SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak myć doczepiane włosy?

2018-05-20
Jak myć doczepiane włosy?
Doczepiane pasma są idealnym sposobem na łatwą i szybką metamorfozę. Ich odpowiednia pielęgnacja zapewni im długą żywotność i jednocześnie piękną fryzurę przez długi czas. Nie są to skomplikowane czy kosztowne czynności, wiążące się z wizytami w salonie kosmetycznym. Domowa pielęgnacja zapewni znakomite efekty przez kilka miesięcy. Jest to inwestycja w atrakcyjny i przyciągający wzrok wygląd. Włosy będą lśniące, naturalnie piękne i zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Włosy doczepiane naturalne należy utrzymywać w czystości bez względu na to, czy je aktualnie używamy, czy nie. Sposób i częstotliwość ich mycia jest bardzo istotny, natomiast nie trzeba tego robić codziennie. Warto zapoznać się wcześniej z instrukcją pielęgnacji doczepionych pasm, by nie zniszczyć ich już po pierwszym myciu. Pozwoli to na ich długą użyteczność przy zachowaniu perfekcyjnych rezultatów. Na rynku jest wiele różnych kosmetyków, które pielęgnują i odpowiednio nawilżają przedłużone włosy. Należy wybierać tylko te, które są przeznaczone do przedłużanych włosów. Inaczej dopinki mogą się wysuszać, kołtunić i puszyć.

Pielęgnacja od A do Z
Przed umyciem doczepiane włosy powinno się dokładnie rozczesać. Doczepki mogą plątać się, ale nie wolno ich szarpać szczotką, tylko delikatnie rozdzielać palcami. Inaczej możemy uszkodzić ich strukturę. Na rynku są dostępne specjalne szczotki, które ułatwiają rozczesywanie przedłużanych pukli. Czesanie jest obowiązkową czynnością, dlatego od razu powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do pielęgnacji przedłużanych pasm. Włosy doczepiane naturalne są martwe po ścięciu, dlatego dbanie o nie jest podstawą do utrzymania ich w dobrej kondycji.

Doczepiane włosy należy myć w letniej wodzie, najlepiej pod prysznicem. Woda pada z góry, dzięki czemu pasma nie będą się plątać. Myjemy je delikatnie, przesuwając dłonie tylko w kierunku góra - dół. Łuski włosów otwierają sięprzez wilgoć i ciepło. Okrężne ruchy mogłyby spowodować, że będą zahaczać się o siebie i kołtunić. Najbardziej zanieczyszczone są skóra głowy i włosy tuż przy nasadzie. Dlatego najpierw masujemy te miejsca. Dopinki do włosów wyczyszczą się same dzięki spływającej pianie z szamponu. Należy pamiętać o stosowaniu odżywek lub masek silnie nawilżających, ale nie wolno ich nakładać na łącza pasemek. Po umyciu powinno się przeczesać włosy palcami i odsączyć wodę ręcznikiem. Unikajmy szarpania czy czochrania doczepianych pasm. Można je też zwinąć w ręcznik na kilka minut. Najlepszą i najbezpieczniejszą metodą jest pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia. Osoby, które chcą uzyskać efekt fal, mogą użyć wosku w sprayu bądź odżywki, a następnie pozgniatać włosy w dłoniach. Nowa fryzura będzie gwarantowana.

Przedłużane pasma wymagają odpowiedniej pielęgnacji odżywkami, szamponami czy balsamami. Dzięki temu mogą nam służyć od 2 do 6 miesięcy. Ich żywotność zależy od tego, jak o nie dbamy. Zaniedbane mogą stracić swoją witalność i będzie trzeba je wymienić. Dedykowanymi kosmetykami do doczepianych pasm są delikatne preparaty o właściwościach nawilżających. Najlepsza seria, która jest sprawdzona na rynku już od 5 lat, to GoldwellRichRepair. Nie poleca się stosowania jedwabiu, gdyż przesusza włosy i powoduje ich puszenie się oraz kołtunienie. Warto od czasu do czasu zrobić odżywczy koktajl na noc z oliwą z oliwek. Odradza się używanie drogeryjnych szamponów, a także przeciwłupieżowych i takich, które w swoim składzie zawierają alkohol. Przez takie popularne specyfiki dopinki do włosów będą wysuszone i splątane.

Włosy doczepiane naturalne można przeczesać po umyciu, kiedy będą wilgotne. Zaczyna się od samych końców i stopniowo przechodzi do całej długości. Specjalna szczotka ułatwi zadanie i zabezpieczy przed wypadaniem bądź wyrywaniem. Bardzo długie pasma należy wiązać w luźny warkocz na noc. Dzięki temu rano będziemy gotową fryzurę. Przed używaniem prostownicy czy lokówki zaleca się użycie specjalnych preparatów ochronnych. Nie wolno nagrzewać włosów u samej nasady, przy zgrzewach. Aby zrobić fale czy loki proponuje się zastosowanie wałków lub papilotów, które nie niszczą doczepionych pasm. Do każdego zabiegu stylizacyjnego poleca się stosowanie wosku, odżywki w sprayu, by utrzymać efekt błyszczących i zdrowo wyglądających włosów.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018

Polecane

pixelpixel