SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Włosy doczepiane na tulejki

2018-07-12
Włosy doczepiane na tulejki
Przedłużanie i zagęszczanie włosów z wykorzystaniem tulejek to wyjątkowo trwała metoda, doceniana zarówno przez fryzjerów i stylistów fryzur, jak i same klientki. Metoda ta jest szczególnie polecana osobom, które poszukują długotrwałego rozwiązania i pewności, że bez względu na okoliczności pasemka pozostaną na swoim miejscu.

Kiedy warto zastosować tulejki?
Zastanawiając się nad wyborem metody przedłużania włosów, warto wziąć pod uwagę nie tylko planowany czas noszenia pasemek, lecz także styl życia klientki. Tulejki to idealne rozwiązanie w przypadku osób, które uprawiają sporty, uczęszczają na basen czy saunę. Łączeń nie osłabia również słona morska woda, dlatego warto skorzystać z tej metody jeśli chcemy cieszyć się pięknymi, długimi włosami w czasie wakacji. Jeżeli natomiast doczepiane pasma mają być jedynie uzupełnieniem objętości fryzury na wyjątkową okazję (np. upięcie ślubne), należy zastanowić się czy warto przedłużać włosy tak trwałą metodą. Ponadto, tulejki polecane są w przypadku włosów przetłuszczających się, gdy systemy keratynowe i klejowe nie zdają egzaminu.  Co ważne, wykonane z miedzi tulejki mogą uczulać, w przypadku osób u których występują alergie skórne przy kontakcie z metalami. Zdarza się to niezmiernie rzadko, jednak należy wziąć to pod uwagę przy wyborze najodpowiedniejszej metody przedłużania i zagęszczania włosów. Usuwanie dodatkowych pasemek powinno  odbywać się w profesjonalnym studiu fryzjerskim przez wyspecjalizowanego stylistę, tak aby nie uszkodzić naturalnych włosów.

Akcesoria niezbędne do wykonania przedłużenia
W profesjonalnym studiu stylizacji włosów do zagęszczania włosów systemem Easy Hair Extension stosuje się:
  • odpowiednio zakończone pasma włosów
  • tulejki, w rozmiarze uwzględniającym grubość włosów i doczepianych pasemek
  • szydełko do przeplatania pasm włosów przez tulejki
  • cążki umożliwiające stworzenie trwałego mocowania
Jak wykonuje się zagęszczanie włosów korzystając z tulejek łączących?
Długotrwały efekt jaki otrzymujemy stosując metodę tulejkową wymaga precyzji, lecz umożliwia zachowanie długich, gęstych włosów nawet na 10-12 tygodni. W odróżnieniu od ringów, tulejki są nieco dłuższe i znacznie cieńsze, co pozwala osiągnąć wyjątkowo dyskretne mocowanie. Włosy doczepiane naturalne zostają umocowane tulejką do biologicznych włosów klientki bez wykorzystania jakichkolwiek środków chemicznych czy konieczności nagrzewania łączenia („na zimno”), co mogłoby uszkodzić delikatną strukturę włosa lub wywołać podrażnienie wrażliwej skóry głowy. Miedziane zaciski dobiera się kolorystycznie do koloru włosów (a dokładniej, do koloru odrostu - nie doczepianych pasemek), tak aby mocowania pozostały niewidoczne. Prawidłowe łączenie pasemek metodą tulejkową daje niemal 100% pewności, że pasemko się nie zsunie nawet przy uprawianiu sportów czy w tańcu. To bardzo ważne, by podobnie jak w przypadku mikroringów, doczepiane pasemko nie było grubsze, od pasemka biologicznych włosów. W tym przypadku może dojść do uszkodzenia włosów klientki, a nawet ich wypadnięcia, z powodu zbyt dużego ciężaru doczepianych włosów (należy uwzględnić wagę metalowego mocowania). Tulejki spinają pasemka systemem Easy Hair Extension („na książeczkę”) dzięki ich podwójnemu złożeniu i zaciśnięciu. Łączenia są płaskie, a przez to niewyczuwalne i estetyczne. Znacznie lepiej ograniczają również wyczesywanie włosów, dzięki czemu efekt jest o wiele trwalszy. Zabieg dopięcia pasemek trwa około dwóch godzin.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, istnieje możliwość podciągnięcia pasemek, wykorzystując te same pasma włosów. Warto więc odpowiednio dbać o doczepiane włosy stosując ich profesjonalną pielęgnację (np. wzmacniające serum lub maskę do włosów). Do codziennej pielęgnacji pasemek stosuje się szczotki do włosów doczepianych, które umożliwiają dokładne rozczesywanie bez plątania i uszkadzania struktury włosów.

Poszukujesz niesamowicie trwałego, niewidocznego i bezpiecznego sposobu na przedłużenie włosów? Wypróbuj metodę tulejkową i zakochaj się w swoich nowych, zdrowych i gęstych włosach.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018

Polecane

Tulejki bez silikonu - kolor #3

Tulejki bez silikonu - kolor #3

15,00 zł brutto/1komplet
Tulejki bez silikonu - kolor #1

Tulejki bez silikonu - kolor #1

15,00 zł brutto/1komplet
Tulejki bez silikonu - kolor #5

Tulejki bez silikonu - kolor #5

15,00 zł brutto/1komplet
Tulejki bez silikonu - kolor #11

Tulejki bez silikonu - kolor #11

15,00 zł brutto/1komplet
Tulejki bez silikonu - kolor #13

Tulejki bez silikonu - kolor #13

15,00 zł brutto/1komplet
pixelpixel