Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Włosy naturalne vs włosy syntetyczne

2018-02-15
Włosy naturalne vs włosy syntetyczne

Jeśli planujesz przedłużenie włosów, będziesz musiała wybrać nie tylko technikę, ale również rodzaj dopinek. Włosy naturalne czy włosy syntetyczne - dla wielu kobiet jest to źródłem sporego dylematu. W artykule omówimy specyfikę naturalnych i sztucznych dopinek. Podpowiemy również, które z nich okażą się lepszym wyborem.

Dopinki dopinkom nierówne. Przekonały się o tym zwłaszcza te panie, które miały okazję przetestować „na swojej głowie” zarówno syntetyczne, jak również naturalne doczepy. Każde z nich posiadają zarówno wady, jak i zalety. To, które z nich okażą się najlepszym wyborem zależy więc przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań oraz preferencji.

Włosy naturalne a włosy doczepiane - możliwość stylizacji
Naturalne doczepy są odporne na działanie promieniowania UV i wysokiej temperatury. Możesz więc do woli suszyć je suszarką, prostować, nawijać na wałki i farbować, traktując dokładnie tak samo, jak swoje własne. Większość syntetycznych kosmyków nie posiada odporności na wysoką temperaturę. Suszenie ich lub prostowanie może być więc bardzo ryzykowne i zakończyć się… spaleniem fryzury.

Zachowanie włosa pod wpływem wysokiej temperatury jest jednym z czynników, pozwalających precyzyjnie odróżnić dopinkę naturalną od syntetycznej. Podczas spalania naturalny włos wydziela charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. Sztuczne kosmyki zazwyczaj palą się wyraźnym płomieniem i po prostu się topią.

Włosy naturalne a włosy doczepiane - trwałość
Przyjmuje się, że włosy naturalne są zdecydowanie trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia od syntetycznych kosmyków. Odpowiednio pielęgnowane dłużej zachowują też piękny wygląd. Użyte do przedłużania włosów przy pomocy ringów czy keratyny zapewniają wspaniały efekt nawet przez 3-4 miesiące. Syntetyczne pasma są bardzo wrażliwe. Mogą blaknąć pod wpływem promieni UV, odbarwiać się, łamać, ciemnieć, a w miejscu przytwierdzenia często po prostu odpadają.

Włosy naturalne a włosy doczepiane - wygląd
Struktura naturalnych doczepów, zwłaszcza słowiańskich do złudzenia przypomina strukturę włosów Polek. To, w jaki sposób będą wyglądać takie pasma zależy więc przede wszystkim od odpowiedniej pielęgnacji. Używając delikatnych, nawilżających szamponów oraz odżywek i regularnie aplikując płynny jedwab sprawisz, że włosy będą wyglądać zdrowo, pięknie i naturalnie, a w dotyku będą gładkie i przyjemnie miękkie.

Cechą charakterystyczną sztucznych doczepów bywa połysk. Często jednak zbyt intensywny. Takie włosy bywają nienaturalnie lśniące i plastikowe w dotyku.

Syntetyczne pasemka wymagają częstszego mycia i rozczesywania. Potrafią się puszyć i nieestetycznie plątać. Nawet japońskie syntetyki, mimo naprawdę dobrej jakości nie imitują w pełni włosów naturalnych. Panie, które preferują naturalny, klasyczny look z syntetycznymi doczepami poczują się pretensjonalnie i kiczowato.

Włosy naturalne a włosy doczepiane - cena
Włosy naturalne są z reguły droższe niż włosy doczepiane. Sztuczne dopinki okażą się więc dobrym wyborem dla pań, którym zależy na ograniczeniu kosztów przedłużania. Patrząc na tę kwestię z innego punktu widzenia - za naturalny, w pełni zadowalający efekt, gwarantowany przez naturalne pasma często warto zapłacić trochę więcej. Włosy są przecież jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości. Geste, zadbane i lśniące dodadzą Ci pewności siebie, wzbudzając podziw nie tylko najbliższych, ale również zupełnie obcych, mijanych na ulicy osób.

Włosy naturalne i włosy syntetyczne - dla kogo?
Włosy syntetyczne okażą się dobrym wyborem dla mnie wymagających klientek oraz pań, które dopiero zaczynają swoją przygodę z przedłużaniem włosów, np. z samodzielnie wykonywaną metodą clip in.

To właśnie one najczęściej wybierają najtańsze zestawy syntetycznych doczepów clip in. Po to, aby stosunkowo niewielkim kosztem zdobyć wprawę i doświadczenie. Włosy syntetyczne doskonale sprawdzą się także podczas szalonego wyjścia z przyjaciółkami, czy imprezy na plaży. Dzięki nim wyczarujesz najbardziej oryginalne, kolorowe uczesanie, by kolejnego dnia znów cieszyć się swoją fryzurą.

Włosy doczepiane naturalne to propozycja dla najbardziej wymagających pań. Takie dopinki zapewniają elegancki, stylowy i naturalny look. Przeprowadzony z ich użyciem zabieg przedłużania zapewnia długotrwałe, wymarzone rezultaty.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018

Polecane

pixelpixelpixel