URODA
15.07.2019

Jak doczepić włosy clip in samemu?

Jak doczepić włosy clip in samemu?
Długie, gęste włosy bez drogiego zabiegu w salonie fryzjerskim? Tak! Dzięki dopinkom clip in przedłużysz włosy samodzielnie. W poradniku wyjaśnimy Ci, jak zrobić to krok po kroku.

Średni koszt profesjonalnego przedłużania włosów wynosi od 600 zł „w górę”. Nie da się ukryć, że nie wszystkie kobiety mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Alternatywą dla kosztownych zabiegów w salonie fryzjerskim może być… wykonanie zabiegu we własnym domu.

Jak samodzielnie przedłużyć włosy?
Samodzielne przedłużenie i zagęszczenie fryzury jest możliwe dzięki doczepom clip in — pasmom włosów zakończonych klipsem. Takie dopinki możesz kupić w zestawie (zestawy clip in składa się z 6 lub 7 części).

Czy przedłużanie włosów clip in jest trudne?
Wiele kobiet obawia się, że samodzielne przedłużenie włosów jest bardzo trudne. Nic z tych rzeczy. Przy odrobinie wprawy „zrobienie całej głowy” nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.

Ważne: jednym z najważniejszych kwestii, decydujących o efekcie zabiegu jest… kolor doczepów.
Aby osiągnąć naturalny efekt, wybierz ten, najbardziej podobny do Twojego naturalnego odcienia. Wśród dostępnych w naszym sklepie dopinek znajdziesz te w kolorze czerni, jasnego brązu, truskawkowego blondu, miodowego blondu, brązu, ciemnego brązu, średniego brązu, platynowego blondu oraz jasnego blondu. Aby dokonać najlepszego wyboru, skontaktuj się z nami i poproś o pomoc konsultanta.

Od czego zacząć?
Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z przedłużaniem włosów clip in, zaopatrz się w okrągłe lusterko (dzięki niemu będziesz mogła wygodnie obserwować tył głowy), grzebień ze szpikulcem (pozwoli komfortowo oddzielać kolejne warstwy włosów i pasma) i wsuwki lub fryzjerskie klamry (umożliwią zabezpieczenie włosów, nad którymi akurat nie pracujesz). Poćwicz także otwieranie i zamykanie zatrzasków.

Ważne: dobrym pomysłem, zwłaszcza na początku przygody z klipsami może być przedłużanie włosów razem z przyjaciółką. Pomagając innej kobiecie, lepiej zrozumiesz, „z czym to się je” i poczujesz się pewniej, pracując na własnych włosach.

Jak doczepić włosy clip in samemu?

Krok 1
Dokładnie rozczesz dopinki i ułóż je obok siebie na płaskiej powierzchni.

Krok 2
Przy pomocy grzebienia ze szpikulcem wydziel część włosów, którą przedłużysz jako pierwszą. Powinny być to dolne pasma z tyłu głowy. Przesuwając grzebień po skórze głowy (pod włosami), rozdziel włosy na dwie strony — prawą i lewą. Przy pomocy wsuwek lub fryzjerskich klamerek upnij kosmyki, znajdujące się powyżej Twojej „strefy pracy”. Dzięki temu nie będą Ci przeszkadzać. Weź jedno z najszerszych pasm z klipsem i umieść klips ponad warstwą włosów, do których je podepniesz. Przesuwając klips w dół, złap w niego naturalne pasmo i zatrzaśnij (najpierw środkowy zatrzask, a potem — po odpowiednim napięciu taśmy — także boczne). Aby ułatwić sobie przypięcie boków, przytrzymaj środkowy klips palcem.

Krok 3
Sprawdź jakość przyczepu. Upewnij się, że klipsy przylegają w odpowiedni sposób na całej szerokości pasma. Jeśli zauważysz jakiekolwiek luki, otwórz klips, zdejmij go z włosów i umieść raz jeszcze — tym razem we właściwej pozycji.

Krok 4
Odepnij wsuwki z wyższej warstwy włosów i wydziel kolejne pasmo, które przedłużysz. Postępuj dokładnie tak samo, jak w krokach 2 i 3. Pamiętaj, aby wierzchnia warstwa naturalnych włosów była na tyle długa i gęsta, aby zakryć miejsca łączeń.

Krok 5
Kolejnym krokiem będzie przyczepienie klipsów do włosów z boku głowy. Aby tego dokonać, użyj 2 najcieńszych elementów z 1-2 klipsami. Jedno z nich przyczep nad uchem, drugie — w okolicach skroni.

Po zakończeniu zabiegu dokładnie obejrzyj fryzurę w lustrze. Upewnij się, że klipsy nie są widoczne, a jakość przyczepu jest odpowiednia. Teraz wystarczy już tylko przeczesać włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami lub miękką szczotką i gotowe!

Ile kosztują doczepy clip in?
Przedłużanie włosów w domu jest zdecydowanie tańsze od zabiegu wykonywanego w salonie fryzjerskim. Ceny zestawów clip in wahają się od 119 do 369 zł. Cena zależy od długości i grubości zestawu.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixelpixelpixel