Witamy w nowej odsłonie sklepu BestHair
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jakie taśmy tape on do włosów stosować

2022-04-01
Jakie taśmy tape on do włosów stosować

Metody tape on nie trzeba zachwalać. Jest najłagodniejsza i najbezpieczniejsza dla Twoich włosów. Być może zajmujesz się przedłużaniem włosów profesjonalnie. A może chcesz skorzystać z tego zabiegu, ale lubisz wiedzieć co czeka Twoje włosy? Rozwiejemy Twoje obawy na temat sposobu doczepiania pasemek taśmami tape on.

My, kobiety sporo uwagi poświęcamy włosom, bo to wyeksponowany i ważny element naszej atrakcyjności. Zależy nam by były gęste i lśniące. Z niecierpliwością czekamy na wymarzoną długość w trakcie zapuszczania.

Jeśli natura nie obdarzyła Cię mocnymi i gęstymi włosami, zapewne trafiłaś już na informacje o pasmach doczepianych. Jest to prawdziwe objawienie dla kobiet, które chcą przedłużyć lub zagęścić swoją fryzurę. Metod jest kilka, ale jedna jest szczególnie warta uwagi zwłaszcza, jeśli Twoje własne włosy są delikatne. Jest to wspomniana metoda tape on.

Na czym polega metoda tape on?

Doczepiane pasma włosów mocowane są do Twoich własnych - jedno od spodu, drugie od góry. Dlatego tę metodę nazywa się też kanapkową, a trzywarstwowe pasma - kanapkami. Takie doczepy wyglądają bardzo naturalnie, zdrowo i lekko.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule WŁOSY TAPE ON – EFEKT PRZED I PO. ZALETY I PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Jak mocowane są pasma metodą kanapkową?

Doczepiane pasma mocuje się przy użyciu specjalnych taśm silikonowych, pokrytych klejem. Klej ten musi być bezpieczny i nieinwazyjny, by nie uszkadzał ani nie obciążał Twoich włosów. Co istotne, przyklejanie taśm nie wymaga użycia wysokiej temperatury. Metoda kanapkowa jest na tyle bezpieczna, że może być stosowana nawet na słabych i łamliwych włosach własnych. Ucieszy Cię zapewne też wiadomość, że zabieg jest szybki - trwa tylko ok. 60 minut.

Dokładane pasemka są fabrycznie wyposażone w taśmy i od razu gotowe do użycia. Po kilku tygodniach należy „podciągnąć” pasma, bo obniżą się w wyniku wzrostu Twoich włosów. W praktyce oznacza to odklejenie ich i przyklejenie na nowo, znów u nasady włosów. Po zdjęciu doczepów usuwamy stary klej. Po zdjęcie kleju taśmę trzeba odtłuścić oraz przed założeniem umyć głowę szamponem oczyszczającym. Musimy zatem użyć nowych taśm do ponownego przyklejenia włosów. Nazywamy to retapingiem. Warto wiedzieć jakie taśmy tape on do włosów stosować, by zabieg było równie efektywny co efektowny.

Jaką taśmę tape on wybrać?

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze taśmy zwracaj uwagę na jej cechy. Oto te kluczowe.

Jakość

Tę zagwarantuje Ci dobry i sprawdzony producent.

Moc

Wybierz odpowiednio mocną taśmę, by cieszyć się efektem przynajmniej przez 4 tygodnie. Doskonale sprawdza się TAŚMA WALKER TAPE LACE FRONT ROLKA 5,5M od lidera na rynku taśm tape on.

Jeśli Twoje włosy rosną wolniej lub są długie i cięższe, postaw na ultramocną, taką jak TAŚMA WALKER TAPE ULTRA HOLD ROLKA 5,5M. Wówczas możesz podciągnąć doczepy po 6, a czasami nawet 8 tygodniach.

Szerokość

Taśma zwykle ma od 8 do 10 mm szerokości, by dobrze trzymała, a jednocześnie nie była widoczna.

Grubość

Im taśma jest cieńsza, tym naturalniejszy będzie efekt. Musi przy tym jednak zachować odpowiednią przyczepność.

Forma

Taśmy można kupić w długich paskach, zawiniętych na rolki. Jest jednak też inna, poręczna forma, czyli gotowe plasterki, pocięte na szerokość doczepów. Tu też możesz wybrać taśmę mocną, jak PLASTERKI WALKER TAPE LACE FRONT 4 X 0,8CM 120 PASKÓW lub ultramocną. W drugim przypadku polecamy PLASTERKI WALKER TAPE ULTRA HOLD 4 X 0,8CM 120 PASKÓW. Oba zestawy są świetne i mają te same właściwości, co taśma na rolce.
Wybierając formę, fryzjer decyduje jakie taśmy tape on są dla niego najwygodniejsze i bardziej wydajne.

Bezpieczeństwo

Stawiaj na taśmy uzbrojone w klej z atestem, który nie uczula i jest łagodny dla włosów. Najlepszy będzie ten wykonany na bazie akrylu, bez szkodliwych składników chemicznych. To ważne, bo zależy Ci na upiększeniu, a nie zniszczeniu Twoich włosów.

Kolor

Taśma powinna być przezroczysta i niewidoczna. To zapewni Ci dyskrecję. Nie chcesz przecież, by ktoś przypadkowo dostrzegł łączenia.

Elastyczność

Jest to bardzo istotny czynnik. Taśma musi być elastyczna, by układała się naturalnie, zgodnie z linią głowy.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

pixelpixel