SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak myć włosy — metoda kanapkowa?

2019-12-19
Jak myć włosy — metoda kanapkowa?
Metoda kanapkowa pozwala zagęścić i przedłużyć włosy nawet na 6 miesięcy. Jak myć i pielęgnować dopinki, aby jak najdłużej wyglądały pięknie?

Bezpośrednio po zabiegu przedłużania i zagęszczania włosów większość doczepów wygląda zjawiskowo. Gładkie, miękkie i lśniące skutecznie dodają uroku, podkreślają kobiecość i naturalne piękno. Na to, jak będą wyglądać w kolejnych dniach, tygodniach i miesiącach wpływa jednak nie tylko jakość dopinek i technika wykonania, ale przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja. Jej zasady omówimy na przykładzie konkretnej metody. Będzie nią metoda kanapkowa, zwana również metodą tape on.

Na czym polega metoda kanapkowa?
Metoda kanapkowa jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych metod przedłużania włosów. Dlaczego? Wszystko dzięki wyjątkowej delikatności i niewielkiej inwazyjności. Zabieg odbywa się bez użycia wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych. Silikonowe taśmy, łączące dopinki z naturalnymi włosami nie obciążają i nie niszą naturalnych kosmyków. Przedłużanie na kanapkę będzie więc świetnym wyborem nie tylko dla posiadaczek normalnych, zdrowych włosów, ale również dla pań, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem i łamliwością swoich kosmyków. Może być wykonany, jeśli naturalne włosy mają długość co najmniej 15 cm (licząc od nasady).

Jak myć włosy przedłużone metodą kanapkową?
Odpowiednie mycie doczepianych włosów zapewni im witalność i gładkość. Sprawi także, że nie będą się plątać i kołtunić. O czym warto pamiętać?

• Po zabiegu przedłużania nie myj włosów przez 48 godzin. Dzięki temu klej lepiej zwiąże, a łączenia będą maksymalnie trwałe.
• Przed umyciem rozczesz włosy specjalną szczotką do włosów przedłużanych.
• Jeśli to możliwe, myj włosy, stojąc pod prysznicem, zachowując pozycję pionową. Nie plącz włosów, nie wykonuj okrężnych ruchów i nie wcieraj w nie szamponu. Zadbaj natomiast o to, aby dokładnie oczyścić skórę głowy. Same dopinki z powodzeniem umyje piana.
• Myj włosy przyjemnie ciepłą lub letnią wodą. Unikaj zbyt gorącej.
• Do mycia włosów przedłużanych na kanapkę stosuj serie stworzone z myślą o pielęgnacji doczepów. Jeśli nie chcesz lub nie możesz kupić takich kosmetyków, sięgnij po delikatne drogeryjne produkty bez substancji SLS, alkoholu silikonów i parabenów.
• Po umyciu wytrzyj włosy ręcznikiem. Pamiętaj, że na tym etapie również szczególnie pożądana jest delikatność. Nie trzyj ich mocno, nie wiąż turbanu i nie czochraj. Zamiast tego delikatnie przykładaj ręcznik do doczepów, próbując pozbyć się nadmiaru wody.
• Kiedy włosy będą jeszcze mokre, dokładnie je rozczesz. Zacznij od końcówek, przesuwając się ku górze. Aby usprawnić cały proces, możesz delikatnie przytrzymywać pasma u nasady.

Metoda kanapkowa — zasady pielęgnacji
• Włosy przedłużane są pozbawione naturalnego źródła wewnętrznego nawilżania. Podstawową zasadą pielęgnacji dopinek powinno być więc zapewnienie im optymalnego poziomu wilgoci i eliminacja utraty wody.
• Po każdym myciu wetrzyj we włosy nawilżającą odżywkę. Możesz także stosować lekką odżywkę w sprayu. Pamiętaj, aby omijać miejsca łączeń. Składniki kosmetyków mogą je osłabić.
• Dwa razy w tygodniu nałóż na włosy maskę. Podobnie, jak w przypadku odżywki uważaj na miejsca łączeń.
• Choć wiele osób uważa, że świetnym kosmetykiem do pielęgnacji włosów przedłużanych jest płynny jedwab, z naszego doświadczenia wynika, że jego składniki mogą przesuszyć przedłużane włosy.
• Przed wizytą na basenie załóż na włosy silikonowy czepek. Po wyjściu z wody koniecznie je umyj.
• Aby zapobiec plątaniu i kołtunieniu, przed zaśnięciem zwiąż włosy w ciasny warkocz.
• Choć naturalne dopinki możesz suszyć suszarką, farbować, prostować i kręcić, nie przesadzaj z użyciem wysokiej temperatury. Takie zabiegi mogą szybciej pozbawić włosy blasku, sprawiając, że staną się suche i matowe. Aby zminimalizować takie ryzyko, przed każdym kontaktem z wyższą temperaturą, zastosuj ochronny spray.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

pixelpixel