SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ile kosztują doczepiane włosy?

2018-10-28
Ile kosztują doczepiane włosy?
Cena przedłużania włosów zależy nie tylko od renomy salonu fryzjerskiego i doświadczenia stylisty. Na finalną kwotę usługi składa się także koszt doczepów. Ile kosztują doczepiane włosy? Dlaczego skorzystanie z usług wyjątkowo taniego stylisty może być szczególnie ryzykowne? Wyjaśniamy. W zależności od metody, rodzaju doczepów, renomy salonu fryzjerskiego i doświadczenia stylisty, koszt przedłużania włosów wynosi od 500 zł

Ile kosztują doczepy?
Koszt doczepów zależy przede wszystkim od ich rodzaju. Naturalne dopinki są z reguły droższe niż ich „syntetyczne siostry”. Nieco wyższa cena przekłada się jednak na zdecydowanie lepszy efekt przedłużania. Zabieg wykonany przy pomocy naturalnych dopinek to gwarancja równie naturalnego wyglądu. Struktura słowiańskich pasm do złudzenia przypomina bowiem włosy Polek. Jeśli zabieg przeprowadzi doświadczony stylista, nikt nawet nie zorientuje się, że Twój piękny wygląd nie jest dziełem natury. Syntetyczne doczepy, choć nieco tańsze, nie wyglądają już tak zjawiskowo. Ich plastikowy, nienaturalny blask często powoduje karykaturalny, teatralny efekt.

Naturalne doczepy — koszt
Co ciekawe, ceny naturalnych doczepów mogą być bardzo różne. Ich koszt zależy bowiem od długości, wagi oraz metody przedłużania. Nieco innych pasm będzie bowiem wymagać metoda keratynowa, inne będą potrzebne do przedłużania na ringi czy do metody kanapkowej.

Koszt włosów — metoda keratynowa
Metoda keratynowa jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej znanych metod przedłużania włosów. Polega ona na połączeniu cienkiego pasma naturalnych włosów z kosmykiem, zakończonym keratynową końcówką, tzw. łuską. Połączenie obu pasm odbywa się przy użyciu specjalnej zgrzewarki lub pistoletu, z użyciem wysokiej temperatury. Keratynowe przedłużanie włosów jest więc szczególnie wskazane dla posiadaczek normalnych, niezniszczonych włosów, bez tendencji do nadmiernego wypadania i łamania.

Włosy doczepiane na keratynę z reguły sprzedaje się w zestawach. Koszt 20 dopinek o długości 40 cm i wadze 0,4 g. wynosi około 26 zł. W przypadku dłuższych i grubszych pasm (50 cm i 0,8 g.), cena wynosi 44 zł. Jak twierdzą eksperci, aby osiągnąć najlepsze efekty przedłużenia, potrzeba z reguły od 120 do 160 pasemek. W przypadku zagęszczenia powinno być to około 80 - 120 pasm. Koszt samych doczepów potrzebnych do przedłużania włosów metodą keratynową więc od 156 do 352 zł.

Koszt włosów — metoda na ringi
Przedłużanie włosów metodą na ringi polega na połączeniu naturalnych kosmyków z cieniutkimi pasemkami przy pomocy niewielkich rozmiarów obrączek — ringów. Odpowiedni dobór ich rodzaju rozmiaru i koloru pozwala osiągnąć bardzo naturalny efekt przedłużania. Co ważne, przedłużanie włosów na ringi odbywa się bez użycia wysokiej temperatury. Dzięki temu naturalne pasma nie są narażone na wysuszenie i uszkodzenie.

Koszt jednego doczepu, potrzebnego do wykonania zabiegu metodą na ringi wynosi od 1,20 zł (długość - 40 cm, waga - 0,4 g.) do 2,60 zł (długość - 60 cm, waga - 0,8 g.). Podobnie jak w przypadku metody keratynowej, do osiągnięcia najlepszych efektów przedłużenia należy wykorzystać od 120 do 160 pasemek. W przypadku zagęszczenia powinno być to około 80 - 120 pasm. Koszt samych doczepów potrzebnych do przedłużania włosów metodą na ringi wynosi więc od 144 do 416 zł.

Koszt włosów — metoda tape on
Metoda tape on, zwana inaczej metodą kanapkową polega na przytwierdzeniu do linii włosów silikonowej taśmy z doczepami. Sam zabieg opiera się na tworzeniu struktury przekładki — pomiędzy naturalnymi pasmami stylista umieszcza włosy tape on. Dzięki temu efekt jest naprawdę naturalny, a silikonowe taśmy — zupełnie niezauważalne. Przedłużenie włosów metodą kanapkową nie wymaga użycia wysokiej temperatury. Ze względu na sposób przeprowadzenia zabiegu, jest też najmniej inwazyjną metodą przedłużania na rynku. Po „kanapkę” śmiało mogą więc sięgnąć posiadaczki łamliwych, delikatnych włosów.

Koszt jednej kanapki o długości 40 cm i wadze 50 g wynosi 19 zł. W przypadku tej o długości 60 cm i grubości 80 g jest to 32 zł. W przypadku przedłużania optymalna liczba kanapek wynosi od 12 do 18. W przypadku zagęszczania — od 8 do 12. Koszt kanapek, niezbędnych do przedłużania wynosi więc od 228 do 576 zł.

Koszt włosów — metoda clip in
Przedłużanie włosów metodą clip in będzie zdecydowanie najtańsze spośród wszystkich wspomnianych w tekście metod. Pasma clip in służą bowiem do samodzielnej aplikacji. Jedynym kosztem zabiegu będzie więc właśnie koszt doczepów.

Najtańsze włosy clip in to włosy najkrótsze i najlżejsze. Zestaw naturalnych włosów składający się z:
• 1 taśmy z 3 spinkami — szerokość 20 cm,
• 1 taśmy z 3 spinkami — szerokość 15 cm,
• 2 taśm z 2 spinkami — szerokość 2*10 cm,
• 2 taśm z 1 spinką — szerokość 2*5 cm,
możesz mieć już za 119 zł.

Jeśli chcesz, by Twoje włosy były naprawdę długie, sięgnij po dopinki o długości 60 cm.
Zestaw doczepów (o długości 60 cm i grubości 140 g.), składający się z:
• 1 taśmy z 4 spinkami — szerokość 20 cm,
• 2 taśm z 3 spinkami — szerokość 2*15 cm,
• 2 taśm z 2 spinkami — szerokość 2*10 cm
• 2 taśm z 1 spinką — szerokość 2*5 cm
będzie Twój już za 369 zł.

Dzięki doczepom clip in, swój wygląd będą mogły odmienić również panie, których nie stać na kosztowne zabiegi w salonach fryzjerskich. Przy odrobinie doświadczenia „zrobienie” całej głowy nie potrwa dłużej niż kilka minut, a metamorfoza będzie naprawdę spektakularna.

Tanie przedłużanie? Nie daj się zwieść
Przedłużenie włosów u stylisty, oferującego podejrzanie niskie ceny usług może okazać się bardzo ryzykowne. Niska cena przekłada się zazwyczaj na obniżoną jakość dopinek. Kupując tanie doczepy (często z niesprawdzonego, przypadkowego źródła), fryzjer może zaproponować klientom atrakcyjną cenę. Niestety, często okazuje się, że efekt jego pracy jest kompletnie niesatysfakcjonujący. Wydane na przedłużanie pieniądze można więc uznać za wyrzucone w błoto.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

pixelpixel