SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Przedłużanie włosów bez użycia wysokiej temperatury — najpopularniejsze metody

2019-03-10
Przedłużanie włosów bez użycia wysokiej temperatury — najpopularniejsze metody
Jeśli Twoje włosy są cienkie, delikatne i łamliwe, nie musisz rezygnować z przedłużania. W takim przypadku warto jednak wybrać metodę, która nie wymaga użycia wysokiej temperatury. Która z nich okaże się strzałem w dziesiątkę?

Przedłużanie włosów to skuteczny sposób na metamorfozę wyglądu, dodanie sobie pewności siebie oraz… kobiecości. Aby efekty zabiegu przyniosły oczekiwane rezultaty oraz nie zaszkodziły naturalnym pasmom, warto starannie wybrać metodę przedłużenia.

Przedłużanie cienkich i delikatnych włosów
Włosy cienkie, delikatne i skłonne do wypadania mają szczególne potrzeby. Nie oznacza to jednak, że ich przedłużenie nie jest możliwe. Kluczem do sukcesu jest tu jednak wybór odpowiedniej metody. Takiej, która nie osłabi delikatnych pasm i nie pogorszy ich kondycji.

Przedłużanie bez użycia wysokie temperatury - metody
Najpopularniejsze metody przedłużania włosów, które nie wykorzystują wysokiej temperatury to: metoda clip in, metoda kanapkowa, ultradźwięki.
Metoda clip in pozwala przedłużyć włosy ze własnym domu, bez konieczności wykonywania kosztowych i wielogodzinnych zabiegów fryzjerskich. Do przedłużenia i zagęszczenia fryzury stosuje się włosy do przedłużania zakończone specjalnym klipsem. To właśnie przy pomocy klipsa łączy się je z naturalnymi pasmami. Aplikacja dopinek jest bardzo prosta. Przy odrobinie wprawy zrobienie „całej głowy” nie zajmuje więcej niż kilka minut. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z naturalnymi włosami doczepianymi clip in, przyczepienie pasm z tyłu głowy możes potrwać nieco dłużej. Nieocenionym wsparciem okaże się pomoc przyjaciółki, mamy lub siostry.
Włosy do przedłużania kupuje się w zestawach złożonych z 3, 5 lub 7 części. Najszersze mocuje się z tyłu głowy, węższe — po bokach. Ceny naturalnych włosów doczepianych clip in wahają się od 119 do 369 zł za zestaw.
Warto wiedzieć: metoda clip in nie jest metodą trwałą. Dla zachowania najlepszych efektów, włosy doczepiane należy zdejmować przed zaśnięciem. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jest to możliwe, należy zapleść doczepy w luźny warkocz.
Metoda kanapkowa zwana także metodą tape on robi obecnie zawrotną karierę. Wszystko za sprawą nowatorskiego sposobu aplikacji włosów doczepianych oraz wyjątkowej delikatności. Metoda kanapkowa polega na doczepieniu do pasma naturalnych włosów dwóch pasm włosów słowiańskich, umieszczonych na lekkiej, silikonowej taśmie. W ten sposób powstaje charakterystyczny, przypominający kanapkę efekt. Do zabiegu wykorzystuje się naturalne włosy doczepiane o długości 40 cm, 50 cm i 60 cm. Możliwość wyboru pozwoli Ci osiągnąć dokładnie taki efekt, o jakim marzysz.
Cena metody kanapkowej zależy od rodzaju włosów oraz długości i liczby wykorzystanych kanapek i wynosi od 1500 zł w górę.
Ważne: trwałość metody kanapkowej wynosi do 5 miesięcy. Wraz z naturalnym wzrostem włosów, taśmy należy jednak regularnie podciągać, zazwyczaj raz na 4-6 tygodni.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową
Przedłużanie włosów metodą na ultradźwięki to kolejna metoda nadania fryzurze długości i objętości. Do połączenia naturalnym włosów z włosami do przedłużania zamiast wysokiej temperatury, wykorzystuje się fale ultradźwiękowe. Efekt zabiegu jest bardzo naturalny i do złudzenia przypomina efekty metody keratynowej. Ultradźwiękowe przedłużanie nie powoduje uszkodzeń struktury włosów i nie obciąża pasm.Ultradźwiękowe przedłużanie włosów jet nieco tańsze niż „kanapka”. Ceny za zabieg wynoszą od 1200 zł w górę, a rezultaty utrzymują się do 4 miesięcy.
Ważne: ultradźwiękowe łączenia wymagają profesjonalnego zdejmowania. Jeśli nie chcesz uszkodzić struktury swoich włosów, nie próbuj samodzielnie zdejmować dopinek.

Którą metodę wybrać?
To, która metoda okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę, zależy przede wszystkim od Twoich oczekiwań i zasobności portfela.
• Włosy doczepiane clip in będą idealne dla Pań, które nie chcą przedłużać włosów trwale. Takie doczepy pozwalają odmienić wygląd podczas ważnych wydarzeń: wesel, urodzin, rodzinnych spotkań. Pozwolą także do woli eksperymentować z fryzurą, np. podczas wakacyjnego wyjazdu. Włosy słowiańskie clip in są najtańszym sposobem przedłużenia i zagęszczenia fryzury. Mogą sięgnąć więc po nie panie, posiadające ograniczony budżet.
• Metoda ultradźwiękowa będzie odpowiednia dla kobiet mających uczulenie na różne metale. Ultradźwięki pozwalają uzyskać trwały efekt, bardzo podobny do metody keratynowej. Dzięki zamianie wysokiej temperatury na fale dźwiękowe, taki sposób przedłużania fryzury nie wysusza i nie osłabia naturalnych kosmyków. Jest więc zdecydowanie mniej inwazyjny od popularnej keratyny.
• Metoda kanapkowa przypadnie do gustu posiadaczkom szczególnie cienkich i delikatnych włosów. Zdaniem ekspertów, jest ona obecnie najmniej inwazyjną metodą przedłużania włosów. Dzięki lekkim silikonowym taśmom, łączącym doczepy z naturalnymi pasmami, zupełnie ich nie obciąża.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixelpixel