w dobrym stanie unikaj suszarek, lokówek i prostownic. Gorące powietrze może je uszkodzić i spowodować skołtunienie. Oczywiście jeżeli sytuacja tego wymaga można z nich korzystać, należy jednak pamiętać, że mogą przyczyniać się do niszczenia włosów. Bardzo ważne jest, żeby włosy doczepiane naturalne odpowiednio nawilżać. W tym celu na mokre włosy dobrze jest nanieść gęstą, mocno nawilżającą i regenerującą odżywkę i zostawić ją na parę minut. Świetnym rozwiązaniem jest także jedwab do włosów, który doskonale wygładza końcówki. Kolejna ważną zasadą jest nie zasypianie z mokrymi włosami! Jest spora szansa, że rano obudzisz się z jednym wielkim kołtunem. Najlepiej poczekać, aż włosy wyschną. Dobrze jest także przed snem zawiązać je w warkocz, dzięki czemu rano z łatwością je rozczeszesz. Do czesania używaj specjalnej szczotki do doczepianych włosów i  najlepiej rób to kilka razy dziennie.Taki zabieg spowoduje, że z pewnością nie przeoczysz momentu, kiedy zaczną się niebezpiecznie plątać. Jeżeli chodzisz na basen, ważne jest, żeby zabezpieczyć głowę silikonowym czepkiem. Chlor nie działa dobrze także na dopinki, dlatego należy go unikać. Jeżeli jednak włosy się zamoczą, dobrze będzie po wyjściu z basenu delikatnie je umyć i nanieść odżywkę.

Radość z posiadania długich, gęstych włosów na co dzień jest ogromna, jest spełnieniem marzeń niejednej z nas. O marzenia trzeba jednak dbać i je pielęgnować. Podobnie jak doczepy, które zapewnią Ci nie tylko znakomity wygląd, ale również ogromną dawkę pewności siebie.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixelpixelpixel