Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Najlepsza metoda przedłużania włosów

2018-07-18
Najlepsza metoda przedłużania włosów
Istnieje wiele sposobów zwiększania objętości i długości włosów za pomocą syntetycznych lub naturalnych pasemek. Najlepszą metodę dla konkretnej osoby dobiera odpowiednio wyszkolony stylista włosów, który uwzględniając potrzeby klientki, gęstość i strukturę włosa dopasowuje najkorzystniejszy system mocowania doczepów.
Ten sposób zagęszczania i przedłużania włosów polega na dopinaniu cieniutkich pasemek, które do biologicznych włosów klientki mocuje niewielkich rozmiarów obrączka zwana ringiem. Przedłużając włosy tą metodą korzysta się z mikroringów, szydełka do przeciągania pasemek, cążków do zaciskania ringów oraz pasm włosów z odpowiednio dostosowaną końcówką. Wystarczy nałożyć na szydełko ring w kolorze najbardziej zbliżonym do koloru biologicznych włosów, po czym przeciągnąć cienkie pasmo włosów przez szydełko i nasunąć na nie ring. Teraz należy wsunąć doczepiane pasemko w ring i zacisnąć go cążkami. Bardzo ważny jest tu dobór odpowiedniej grubości pasemka włosów, tak aby wytrzymały one dodatkowy ciężar jakim jest ring i doczep. Włosy doczepiane metodą mikroringów to doskonałe rozwiązanie dla aktywnych kobiet o cienkich, rzadkich włosach ze skłonnością do łamania. W metodzie tej nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, co mogłoby prowadzić do uszkodzenia szczególnie delikatnych włosów. Wykonane z miedzi, aluminium lub brązu, mocujące doczepiane włosy ringi, posiadają gwint lub pokryte są warstwą silikonu. Szczególnie ta druga opcja polecana jest w celu zapewnienia trwałości dopiętym pasemkom.
Keratyna jest podstawowym składnikiem włosa. To właśnie jej włosy zawdzięczają swój piękny, zdrowy blask. Keratyna jest również znakomitym sposobem na łączenie włosów z doczepianymi pasemkami. Aby wykonać zabieg keratynowego przedłużania włosów niezbędne jest zaopatrzenie się w pasemka posiadające specjalne keratynowe zakończenia (tu najlepszym wyborem będą oczywiście włosy doczepiane naturalne), keratynę (w formie granulek, pastylek lub termoplastycznego kleju) oraz profesjonalną zgrzewarkę do wykonywania tego typu zabiegów. Niezbędne okażą się także osłonki na palce, które ochronią je przed działaniem wysokiej temperatury oraz plastikowe osłonki zabezpieczające skórę głowy przed poparzeniem. Najlepsze w tym przypadku są zgrzewarki umożliwiające regulację temperatury (od 100 do 200 stopni Celsjusza) i dostosowanie jej do grubości i kondycji włosa. Zgrzewy wykonywane w metodzie keratynowej są dyskretne i trwałe. Efekt utrzymuje się aż do czterech miesięcy w zależności od tego jak szybko rosną naturalne włosy. Do zdejmowania pasemek wykorzystuje się specjalny płyn do usuwania zgrzewów z keratyny. Włosy doczepiane na keratynę dają efekt, który trwa od 3 do 4 miesięcy.

Tape on – rewelacyjny efekt w mniej niż godzinę
Często polecanym sposobem przedłużania włosów są silikonowe taśmy dopinające pasma na tzw. „kanapki”. Ta bezinwazyjna metoda umożliwia przeprowadzenie szybkiej metamorfozy i stworzenie w krótkim czasie imponującej fryzury na wytworną kolację lub imprezę. Do pasma włosów klientki doczepia się dwa dodatkowe pasemka włosów (od spodu i z góry czyli „na kanapkę”). Włosy tape on posiadają praktycznie niewidoczne mocowanie i dają możliwość wielokrotnego podnoszenia pasemek i odświeżenia fryzury wraz ze wzrostem włosów biologicznych. Metoda kanapkowa nie obciąża włosów, a taśmy są niemal niewyczuwalne, dlatego są szczególnie polecane osobom posiadającym rzadkie lub bardzo cienkie włosy. W zależności od tego czy zależy nam na efekcie wydłużenia czy również zagęszczenia fryzury, stosuje się od 8 do 18 „kanapek”. Mimo zastosowania hipoalergicznego, silnie wiążącego kleju, zdejmowanie doczepów nie stanowi większego problemu. Za pomocą specjalistycznego preparatu taśmy zostają z łatwością rozłączone. Taśmy można wykorzystywać ponownie dlatego warto dbać o dodatkowe pasemka by móc korzystać z nich przez wiele miesięcy. Ten rodzaj mocowania jest wyjątkowo często wybierany przez stylistów przygotowujących modelki do sesji zdjęciowych, ponieważ w krótkim czasie pozwala stworzyć wspaniałą stylizację i zdjąć dodatkowe pasma bez uszkadzania włosów modelki.

Clip in – włosy do zadań specjalnych
Najbezpieczniejsza dla włosów i skóry głowy metoda przedłużania włosów, która nie wymaga ich nagrzewania czy stosowania jakichkolwiek klejów czy wosków. Włosy clip in mocowane są za pomocą zatrzasków, które dopina się do naturalnych włosów klientki. Pasma włosów na taśmach różnej szerokości mocuje się w odpowiednich miejscach na głowie (z tyłu głowy i nad skroniami) do wcześniej lekko natapirowanych włosów. Wprawny stylista zamocuje dodatkowe kosmyki włosów w dosłownie kilka minut. Pasma clip in dają możliwość zakładania i zdejmowania dodatkowych włosów w zależności od potrzeb. Dobrze pielęgnowane pasma dopinanych włosów mogą posłużyć jako uzupełnienie fryzury bardzo wiele razy. Sposób ten daje najlepszy efekt przy rozpuszczonych włosach. Wystarczy odrobina wprawy, by nauczyć się samodzielnie dopinać pasemka bez konieczności odwiedzania salonu fryzjerskiego. Aby zabezpieczyć dopinane pasemka warto zdejmować je przed snem, ewentualnie zapleść w delikatny warkocz. Doczepy pielęgnuje się podobnie jak żywe włosy ze szczególnym naciskiem na ich nawilżanie. Przy codziennym stosowaniu włosów clip in wystarczy myć je raz na miesiąc stosując łagodny szampon bez dodatku SLS. Najlepszy efekt otrzymamy stosując tę metodę w przypadku gęstych, grubych włosów, dzięki którym zatrzaski mocujące pasemka stają się praktycznie niewidoczne.

Jakie włosy wybrać?
We wszystkich metodach zagęszczania włosów stosować można zarówno włosy syntetyczne jak i naturalne. Decydując się na te ostatnie możemy mieć pewność, że przy poprawnym umocowaniu pasemek fryzura będzie wyglądać naturalnie i pięknie. Jakość włosów ma tu ogromne znaczenie. Przy odpowiedniej pielęgnacji dodatkowe pasemka mogą posłużyć nam przez wiele kolejnych miesięcy. Naturalne włosy doczepiane można farbować, prostować i dowolnie stylizować ponieważ poddają się tym zabiegom na równi z włosami biologicznymi. Warto wybrać kolor zbliżony do naszego naturalnego koloru włosów, gdyż nawet w przypadku koloryzacji otrzymamy zbliżony efekt. Decydując się na pasma włosów w odcieniu jaśniejszym o kilka tonów uzyskamy ciekawy efekt ombre. Grubość i strukturę doczepianych pasemek dobiera się do naturalnych włosów klientki, dlatego w Polsce szczególną popularnością cieszą się włosy słowiańskie. Bez względu na wybraną metodę warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę do włosów doczepianych, która pomaga w rozplątywaniu włosów bez ich uszkadzania czy wyrywania z mocowań.

Stosowane obecnie techniki doczepiania pasm włosów są wyjątkowo dyskretne i trwałe, a wybór najlepszej z nich zależy niemal wyłącznie od tego czy planujemy stworzyć fryzurę na specjalną okazję, czy też chcemy trwale przedłużyć i zagęścić włosy. Jeśli odpowiednio zadbamy o pielęgnację dodatkowych pasemek, będziemy cieszyć się nimi przez wiele miesięcy.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018

Polecane

pixelpixel