Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Włosy Clip in - jak długo się trzymają?

2020-03-27
Włosy Clip in - jak długo się trzymają?
Włosy clip in to skuteczny sposób na zagęszczenie i przedłużenie fryzury… bez wizyty w salonie fryzjerskim. W artykule wyjaśnimy, jak używać takich dopinek w domu. Podpowiemy również, jak długo się trzymają i ile kosztują.

W zależności od wybranej metody, rodzaju dopinek, lokalizacji i renomy salonu fryzjerskiego oraz renomy stylisty, ceny przedłużania i zagęszczania włosów rozpoczynają się od około 300 zł. Niestety, nie każda kobieta może pozwolić sobie na taki wydatek. Zwłaszcza, że efekt przedłużania utrzymuje się z reguły nie dłużej niż 2-3 miesiące.

Alternatywa dla przedłużania włosów w salonie - dopinki clip in.
Włosy clip in to pasma zakończone specjalnym klipsem. Jak nietrudno zgadnąć, to właśnie one służą do połączenia doczepu z naturalnymi włosami. Aby wykonać zabieg we własnym domu, zaopatrz się nie tylko w dopinki, ale również w grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, w skuwki lub klamry fryzjerskie i dodatkowe lusterko, które pozwoli Ci obserwować tył głowy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z dopinkami clip in, podczas pierwszej aplikacji możesz poprosić o pomoc mamę, siostrę lub przyjaciółkę. Domowy salon fryzjerski będzie świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu.

Założenie włosów clip in - krok po kroku
  • Założenie włosów clip in wcale nie jest trudne. Zabieg rozpocznij od przygotowania doczepów i akcesoriów, a następnie dokładnie rozczesz każde pasmo.
  • Zanim zaczniesz, sprawdź także, w jaki sposób działają klipsy i poćwicz ich rozpinanie.
  • Wydziel pasma, które przedłużysz jako pierwsze. Powinna to być najniższa partia włosów z tyłu głowy. Przy pomocy wsuwek lub klamer podepnij te, znajdujące się nad nimi. Dzięki temu nie będą przeszkadzać.
  • Weź jedno z najszerszych pasm clip in i rozepnij klips. Umieść go ponad warstwą naturalnych kosmyków i powoli przesuwaj w dół. Kiedy klipsy znajdą się w miejscu połączenia z naturalnymi włosami (tuż przy skórze), zatrzaśnij środkowy. Następnie napnij taśmy i zatrzaśnij także klipsy po lewej i prawej stronie.
  • Sprawdź jakość doczepu. Upewnij się, że klips dobrze „złapał” włosy, a taśma jest odpowiednio napięta.
  • Jeśli klips dobrze się trzyma, zajmij się kolejną, wyższą warstwą. Z przypiętych wsuwkami kosmyków wydziel kolejne pasmo i wykonaj dokładnie te same kroki.
  • W zależności od gęstości Twoich włosów, do „zrobienia” tyłu głowy potrzebne są zazwyczaj dwa lub trzy pasma. Jeśli Twoje naturalne włosy są bardzo gęste, może być niezbędne jeszcze jedno.
  • Kiedy przedłużysz włosy z tyłu głowy, zajmij się bokami. Wykorzystaj do tego najkrótsze pasma. Umieść je nad uchem lub, jeśli z każdej strony głowy używasz dwóch pasm — także w okolicach skroni.

Włosy clip in — jak długo się trzymają?
Przedłużanie włosów clip in nie jest metodą trwałą. Założone rano doczepy należy zdjąć z włosów przed zaśnięciem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby kolejnego dnia założyć je ponownie. Zwłaszcza, że „zrobienie całej głowy” trwa nie dłużej niż 10 minut, czyli zdecydowanie krócej niż staranne ułożenie „zwykłej” fryzury.

Ile kosztują doczepki clip in?
W zależności od rodzaju dopinek, długości oraz grubości włosów ceny zestawów clip in rozpoczynają się już od 119 zł. Każdy zestaw włosów clip in składa się z 7 elementów

Dla kogo przedłużanie clip in?
Doczepów clip in może używać każda kobieta, która chce szybko i spektakularnie odmienić swój wygląd. Często sięgają po nie kobiety, które chcą wyglądać wyjątkowo podczas ślubu, podróży ślubnej, ważnej imprezy czy sesji zdjęciowej. Użycie włosów z klipsem to także świetny pomysł dla pań, które chcą ocenić, jak będą się czuły i wyglądały w długich włosach.

Ważne:
jeśli zależy Ci na tym, aby zachować naturalny efekt, Twoje włosy powinny mieć co najmniej 15 cm długości, licząc od nasady głowy. Taka długość pozwoli precyzyjnie zakryć miejsca łączeń.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

pixelpixel