Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak dbać o włosy przedłużane na keratynę?

2020-06-30
Jak dbać o włosy przedłużane na keratynę?
Keratynowe przedłużanie włosów to jednak z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez Polki metod zagęszczania i przedłużania fryzury. Na czym polega? Ile kosztuje? Jak dbać o przedłużone włosy, aby wyglądały pięknie nawet kilka miesięcy po zabiegu?

Przedłużanie włosów na keratynę cieszy się ogromny powodzeniem wśród Polek, które chcą dodać fryzurze długości i objętości. Nic dziwne. Ta metoda jest bardzo powszechna, doskonale znana i bezpieczna. Pozwala więc osiągać przewidywalne, zgodne z oczekiwaniami klientek efekty. Bez nieprzyjemnych niespodzianek, frustracji i zawodu.

Na czym polega przedłużanie na keratynę?
Przedłużanie włosów na keratynę polega na połączeniu cienkiego pasma naturalnych włosów z równie cienkim doczepem zakończonym keratynową końcówką. Do wykonania zabiegu stylista używa specjalnej zgrzewarki. Ta, emitując wysoką temperaturę, trwale łączy oba elementy.
Efekt przedłużania jest bardzo naturalny, a miejsca łączeń zupełnie niewidoczne. Choć bezpośrednio po zabiegu możesz (ale wcale nie musisz!) odczuwać niewielki dyskomfort wynikający z dodatkowego obciążenia, po jednym — dwóch dniach nie będzie po nim śladu.

Ogromną zaletą tej metody jest możliwość stworzenia dowolnego efektu. Do zabiegu możesz wykorzystać pasma o preferowanej długości (nawet 60 cm!), Dzięki temu w ciągu zaledwie kilku godzin osiągniesz wymarzony efekt, np. z zadziornej chłopczycy staniesz się kobiecą uwodzicielką.

Dla kogo przedłużanie na keratynę?
Ze względu na konieczność użycia wysokiej temperatury, przedłużanie włosów na keratynę jest szczególnie polecane posiadaczkom zdrowych włosów w dobrej kondycji.
Jeśli Twoje pasma są delikatne, skłonne do wypadania i osłabione zabiegami fryzjerskimi, przed wyborem metody skonsultuj się z doświadczonym stylistą. Jego wprawne oko z pewnością w ciągu kilku chwil oceni, czy metoda keratynowa będzie dla Ciebie odpowiednia.

Ile kosztuje przedłużanie włosów na keratynę?
Choć koszt zabiegu zależy od kilku czynników (jakości dopinek i ich liczby, doświadczenia stylisty i renomy salonu),. Średnia cena przedłużania wynosi od 500zł

Keratynowe przedłużanie włosów — trwałość efektów
Jeśli fryzjer użyje dobrej jakości naturalnych dopinek, efekt zabiegu utrzyma się nawet do 6 miesięcy. Pamiętaj jednak, że na rezultaty ma wpływ nie tylko stylista, ale również… Ty sama.
Zależy Ci na tym, aby Twoje włosy jak najdłużej wyglądały pięknie? Zadbaj o właściwą pielęgnację! Pamiętaj też systematycznie podciągać pasma!

Włosy doczepiane na keratynę — jak o nie dbać?
Naturalne dopinki możesz traktować dokładnie tak samo, jak swoje włosy — farbować, suszyć suszarką, kręcić i prostować. Pamiętaj jednak, że w przeciwieństwie do Twoich pasm doczepy nie mają źródła wewnętrznej wilgoci. Aby jak najdłużej wyglądały pięknie, musisz regularnie je nawilżać i traktować z dużą dozą delikatności.
• Do mycia włosów przedłużanych na keratynę używaj jedynie delikatnych nawilżających szamponów. Zwłaszcza tych przeznaczonych do pielęgnacji doczepów. Świetnym wyborem będzie np. szampon z linii Rich Repeir od Goldwell.
• Po umyciu wmasuj maskę. Dzięki niej włosy będą gładkie i błyszczące ), która zregeneruje osłabioną strukturę włosa. Aplikując kosmetyki, omijaj miejsca zgrzewów. Składniki preparatów mogą je osłabić.
• Myj włosy letnią wodą, kierując strumień wody z góry na dół. Dzięki temu skutecznie zamkniesz łuski, a włosy będą gładkie.
• Unikaj zbyt mocnego pocierania włosów ręcznikiem. Po umyciu zawiń je w turban i delikatnie odciśnij wodę.
• Aby zapobiec rozdwajaniu końcówek, używaj serum na końcówki firmy Goldwell
• Kilka razy dziennie przeczesuj włosy na całej długości. Używaj jedynie szczotki przeznaczonej do włosów przedłużanych. Zwykła może spowodować przerwanie lub osłabienie łączeń i szybszą utratę pasemek.
• Każdego dnia znajdź kilka minut, aby oddzielić od siebie poszczególne pasma, na wysokości łączeń. Taka czynność zmniejszy ryzyko spłatania pasm i powstania nieestetycznych kołtunów.
• Przed zaśnięciem zwiąż włosy w ciasny warkocz. W ten sposób ochronisz łączenia oraz zapobiegniesz kołtunieniu i plątaniu.
• Przed każdym zabiegiem z użyciem wysokiej temperatury, użyj preparatu ochronnego w sprayu. Jeśli to możliwe, korzystaj z suszarki, prostownicy i lokówki rozsądnie. Wysoka temperatura sprzyja nadmiernemu przesuszaniu pasm.
• Przed wyjściem na słońce zastosuj preparat chroniący przed promieniowaniem UV.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020

Polecane

pixelpixel