URODA
01.11.2019

Włosy na ringi - efekt przed i po

Włosy na ringi - efekt przed i po
Metoda na ringi to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych metod przedłużania włosów. Na czym polega? Komu przyniesie największe korzyści? Jakie efekty zapewnia? Podpowiadamy.

Przedłużanie włosów eliminuje konieczność wielomiesięcznego oczekiwania na wymarzoną fryzurę. Dzięki zabiegowi możesz stać się posiadaczką burzy loków lub gładkich niczym tafla pasm w ciągu zaledwie kilku godzin. Aby zapewnić sobie najlepsze efekty, warto wybrać nie tylko doświadczonego stylistę, ale również dostosowaną do rodzaju i kondycji włosów metodę.

Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez Polki metod jest metoda na ringi.
Polega ona na połączeniu naturalnych pasm z doczepami przy pomocy wąskich obrączek zwanych ringami. Ich rodzaj rozmiar, rodzaj i kolor dobiera się odpowiednio do rodzaju i struktury włosów klientki. Dzięki temu są zupełnie niewidoczne, a efekt przedłużania — bardzo naturalny.

Ważne: czasem zdarza się, że ringi uczulają. Zwłaszcza jeśli masz tendencje do alergii i uczuleń, przed wykonaniem zabiegu, zrób próbę uczuleniową. Dzięki temu unikniesz kłopotliwych dolegliwości.

Także dla delikatnych włosów
Podczas przedłużania włosów metodą na ringi nie stosuje się wysokiej temperatury ani agresywnych substancji chemicznych. Dzięki temu naturalne pasma nie są narażone na przesuszenie i uszkodzenie. Metodę na ringi mogą więc stosować posiadaczki cienkich, delikatnych kosmyków ze skłonnością do wypadania.
Metoda na ringi pozwala zarówno przedłużyć, jak i zagęścić włosy. W zależności od swoich potrzeb i oczekiwań możesz wybrać krótsze (40 cm) lub dłuższe (60 cm) dopinki. Profesjonalnie wykonany zabieg eliminuje widoczność ringów i zapewnia bardzo naturalny efekt.

Warto wiedzieć: choć ringi są bardzo cienkie i lekkie, bezpośrednio po zabiegu możesz odczuwać ich obecność. Minimalny dyskomfort nie trwa jednak dłużej niż jeden — dwa dni.

Włosy na ringi — przed i po
Aby zobrazować efekty, jakie można osiągnąć dzięki przedłużaniu włosów na ringi, posłużymy się konkretnymi przykładami. Będą to klientki sklepu Besthair - Kasia, Milena i Dorota.

Kasia — przed i po
Kasia przed i po
Przed przedłużaniem Kasia miała zdrowe, choć bardzo delikatne włosy. Aby nie osłabić ich struktury, zdecydowała się na zabieg metodą na ringi. Do metamorfozy fryzury Kasi stylista wykorzystał 100 pasemek o długości 60 cm i gramaturze 0,8g w kolorze nr 1 (czerń).

Po zabiegu włosy Kasi są idealnie proste i gładkie. Dzięki prostemu cięciu fryzura wygląda elegancko i bardzo stylowo.

Milena — przed i po
Milena przed i po
Przed zabiegiem włosy Mileny były wysuszone i osłabione regularnym stosowaniem suszarki, lokówki i prostownicy. Widać to zwłaszcza u nasady głowy. Aby poprawić wygląd fryzury, bez dodatkowego obciążania pasm, kobieta zdecydowała się przedłużyć włosy metodą na ringi. Aby wykonać metamorfozę fryzury, stylista wykorzystał 120 pasm o długości 40 cm i gramaturze 0,6g w kolorze nr 60 (platynowy blond).

Trzeba przyznać, że efekt zabiegu jest naprawdę spektakularny. Włosy są gładkie i zdrowe, a po wysuszonych końcówkach nie ma nawet śladu.

Dorota — przed i po
Dorota przed i po
Spektakularną zmianę fryzury dzięki metodzie na ringi przeszła również Dorota. Przed wykonaniem zabiegu jej włosy zmęczone agresywnymi zabiegami fryzjerskimi nie były w najlepszej kondycji. Napuszone, suche i rozdwojone wyglądały na zaniedbane. Aby zmienić wygląd fryzury Doroty, stylista użył 120 doczepów o długości 50 cm i gramaturze 0,8 g w kolorze nr 60 (platynowy blond).

Efekt zabiegu przerósł najśmielsze oczekiwania Doroty. Przedłużone włosy są gładkie i zdrowe, a po rozdwojonych końcówkach i puchu nie pozostał nawet ślad.

Trwałość metody na ringi
Trwałość doczepów w metodzie na ringi utrzymuje się do 2 miesięcy. Następnie trzeba podciągnąć łączenia używając tych samych włosów. Pamiętaj, że ich piękny wygląd zależy nie tylko od jakości i rodzaju oraz wprawnej dłoni stylisty, ale również od właściwej pielęgnacji.

Jak pielęgnować włosy na ringi?
Struktura naturalnych doczepów używanych do przedłużania włosów do złudzenia przypomina strukturę naturalnych włosów. Dopinki są jednak pozbawione wewnętrznego źródła nawilżania. Zdecydowanie szybciej niż nasze kosmyki tracą więc wilgoć, blask i połysk. Głową zasadą towarzyszącą pielęgnacji włosów na ringi powinno być więc nawilżanie.
• Do mycia używaj delikatnych szamponów, bez alkoholu, substancji SLS i parabenów.
• Po każdym umyciu wetrzyj we włosy maskę silnie nawilżającą. Pamiętaj, aby omijać miejsca łączeń. Składniki kosmetyków mogą je osłabić.
• Do czesania włosów używaj wyłącznie specjalnej szczotki. Tradycyjne szczotki i grzebienie, zwłaszcza te z wąsko rozstawionymi ząbkami mogą uszkodzić łączenia.
• Szczotkuj kosmyki regularnie, kilka razy dziennie. Dzięki temu będą gładkie.
• Zrezygnuj z używania… płynnego jedwabiu. Wbrew obiegowej opinii taki produkt nie nawilża, a dodatkowo wysusza doczepy.
• Nosząc dopinki nie musisz rezygnować z sauny, basenu czy siłowni. Przed wysiłkiem zwiąż jednak włosy w ciasny warkocz, a przed wejściem do basenu — załóż na głowę ochronny czepek.
• Choć naturalne dopinki możesz traktować tak samo, jak własne włosy — farbować, suszyć suszarką, prostować i kręcić, nie przesadzaj z użyciem wysokiej temperatury. Włosy pozbawione wewnętrznego nawilżania szybciej tracą wilgoć i blask. Nie zapomnij również, by przed każdym kontaktem z suszarką czy lokówką nałożyć na nie preparat ochronny.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixelpixelpixel