Przedłużanie włosów - keratyna czy ringi?

2020-07-17
Przedłużanie włosów - keratyna czy ringi?
Przedłużanie włosów na keratynę i przedłużanie włosów na ringi to dwie najpopularniejszej i najbardziej znane metody nadawania fryzurze długości i objętości. Czym się od siebie różnią? Którą z nich warto wybrać? Podpowiadamy.
Długie, gładkie i błyszczące włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety, nie każda kobieta może się nimi poszczycić. Na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom przedłużania i zagęszczania fryzury posiadaczki cienkich, rzadkich i krótkich kosmyków mogą skutecznie pomóc naturze.

Na czym polega przedłużanie włosów?
Przedłużanie włosów polega na połączeniu naturalnych kosmyków z doczepami, których struktura do złudzenia przypomina strukturę prawdziwych włosów. W zależności od metody łącznikiem spajającym oba elementy są keratynowe zgrzewy, cienkie obrączki (ringi) lub silikonowe taśmy z klejem. Efekty zabiegu przeprowadzonego przez doświadczonego stylistę są bardzo naturalne, a łączenia zupełnie niedostrzegalne. Efekt trwałego przedłużania utrzymuje się na włosach od 3 do 6 miesięcy, a sam zabieg trwa z reguły około 3-4 godzin.

Ważny wybór metody
Aby osiągnąć najlepsze efekty, warto wybrać nie tylko sprawdzonego stylistę, ale również najbardziej dostosowaną do rodzaju i kondycji włosów metodę. Wśród najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez Polki należą dziś zwłaszcza dwie: metoda keratynowa i metoda na ringi.

Na czym polega metoda keratynowa?
Metoda keratynowa polega na połączeniu cienkiego pasemka naturalnych włosów z doczepem zakończonym keratynową końcówką. Aby trwale złączyć oba elementy, stylista wykorzystuje specjalną zgrzewane emitującą wysoką temperaturę. Zgrzewy przybierają barwę naturalnych włosów i znajdują się tuż przy skórze głowy. Są więc zupełnie niewidoczne. W zależności od struktury Twoich włosów i efektu, jaki chcesz osiągnąć, możesz sięgnąć po dopinki do gładkiej i prostej strukturze, falowane lub mocno kręcone.
Efekt przedłużania metodą keratynową jest bardzo naturalny i utrzymuje się na włosach nawet do 6 miesięcy. Pamiętać trzeba jedynie o regularnym podciąganiu pasm.

Dla kogo keratyna?
Ze względu na fakt, że podczas zabiegu stylista wykorzystuje wysoką temperaturę, przedłużanie włosów na keratynę jest szczególnie polecane posiadaczkom zdrowych, mocnych włosów. Jeśli Twoje pasma są delikatne i cienkie, mają skłonności do łamania i wypadania, zdecydowanie lepszym wyborem będzie przedłużenie ich na ringi.

Na czym polega metoda na ringi?
Jeśli wybierzesz przedłużanie włosów na ringi, stylista połączy cienkie pasma Twoich włosów z doczepami, używając cienkich obrączek — ringów. Zazwyczaj są one wykonane z aluminium, miedzi lub brązu. Dzięki odpowiedniemu doborowi koloru, kształtu i struktury ringów są one zupełnie niewidoczne. Choć bezpośrednio po zabiegu, możesz czuć na włosach dodatkowe obciążenie, dyskomfort mija zazwyczaj w ciągu kilku godzin.

Dla kogo ringi?
Ze względu na fakt, że podczas zabiegu stylista nie używa wysokiej temperatury, metoda na ringi jest delikatniejsza od swojej „keratynowej siostry”. Z tego powodu najchętniej wybierają ją posiadaczki cienkich włosów, ze skłonnością do łamania i wypadania.
Ważne: czasem zdarza się, że ringi uczulają. Przed przeprowadzeniem zabiegu koniecznie wykonaj próbę uczuleniową, zwłaszcza jeśli masz skłonności do alergii. Aby sprawdzić, jak na ring zareaguje Twoja skóra, potrzyj nim delikatnie szyję lub ramię. O reakcji alergicznej będą świadczyć np. zaczerwienienie czy swędzenie.

Keratyna a ringi — minimalna długość włosów
Aby przedłużanie włosów było możliwe, naturalne włosy nie mogą być krótsze niż 15 cm (od nasady głowy). W przypadku obu metod kluczowe jest bowiem zakrycie łączeń. Jeśli pasma będą krótsze, zgrzewy i ringi będą widoczne gołym okiem. Efekt zabiegu będzie więc nienaturalny, a często wręcz karykaturalny.

Keratyna a ringi — ceny przedłużania
Na koszt przedłużania włosów wpływa kilka czynników. Najważniejsze to: metoda, rodzaj, długość i gramatura doczepów, doświadczenie stylisty i lokalizacja salonu fryzjerskiego.
Ceny zabiegów wykonanych przez sprawdzonego stylistę przy użyciu dobrej jakości naturalnych dopinek wynoszą od 500 zł w górę. Jak wynika z naszych doświadczeń, ceny przedłużania metodą na ringi są nieco niższe niż tych wykonywanych metodą keratynową.

Keratyna czy ringi — którą metodę wybrać?
To, która metoda okaże się dla Ciebie najlepsza, zależy przede wszystkim od kondycji i rodzaju Twoich włosów. Jeśli jesteś posiadaczką zdrowych, mocnych pasm, wymarzone efekty zapewni Ci keratynowe przedłużanie. Jeśli Twoje włosy wymagają specjalnego traktowania, są delikatne i łamliwe — zdecydowanie lepszym wyborem będą ringi.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

pixelpixel