URODA
17.04.2019

Podstawowe błędy w pielęgnacji włosów przedłużanych

Podstawowe błędy w pielęgnacji włosów przedłużanych
Aby doczepy wyglądały pięknie i zdrowo duże znaczenie ma nie tylko sam rodzaj włosów, ale również odpowiednia pielęgnacja. Jak uniknąć podstawowych pielęgnacyjnych błędów?

Włosy doczepiane do złudzenia przypominają włosy ludzkie. W przeciwieństwie do nich są jednak pozbawione cebulek, a co za tym idzie wewnętrznego odżywiania. Aby zapewnić doczepom blask, gładkość i piękny wygląd, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację „od zewnątrz”.

Pielęgnacja przedłużanych włosów — jakich błędów unikać?
Włosy przedłużane nie wybaczają pielęgnacyjnych błędów. Skutkiem źle dobranych kosmetyków, agresywnych zabiegów fryzjerskich i niewłaściwego mycia jest utrata połysku, matowość, a w ekstremalnych przypadkach — kołtuny i spłatania. Chcesz uniknąć takiego scenariusza?

Nie wybieraj pierwszych lepszych kosmetyków pielęgnacyjnych
Nie wszystkie dostępne w drogeriach kosmetyki będą odpowiednie do pielęgnacji włosów przedłużanych. Nie znaczy to jednak, że aby zapewnić doczepom świetny wygląd musisz używać drogich profesjonalnych produktów. Jak pokazuje nasze doświadczenie serie przyjazne dopinkom to:
• Goldwell Rich Repair, przeznaczona do pielęgnacji włosów przedłużonych,
• Kemon Actyva Disciplina
• Moroccanoil Hydration
• Zrezygnuj z kosmetyków do włosów tłustych. Te mogą nadmiernie wysuszyć dopinki, pozbawiając je blasku.

Nie używaj płynnego jedwabiu
Wbrew obiegowej opinii, płynny jedwab nie poprawia kondycji przedłużanych włosów. Nasze doświadczenie pokazuje, że jest zupełnie odwrotnie. Jedwab w płynie, podobnie jak szampony z alkoholem — powoduje puszenie się i kołtunienie włosów, pogarszając ich wygląd.

Naucz się właściwie myć włosy przedłużane
Czy można popełnić błędy, myjąc włosy przedłużane? Zdecydowanie tak!
• Aby zapewnić doczepom gładkość i blask używaj tylko letniej wody. Zbyt ciepła może powodować kołtunienie i plątanie.
• Skup się przede wszystkim na skórze głowy. To właśnie na niej gromadzi się najwięcej kurzu i łoju. Nie pocieraj doczepów, probując wmasować w nie szampon. Nie stosuj także okrężnych ruchów, które mogą powodować plątanie i kołtunienie. W zupełności wystarczy, jeśli rozprowadzisz pianę po włosach, przesuwając dłoń z góry do dołu.
• Nie trzyj i nie szoruj włosów ręcznikiem. Mokre kosmyki zawiń delikatnie w turban i pozwól, by ręcznik wchłonął nadmiar wody.

Ogranicz zabiegi pielęgnacyjne z użyciem wysokiej temperatury
Choć naturalne włosy doczepiane możesz dowolnie stylizować, suszyć suszarką, prostować, kręcić, a nawet farbować (nie wolno ich jedynie rozjaśniać), nadużywanie zabiegów z użyciem wysokiej temperatury nie wyjdzie im na dobre. Jeśli to możliwe, nie używaj suszarki i daj kosmykom wyschnąć samoistnie. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz tego zrobić — susz doczepy chłodnym strumieniem powietrza. Używając prostownicy i lokówki, pamiętaj o preparacie termoaktywnym, który zminimalizuje niekorzystny wpływ wysokiej temperatury.

Nie zapomnij o ochronie przed promieniowaniem UV
Jeśli przedłużyłaś włosy na wakacyjny wyjazd, nie zapomnij ochronić ich przed promieniowaniem UV. Wystawione na działanie słońca, słonej i chlorowanej wody bardzo szybko staną się matowe i zamiast zdobić, będą szpecić. Aby zapewnić im odpowiednią ochronę, stosuj spraye z filtrem przeciwsłonecznym, przeznaczone specjalnie do włosów. Po każdym kontakcie ze słoną i chlorowaną wodą umyj doczepy.

Nie używaj zwykłych szczotek i grzebieni
Używanie zwykłych szczotek i grzebieni może osłabić łączenia, powodując szybszą utratę kosmyków. Do czesania doczepów używaj wiec wyłącznie specjalnej szczotki, przeznaczonej do włosów przedłużanych. Szczotkuj pasma kilka razy dziennie.
Regularnie (co najmniej raz w tygodniu) oddzielaj je od siebie palcami na wysokości łączeń.

Nie śpij w rozpuszczonych włosach
Pocieranie włosów o poduszkę może powodować nadmierną ich utratę. Aby tego uniknąć, przed zaśnięciem związuj pasma w lekki warkocz. Dzięki temu zachowasz ich piękny wygląd na dłużej.
Pielęgnacja doczepów wymaga zdecydowanie więcej czasu i wysiłku niż pielęgnacja „zwykłych włosów”. Zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu przedłużania, upewnij się, że jesteś na to gotowa. Tylko dzięki właściwym zabiegom włosy doczepiane będą wyglądać pięknie nie tylko po wyjściu od stylisty, ale także przez kolejne miesiące.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixelpixelpixel