Artykuły i ciekawostki
11.10.2018

Od jakiej długości można przedłużyć włosy?

Od jakiej długości można przedłużyć włosy?
Czy można przedłużyć bardzo krótkie włosy? Jaką długość powinny osiągnąć, aby przedłużenie było możliwe? Podpowiadamy.
Długie, wypielęgnowane włosy są symbolem kobiecości i seksapilu i wspaniale podkreślają kobiece piękno. Jeśli jesteś posiadaczką krótkich kosmyków i z zadziornej chłopczycy chcesz stać się kobiecą, długowłosą uwodzicielką, będziesz musiała "chwilę” poczekać. Średnia długość wzrostu włosa w ciągu miesiąca to około 1 cm. Choć takie tempo można nieco przyspieszyć (np. stosując odpowiednie kosmetyki czy suplementy), z pewnością nie będzie ono spektakularne.

Z chłopczycy w uwodzicielkę
Jeśli chcesz nieco pomoc naturze i wydłużyć włosy w ciągu kilku godzin, rozważ zabieg przedłużania. W zależności od Twoich oczekiwań, rodzaju włosów i preferencji w zakresie trwałości, możesz wybrać metodę keratynową, na ringi, kanapkową czy clip-in.

Przedłużanie krótkich włosów – czy to możliwe?
Przedłużenie krótkich włosów jak najbardziej jest możliwe. Taki zabieg został przecież stworzony przede wszystkim z myślą o paniach, które chcą wydłużyć włosy „na już”. Bez konieczności czekania kilkunastu czy kilkudziesięciu miesięcy, aż te urosną w naturalny sposób.
Jaką długość powinny mieć pasma, aby przedłużenie było możliwe?
Naturalne włosy powinny być na tyle długie, aby zgrzewy łączące naturalne kosmyki z doczepami nie były widoczne. Minimalna długość nadająca się do przedłużania wynosi około 5 cm. Warto pamiętać jednak o tym, ze w przypadku tak krótkich włosów efekt nie będzie tak naturalny, jak przy włosach dłużnych. Nie każdy fryzjer zdecyduje się również przedłużyć tak krótkie pasma. Twoje kosmyki nie są dłuższe niż 5-10 cm, licząc od czubka głowy? Skorzystaj z usług sprawdzonego fryzjera, który wykonywał już zabiegi na tak krótkich włosach. Dzięki temu zachowasz pewność, ze specjalista „wie, co robi” i nie jest w tej materii żółtodziobem.

Przedłużanie krótkich włosów – o czym warto pamiętać?
Każdy zabieg przedłużania włosów powinien być poparty konsultacją z doświadczonym stylistą. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku krótkich włosów. Przedłużenie kilkucentymetrowych kosmyków powinno być wykonane szczególnie precyzyjnie. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista musi ocenić nie tylko ich kondycję, ale przede wszystkim realne szanse na osiągnięcie naturalnego, oczekiwanego przez klientkę efektu. Każdy błędny, nieprzemyślany ruch może sprawić bowiem, że keratynowe zgrzewy lub ringi będą widoczne. A to zniweczy cały efekt.

Najlepsza metoda przedłużania krótkich włosów
Najlepszą metodą przedłużenia krótkich włosów jest metoda keratynowa. Polega ona na połączeniu naturalnego pasma włosów z dopinką, wyposażoną w keratynową końcówkę. Zabieg odbywa się przy pomocy specjalnej zgrzewarki lub pistoletu z użyciem wysokiej temperatury.
Efekt keratynowego przedłużania utrzymuje się nawet przez 3-6 miesięcy.
Doświadczona fryzjerka przedłuży na keratynę włosy o długości kilku centymetrów.

Jakie doczepy do przedłużania krótkich włosów?
Jeśli chcesz przedłużyć krótkie włosy, sięgnij po włosy naturalne. Wybierając włosy słowiańskie, zapewnisz najlepszy i co najważniejsze, najbardziej naturalny efekt zabiegu. A to w przypadku wyjątkowo krótkich pasm ma ogromne znaczenie i... decyduje o efekcie.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixelpixelpixel