URODA
15.02.2021

Fryzury na wesele - długie włosy

Fryzury na wesele - długie włosy

Podczas ślubu i wesela piękny wygląd liczy się szczególnie. Jak wybrać fryzurę, która podkreśli piękno panny młodej i doda jej uroku?

Ślub i wesele to wyjątkowe momenty w życiu każdej kobiety. Aby wyglądać najpiękniej, przyszłe panny młode miesiącami analizują detale sukni ślubnej, welonu, kolory kwiatów czy… wygląd fryzury. Ta jest bowiem jednym z najważniejszych elementów ślubnego looku. Jak wybrać fryzurę, która podkreśli piękno panny młodej?

Jak wybrać fryzurę, która podkreśli naturalne piękno panny młodej?

Choć w internetowych źródłach można znaleźć wiele zasad, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, ślubnej kreacji czy nakrycia głowy, podstawą świetnego wyglądu jest przede wszystkim… dobre samopoczucie. Wybierając fryzurę postaw więc na taką, w której czujesz się dobrze i naturalnie. Nie lubisz upięć? Postaw na rozpuszczone włosy. Chcesz wyeksponować smukłą szyję? Wybierz efektowny kok lub modny kucyk. Uwielbiasz styl boho? Poproś fryzjera o stworzenie efektownego warkocza wokół głowy.
Oto 3 przykładowe fryzury, które sprawią, że panna młoda będzie wyglądać i czuć się zjawiskowo.

3 fryzur weselne z długich włosów

Naturalne romantyczne loki

Jeśli chcesz podkreślić swoją romantyczną naturę, postaw na fale lub loki. Aby stworzyć taką fryzurę, nie musisz korzystać z pomocy fryzjera. Z powodzeniem zrobisz ją sama, z pomocą druhny lub najlepszej przyjaciółki.
Aby uzyskać najlepszy efekt:
• umyj włosy wieczorem i zaaplikuj na nie preparat wzmacniający skręt, a następnie lekko podsusz suszarką (włosy powinny być lekko wilgotne). Podziel pasma na cztery części i z każdej z nich upleć warkocz. Tak przygotowana… idź spać.
• Upewnij się, że wszystkie włosy całkowicie wyschły, a następnie rozplącz warkocze. Jeśli w niektórych miejscach pozostały wilgotne (może się to zdarzyć przy wyjątkowo gęstych i grubych włosach), dosusz je suszarką.
• Zaaplikuj na włosy preparat termoaktywny i włącz lokówkę (świetny efekt uzyskasz, używając lokówki stożkowej). Podziel włosy na dwie części — górną i dolną. Górne pasma zepnij fryzjerskimi klipsami, aby nie przeszukały w pracy „nad dołem”. Kiedy lokówka będzie gorąca, nawijaj na nią poszczególne pasma, kierując skręt w zewnętrznym kierunku (od głowy). Kiedy spodnia warstwa będzie gotowa, zajmij się górną. Jeśli chcesz osiągnąć efekt grubego skrętu, pasma powinny być grubsze. Jeśli chcesz uzyskać drobne loki — cieńsze. Kiedy nawiniesz na lokówkę wszystkie włosy, skieruj głowę na dół i rozdziel loki palcami. Spryskaj fryzurę odrobiną lakieru w sprayu. Gotowe!

Fale Beach waves

Jeśli chcesz wyglądać niczym dziewczyna surfera (świetny pomysł, jeśli bierzesz ślub na plaży!) postaw na fale w stylu beach waves. Z powodzeniem wykonasz je samodzielnie, przy pomocy… prostownicy. Jak to zrobić?

• Wysusz włosy w taki sposób, aby nadać im maksymalną objętość, zwłaszcza u nasady. Możesz wyciągnąć je na okrągłej szczotce lub wysuszyć suszarką, opuszczając głowę w dół. Użyj preparatu termoaktywnego, najlepiej takiego, który wzmacnia skręt.
• Podziel włosy na mniejsze partie i zabezpiecz je przy pomocy fryzjerskich klipsów. Wypinaj tylko te, nad którymi będziesz pracować. Otwórz ramiona prostownicy i zawiń pasmo włosów wokół dolnej części. Przekręć prostownicę wokół własnej osi, aby pasmo znalazło się pomiędzy ramionami. Zamknij prostownicę i kieruj ją w dół, końcówkom włosów.

fale beach waves

Zanim przystąpisz do działania, możesz obejrzeć także dostępne w internecie filmy instruktażowe, które zilustrują cały proces krok po kroku. Pamiętaj także, że wykonanie takiej fryzury wymaga wprawy. Jeśli chcesz zrezygnować z usług fryzjera i sama stworzyć uczesanie na wesele, rozpocznij testy kilka tygodni przed imprezą. Dzięki temu nabędziesz doświadczenia i podczas wielkiego dnia osiągniesz dokładnie taki efekt, jaki sobie wymarzyłaś.

Korona z warkocza

Jeśli uwielbiasz styl boho i chcesz wyeksponować piękną szyję, postaw na upięcie — warkocz w stylu boho. Wbrew pozorom jego wykonanie wcale nie jest tak trudne, jak można przypuszczać.
• Zrób przedziałek z boku głowy.
• Z „większej” części wydziel pasmo tuż nad czołem i podziel je na trzy części. To właśnie one będą zaczątkiem warkocza.
• Zacznij zaplatać warkocz, dobierając kolejne włosy z boków (efekt warkocza dobieranego). Kontynuuj czynność, przechodząc przez całą szerokość głowy. Kiedy zbliżysz się do ucha, przytrzymaj pasmo dłonią, która jest po tej samej stronie co ucho. Drugą dłonią przełóż pasmo do pozostałych dwóch pasm, zwalniając dłoń przy uchu.
• Przełóż wolną rękę z tyłu głowy, tak jakby chciała… podrapać się po plecach. Kontynuuj splot.
• Ogon warkocza przypnij wsuwkami tuż nad jego początkiem. Końcówkę sprytnie ukryj pod splotem.

korona z warkocza

Podobnie jak w przypadku fal beach waves, osiągnięcie mistrzostwa wymaga wprawy. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, ćwicz, ćwicz, ćwicz, co najmniej kilka tygodni przed weselem. Dobrym pomysłem może być także poproszenie o pomoc przyjaciółki lub druhny.

Długie włosy w ciągu… kilku godzin

Jeśli marzysz o pięknych falach lub gustownym upięciu, jednak jesteś posiadaczką krótkich włosów… nie załamuj rąk. Ślub i wesele to świetna okazja, aby wreszcie spełnić swoje marzenia i… przedłużyć włosy. Dzięki przedłużaniu w ciągu zaledwie kilku godzin z zadziornej chłopczycy przeobrazisz się w pełną kobiecego uroku damę. Na czym polega przedłużanie włosów?
Przedłużanie włosów polega na połączeniu naturalnych pasm z doczepami, które do złudzenia przypominają ich strukturę. Spoiwem, które łączy oba elementy są: keratynowe zgrzewy (metoda na keratynę);
cienkie obrączki — ringi zakończone gwintem (metoda na ringi);
silikonowe, cienkie taśmy z klejem (metoda kanapkowa).
Jak wybrać najlepszą dla siebie metodę?

Jak wybrać metodę przedłużania włosów?

W dobrze najbardziej dostosowanej do kondycji i struktury Twoich włosów metody powinien pomóc doświadczony fryzjer. Jako ogólną zasadę można jednak przyjąć, że:
• przedłużanie włosów metodą keratynową jest szczególnie polecane posiadaczkom normalnych, zdrowych włosów. Podczas zabiegu wykorzystuje się bowiem wysoką temperaturę, która może dodatkowo przesuszyć delikatne i słabe pasma;
• z przedłużania metodą na ringi mogą korzystać także panie z cienkimi, delikatnymi i łamliwymi włosami. Podczas zabiegu nie wykorzystuje się bowiem wysokiej temperatury ani agresywnych substancji chemicznych. Uważaj, jednak jeśli masz tendencje do alergii. Ringi mogą uczulać. Aby wyeliminować takie ryzyko, przed zabiegiem zrób próbę uczuleniową;
• metoda kanapkowa (tape on) sprawdzi się znakomicie w przypadku pań z najdelikatniejszymi, rozjaśnionymi i osłabionymi zabiegami fryzjerskim włosami. Z powodu charakterystycznego łączenia jest ona najmniej inwazyjną metodą przedłużania włosów na rynku.

Trwałość przedłużanych włosów

W zależności od metody, rodzaju dopinek oraz pielęgnacji trwałość doczepów wynosi średnio od 3 do 6 miesięcy. Aby włosy wyglądały pięknie jak najdłużej, poproś fryzjera o to, aby wykonał zabieg przy użyciu naturalnych włosów słowiańskich. Te nie tylko wyglądają bardzo naturalnie, ale są także zdecydowanie trwalsze od syntetycznych dopinek.
Nie mniej ważna jest odpowiednio pielęgnacja. Jej podstawą powinno być delikatne nawilżanie, stosowanie kosmetyków do włosów przedłużanych oraz rozsądne stosowanie suszarki, prostownicy i lokówki. Choć przedłużone włosy można traktować tak samo, jak własne, pamiętaj, że są one pozbawione wewnętrznego źródła nawilżania. Zdecydowanie szybciej nienaturalne pasma tracą wilgoć.

Alternatywa dla trwałego przedłużania włosów

Jeśli nie chcesz lub nie możesz przedłużyć włosów na kilka miesięcy, skorzystaj z alternatywnego rozwiązania — sięgnij po doczepy clip in. W zależności od liczby elementów, długości i gramatury ich koszt wynosi od 139 do 379 zł.

Doczepy clip in to pasma sztucznych włosów zakończone plastikowym klipsem. Dzięki nim przedłużysz włosy samodzielnie, bez konieczności korzystania z usług fryzjera.
Metoda clip in nie jest metodą trwałą. Założone rano doczepy należy zdjąć przed zaśnięciem. Efektowny wygląd, łatwość aplikacji oraz atrakcyjna cena sprawiają, że wiele kobiet używa ich właśnie podczas wyjątkowych okazji — ślubu, wesela, ważnej imprezy czy uroczystości.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixelpixelpixel