Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Remover do metody kanapkowej - wszystko co musisz wiedzieć

2020-10-15
Remover do metody kanapkowej - wszystko co musisz wiedzieć

Metoda kanapkowa, zwana także metodą tape on jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod przedłużania i zagęszczania fryzury. Powodem ogromnej popularności kanapek jest nie tylko naturalny efekt, jaki zapewnia, ale także wyjątkowa delikatność. Z metody kanapkowej mogą śmiało korzystać posiadaczki cienkich, skłonnych do wypadania, osłabionych zabiegami fryzjerskimi włosów.

Trwałość metody kanapkowej

Trwałość metody kanapkowej zależy od rodzaju i jakości dopinek i wynosi średnio około 5-6 miesięcy (pamiętaj również o systematycznym podciąganiu włosów co 4-6 tygodni).Po tym okresie doczepy przestają z reguły wyglądać dobrze, tracą gładkość i blask. Takie symptomy powinny być impulsem do zdjęcia pasm lub wymiany ich na nowe. Jak zdjąć kanapki, aby nie osłabić naturalnych pasm?

Jak zdjąć kanapki, aby nie uszkodzić naturalnych włosów?

Najlepszym sposobem, aby w bezpieczny sposób zdjąć dopinki jest wizyta u stylisty, najlepiej u tego samego, który zakładał pasma. Zdarza się jednak, że posiadaczki włosów przedłużonych metodą kanapkową rezygnują ze spotkania z fryzjerem i próbują samodzielnie zdejmować dopinki. Takie działanie może skutkować jednak potężnym osłabieniem i uszkodzeniem naturalnych włosów. Zwłaszcza jeśli chcąc zmiękczyć łączenia, używają gorącego powietrza suszarki czy… spirytusu. Jeśli z jakichkolwiek powodów chcesz pozbyć się pasemek na własną rękę, sięgnij po remover — profesjonalny produkt stosowany przez fryzjerów.

Czym jest remover do włosów?

Remover to płyn stosowany podczas zdejmowania przedłużanych włosów. Dzięki swoim właściwościom szybko i skutecznie zmiękcza miejsca łączeń, umożliwiając bezpieczne zdjęcie doczepów. Stosuje się go do zdejmowania pasm założonymi każdą z metod. Aby osiągnąć najlepsze efekty, należy jednak dostosować rodzaj removera do rodzaju spoiw. Innych składników będzie bowiem wymagać rozpuszczenie keratynowych zgrzewów, innych usunięcie kanapek.

Jak używać removera?

Jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu zabiegów fryzjerskich, jednak chcesz samodzielnie usunąć doczepy, poproś o pomoc przyjaciółkę, mamę lub partnera.
Samodzielna aplikacja płynu na włosy z tyłu głowy (zwłaszcza te przy skórze) może okazać się bardzo trudna, a nawet niemożliwa.

Aby usunąć dopinki:
• dokładnie rozczesz włosy. Dzięki temu ułatwisz sobie precyzyjną aplikację płynu;
• nałóż kilka kropel płynu w miejscu łączenia;
• odczekaj kilkadziesiąt sekund (w zależności od rodzaju produktu i metody przedłużania czas oczekiwania może wynieść od kilkunastu sekund do kilku minut);
• delikatnie rozłącz spojenie i odklej doczepy. Te same czynności wykonaj dla kolejnych kanapek.

Po zdjęciu wszystkich dokładnie przeczesz włosy grzebieniem. W ten sposób usuniesz resztki kleju i usuniesz ewentualne. Następnie umyj włosy i nałóż na nie odżywkę lub maskę.

Jak wybrać remover?

Kiepskiej jakości remover może nie tylko nie spełnić swojego zadania, ale także przesuszyć Twoje włosy. Aby zminimalizować takie ryzyko, przemyśl swoj wybór i nie sięgaj po pierwszy lepszy produkt. Najlepsze efekty zapewni ten, który:

  • kupisz w znanym, sprawdzonym sklepie, najlepiej internetowym. Stabilna pozycja na rynku jest gwarancją dobrej jakości i pewnego źródła pochodzenia, a sprzedaż produktów online przekłada się na atrakcyjne dla portfela ceny;
  • posiada wygodny aplikator, najlepiej w formie sprayu. Dzięki niemu komfort użycia removera będzie równie duży, co skuteczność jego działania;
  • jest dostosowany do metody przedłużania. Wybierając remover zwróć uwagę, jakiego rodzaju łączenia rozpuszcza. Innych składników wymaga bowiem zmiękczenie keratynowych zgrzewów, innych — usunięcie kleju stosowanego w metodzie tape on.

Co ważne, niektórych removery świetnie radzą sobie z kilkoma rodzajami łączeń.

  • Remover Walker Tape Lace Release 118ML usuwa nie tylko łączenia tape on, ale także keratynowe zgrzewy każdego rodzaju, także twardą keratynę.
  • Remover Walker Tape C-22 Solvent 118ML świetnie radzi sobie natomiast z kanapkami oraz z łączeniami z miękkiej keratyny. Nieszkodliwy dla skóry głowy, wyprodukowany z naturalnych składników wyróżnia się ciekawym cytrusowym zapachem.

Rada: zanim sięgniesz po remover, dokładnie przeczytaj etykietę. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko kupienia niewłaściwego produktu. Dowiesz się także, jak aplikować płyn i jak długo powinien pozostać na włosach.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

pixelpixel