URODA
05.11.2019

Włosy na keratynę — efekt przed i po

Włosy na keratynę — efekt przed i po
Metoda keratynowa jest jedną z najpopularniejszych metod przedłużania włosów. W artykule wyjaśnimy, na czym polega i komu przyniesie największe korzyści. Pokażemy także, jakie efekty pozwala osiągnąć.

Przedłużanie włosów cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet na całym świecie. Nic dziwnego. Zabieg pozwala osiągnąć spektakularne efekty w ciągu zaledwie kilku godzin. Bez konieczności wielomiesięcznego oczekiwania na wymarzoną fryzurę.

Aby przedłużanie przyniosło najlepsze rezultaty, ważne jest nie tylko doświadczenie stylisty i jakość doczepów. Duże znaczenie ma również wybór metody przedłużania. Dostosowana do rodzaju i kondycji włosów zapewni świetny, zgodny z oczekiwaniami efekt. Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez kobiety metod jest metoda keratynowa. Na czym polega?

Keratynowe przedłużanie włosów — na czym polega?
Metoda keratynowa polega na połączeniu cienkiego pasma naturalnych włosów z doczepem zakończonym keratynową końcówką. Pod wpływem ciepła generowanego przy pomocy specjalnego pistoletu, końcówka topi się i zgrzewa z naturalnymi włosami. Dopinki są z reguły bardzo cienkie, co pozwala w dowolny sposób regulować ich liczbę oraz miejsce doczepiania. Efekt jest trwały, bardzo naturalny i… zupełnie niewidoczny.

Dla kogo keratynowe przedłużanie włosów?
Keratynowe przedłużanie włosów powinny wybierać przede wszystkim panie posiadające zdrowe włosy w dobrej kondycji. Konieczność użycia wysokiej temperatury może dodatkowo osłabić delikatne, skłonne do łamania i wypadania pasma. Aby przedłużyć włosy na keratynę, ich długość powinna wynosić co najmniej 15 cm (licząc od nasady). Dzięki temu kosmyki przykryją łączenia, a efekt będzie naturalny.

Keratynowe przedłużanie włosów — efekty
Metoda keratynowa umożliwia zarówno zagęszczenie, jak i przedłużenie włosów. W zależności od swoich preferencji oraz rodzaju naturalnych pasm możesz wybrać doczepy proste, falowane lub kręcone. Duże znaczenie dla efektu ma również gramatura i kolor pasm. Zamiast samodzielnie decydować o ich wyborze, poproś o radę doświadczonego stylistę. Jako znawca tematu z pewnością zaproponuje najlepsze produkty, dostosowane do rodzaju, kondycji i odcienia Twoich włosów.

Keratynowe przedłużanie włosów — przed i po
Aby zobrazować efekty, jakie można osiągnąć dzięki keratynowemu przedłużaniu włosów, posłużymy się konkretnymi przykładami. Będą to klientki sklepu Besthair— Dominika, Alicja i Malwina.

Dominika — przed i po
Dominika przed i po
W momencie przedłużania włosy Dominiki sięgały w okolice łopatek. Były całkiem zdrowe, jedynie w dolnych partiach nieco przesuszone. Od dłuższego czasu kobieta marzyła o długich, idealnie prostych włosach. Na upragniony efekt nie chciała czekać kilku lat. Do przedłużenia włosów Dominiki użyto 140 pasm o długości 50 cm 0,8 g w kolorze nr 2 (brąz).

Efekt? Spektakularny. Włosy są idealnie gładkie, a kolor — dobrany wręcz perfekcyjnie.

Alicja — przed i po
Alicja przed i po
Alicja jest naturalną blondynką. Jej włosy są zdrowe, choć dość cienkie i delikatne. Aby dodatkowo ich nie obciążyć, stylista użył 140 wyjątkowo lekkich naturalnych doczepów o długości 40 cm i grmaturze 0,6 g. Chcąc zachować naturalny, świetlisty efekt, sięgnął po 2 kolory — nr 24 (miodowy blond) i nr 16 (ciemny blond).

Po zabiegu włosy Alicji utrzymały lekko, świetlistą strukturę. Klientka była zachwycona nową długością i swoim wyjątkowo kobiecym wyglądem.

Malwina — przed i po
Malwina przed i po
W momencie przedłużania Malwina była posiadaczką średniej długości farbowanych na rudo włosów. Mimo regularnej koloryzacji włosy były w dobrej kondycji. Jedynie lekko przesuszone końcówki wskazywały na częste używanie suszarki i prostownicy. Do przedłużenia włosów Malwiny stylista użył 140 doczepów o długości 50 cm i gramaturze 0,8 g. Idealnym wyborem okazał się odcień nr 33 (rudy).

Efekt zabiegu zaskoczył nawet Malwinę. Włosy są idealnie gładkie, miękkie i błyszczące. Fryzura jest lekka i bardzo naturalna.

Trwałość metody keratynowej

Efekt metody keratynowej utrzymuje się na włosach przez około 2 miesiące. Następnie należy wykonać zabieg podciągnięcia tych samych doczepek. Kiedy zgrzewy znajdą się zbyt nisko, mogą stać się widoczne. A to sprawi, że efekt będzie nienaturalny, a wręcz karykaturalny.

Jak pielęgnować doczepy, aby wyglądały pięknie?

Znakomity efekt metamorfozy jest zasługą sprawnych dłoni stylisty i dobrej jakości doczepów. To, jak będą wyglądać kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy po zabiegu zależy już przede wszystkim od pielęgnacji.

Jak pielęgnować włosy doczepiane na keratynę?

• Podstawą pielęgnacji włosów przedłużanych powinno być ich nawilżenie. Pozbawione wewnętrznego nawilżenia doczepy zdecydowanie szybciej niż nasze włosy tracą wilgoć. Są więc bardziej narażone na przesuszenie i nieestetyczny wygląd.
• Do mycia włosów przedłużanych używaj letniej wody i delikatnych nawilżających szamponów. Zrezygnuj z tych z zawartością alkoholu (szybko przesuszą doczepy), parabenów i silikonów.
• Po każdym umyciu wmasuj we włosy maskę silnie nawilżającą. Omijaj miejsca łączeń. Składniki kosmetyków mogą je osłabić.
• Zrezygnuj z płynnego jedwabiu. Wbrew obiegowym opiniom nie pielęgnuje doczepów, ale je przesusza.
• Choć naturalne dopinki możesz traktować tak samo, jak swoje włosy, nie przesadzaj z wysoką temperaturą. Jeśli to możliwe, susz włosy chłodnym powietrzem suszarki lub pozwól im wysychać samoistnie. Lokówki i prostownicy używaj jedynie od czasu do czasu. Dzięki temu wyeliminujesz ryzyko utraty wilgoci.
• Przed zaśnięciem związuj włosy w luźny warkocz. W ten sposób sprawisz, że nie skołtunią się i nie splączą.
• Jeśli korzystasz z basenu, pamiętaj o użyciu czepka ochronnego. Po wyjściu z wody umyj włosy i nałóż na nie odżywkę.
• Do czesania włosów przedłużonych na keratynę używaj jedynie specjalnej szczotki. Tradycyjne szczotki i grzebienie (zwłaszcza te z wąskim rozstawem zębów) mogą skołtunić włosy, osłabić, a nawet rozerwać łączenia.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixelpixelpixel